14:31  AHH MERSİN, VAH MERSİN....  10:20  SOL’DA 50 YıLıN IKI ÇIZGI MÜCADELELERI-5  10:19  SOL’DA 50 YıLıN IKI ÇIZGI MÜCADELELERI-4  11:39  MTOSB HıZLA BÜYÜYOR  11:33  SEÇER: “BELEDİYEDEKİ TÜM HARCAMALAR BENİM KONTROLÜMDE”  11:29  MERSİN’İN DOĞU SAHİLLERİ YENİLENİYOR  11:27  BAŞKAN YıLMAZ BIRLIK ÇAĞRıSı YAPTı   11:19  GENÇLIK KAMPLARı NIYE KAPALı?  11:16  AKDENIZ’DE AÇıK HAVA SINEMA GÜNLERI BAŞLADı  14:45  SOL’DA 50 YıLıN IKI ÇIZGI MÜCADELELERI-3  10:51  SOL’DA 50 YıLıN IKI ÇIZGI MÜCADELELERI-2:   09:54  SOL’DA 50 YıLıN IKI ÇIZGI MÜCADELELERI-1:   09:51  BAYRAMDA GÖRDÜKLERİM / GÖREMEDİKLERİM...  14:30  KAZ DAĞLARI YÜREKLERİ YAKIYOR  14:28  DEPREMİ UNUTMA  09:52  LOJISTIK SEKTÖRÜNDE TEHLIKE KAPıDA   09:49  BAŞKAN GÜLTAK, PAZARCı ESNAFıNıN KAHVALTıSıNA KATıLDı  09:33  YABANCI TURİST MERSİN’DE 2 GÜN KALIYOR  09:31  ESKI MıSıR’DA BESLENME  12:54  ÜRETIM DEVRIMI’NIN ANAHTARı ‘DEVLETÇILIK İLKESI’DIR 

’STAT ARAZİSİNİ BİZE VERİN, KENT MEYDANI YAPALIM’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit: Şehrin ortasındaki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor

-Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın arazisini yeşil alan ve kent meydanı yapmak şartıyla TOKİ'den istediklerini ancak TOKİ'nin 'Millet Bahçesi yapacağız' diyerek bu isteği geri çevirdiğini söyledi.   Özyiğit,  "Arazide artık yaban otları bitti, kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladı. Şehrin orta yerindeki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor. Onun için çağrıda bulunuyoruz: Bu araziyi bize verin, biz yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, millet bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde kullanalım" dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Millet Bahçesi yapılacağı gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın arazisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Stadın arazisinin kullanımıyla ilgili olarak TOKİ’ye yazı yazdıklarını ifade eden Abdullah Özyiğit,  "O araziye bir bina yapılmaması gerektiğini söyledik.  'Araziyi bize verin yeşillendirelim, ışıklandıralım' dedik. Bize gelen yanıtta 'o arazi için planımızı yaptık, programa aldık' deniliyor. 'Programa alındı' denmesi elbette memnuniyet verici ama ne zaman yapılacağı, ne yapılacağı konusunda bir kesinlik yok. Umarız ki programa alınan proje bir daha ertelenmez. Biz de konunun takipçisi olacağız" dedi.

-MİLLET BAHÇESİ PROJESİ YAPILANA KADAR BİZE VERİN-

Stadın ortada henüz bir proje yokken  ani bir kararla yıkıldığını ve o günden bu yana arazinin atıl kaldığını kaydeden Abdullah Özyiğit, " Arazide artık yaban otları bitti, kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladı. Çöküntü bölgesi olması sebebiyle güvenlik sorunu da yaratmaya başladı. Şehrin orta yerindeki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor. Bu görüntünün bir an evvel ortadan kaldırılması, bu arazinin bir an evvel halkın kullanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Onun için biz ısrarla çağrıda bulunuyoruz. Bu araziyi bize verin, biz de Yenişehir Belediyesi olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer'in koordinesinde burayı yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, Millet Bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde düzenleyelim" ifadelerini kullandı.

-İNSANLARI AVM'LERDEN KURTARMAMIZ LAZIM-

Yenişehir için en önemli hedeflerinden birinin de bir kent meydanı oluşturmak olduğunu belirten Abdullah Özyiğit, "Mersin’in en dinamik ilçesi Yenişehir. Okulların olduğu, üniversitelerin olduğu, alışverişin, sosyal ve kültürel etkinliklerin yoğun olduğu bir ilçe. Böyle bir ilçenin bir kent meydanına ihtiyacı var. İnsanlarımız alışveriş merkezlerine sıkıştırılmış. İnsanları AVM’lerden kurtarmamız lazım. Çevresinde sosyal faaliyet alanlarının olduğu, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılabildiği, oturma, yeme içme alanlarının olduğu bir kent meydanı hayal ediyoruz. Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisi bunun için en uygun alan" dedi.

-MÜFTÜ DERESİ İÇİN BÜTÜNLÜKLÜ BİR PROJE YAPILMALI-

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Tevfik Sırrı Gür Stadı arazinin doğusunda kalan Müftü Deresi'nin kıyısındaki yürüyüş yolunu temizlediklerini, düzenlediklerini  ve aydınlatma sorununu çözeceklerini de söyledi. 
Stat arazinin akıbetinin belli olmasını beklemeden yürüyüş yoluyla ilgili çalışmaları yaptıklarını belirten Özyiğit,  "Müftü Deresi kenarındaki yolu insanlarımızın rahatça yürüyüş yapabileceği çağdaş bir mekan haline getirmek için adım attık. Burayı aydınlatacağız, düzenleyeceğiz, daha güvenli hale getireceğiz.  Müftü Deresi'nin bir kıyısının bir kısmı Akdeniz Belediyesi sorumluluğunda, bir kısmı Torroslar Belediyesi sorumluluğunda bir kısmı da bizim sorumluluğumuzda. Bu nedenle dereyle ilgili projelerin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer'in koordinesinde,  bütünlük içinde yapılması gerekir.  Mersin burada yapılacak bütünlüklü bir proje ile çok önemli bir mekan kazanır" dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA