| DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
10:49  MERSİN’E ÇEVRE DOSTU 100 YENİ OTOBÜS DAHA GELİYOR  10:31  KARİYER MERKEZİ, DÜNYA GAZETESİ YAYIN KURULU BAŞKANI ŞEREF OĞUZ’U AĞIRLADI  14:58  KADıNA YÖNELIK ŞIDDETE TWEET ZINCIRI ILE DIKKAT ÇEKTILER   14:54  SABRI TEKLI: ÇALıŞANLARıMıZıN SAĞLıĞı HER ŞEYDEN ÖNEMLI  14:38  TOROSLAR’DA, ŞIDDETE SıFıR TOLERANS  14:27  TARSUS TSO MECLIS TOPLANTıSı YAPıLDı  12:45  ATATÜRK’Ü ANLAMAYANLARA KISA BİR DERS NOTU:  10:28  DINÇER;”COVID 19 SALGıNıNDAN ETKILENEN ESNAFA HIBE DESTEĞI YOLDA”  10:17  YENIŞEHIR BELEDIYESINDEN DIKKAT ÇEKEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ FILMI  10:09  KOÇAK’TAN IHALEYI ALAN KOZUVA’YA HAYıRLı OLSUN MESAJı  10:09  KOÇAK, TÜRK TICARET VE SANAYI ODASı TOPLANTıSıNA KATıLDı  09:41  BÜYÜKŞEHİR, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DUR DİYOR!  15:05  FORUM MERSIN’E TSE GÜVENLI HIZMET BELGESI  15:05  TOROSLAR’DA VEZNELER, HAFTA SONU AÇıK  15:01  AKDENIZ’IN PARK VE YEŞIL ALANLARı YENILENIYOR  14:52  SEÇER, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMıNA KATıLDı  11:43  CHP’LI BAŞARıR, ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALIMANı ÜST YAPı IHALESINI MECLIS GÜNDEMINE TAŞıDı  11:43  CHP TARSUS İLÇE BAŞKANı VARAL, ÖĞRETMELER GÜNܒNÜ KUTLADı  11:14  YASEMIN BANA ANLATMıŞTı BENDE SIZE ANLATAYıM...   10:17  BÜYÜKŞEHIR’DEN SMA SAVAŞÇıSı NISA NUR VAROL’A DESTEK 
10 KASIMLARIN BİZE HATIRLATTIĞI EN BÜYÜK TARİHİ VE MERKEZİ GÖREV: EMPERYALİZM İLE MÜCADELE!

Av. İzzet ULUDAĞ yazdı

     Ayağa kalkmak, özgür olmak, ayakta ve özgür kalmak isteyen bütün mazlumlar dünyasının merkezi görevi, ABD'nin emperyalist saldırılarına karşı cesaretle mücadele etmektir. 
     Bu emperyalist güce karşı bağımsızlık ve uluslararsı camiada eşitlik mücadelesi vermek, Atatürk’ün süresiz devrimler çağında bize  verdiği merkezi görev emirlerinden de birincisidir.  
     Çünkü insanlık tarihinde geldiğimiz noktada yeryüzündeki hukukun, adalet, eşitlik ve kardeşliğin, bir millî devlet çatısı altında özgürce yaşamanın en büyük düşmanı, emperyalizmin bizatihi kendisidir.  
     Dünyada mevcut olan her türlü haksızlık, kötülük ve melanet bu küresel güçten kaynaklanır..
     Emperyalizm, kötülüklerin, ahlaksızlığın da anasıdır.
     Özetle ABD emperyalizmi, bugün dünyada işlenen bütün suçların behemehâl  yok edilmesi gereken lanetli bir odağı haline gelmiştir.
     Atatürk'ün veciz Gençliğe Seslenişi'nde "bizi yok etmek isteyen emperyalizme karşı"  "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek" sözünde ifadesini bulduğu gibi;
     10 Kasımların bize hatırlattığı öncelikli tek ve tarihi görev, emperyalizme karşı mücadelede kararlılık, süreklilik ve asla bu mücadeleden vaz geçmemektir. 
     Ta ki "emperyalizm mahv u nabut olana kadar"! 
     Emperyalist ABD'ye karşı mücadele etmeden, gerçekte Atatürk'ü anlamadan, kavramadan 10 KASIMLARDA ATATÜRK'ü her yıl aynı laflarla, benzer şovlarla, sahte göz yaşlarıyla anmak, sadece havanda su dövmek olacağı için yapılan beyhude bir iştir.
     Ayrıca bize hâlâ bugün de hâlâ görev emirleri veren birinin öldüğü söylenebilir mi? 
     ATATÜRK, TC'yi ilelebet payidar kılmak için bu görevleri yerine getirdiğimiz sürece, aramızda YAŞIYOR! 
     Atatürk, bize verilen bugünkü görevleri layıkıyla yaparsak TC ile birlikte ilelebet de YAŞAYACAKTIR!


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA