MUHTAR TALEP ETTİ, BÜYÜKŞEHİR’İN BÜROKRATLARI SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
11:52  AKDENIZ’DE TARIHI MERSIN EVI GELECEĞE KAZANDıRıLDı  11:44  BAŞKANı YıLMAZ’DAN ILÇE ESNAFıNA ZIYARET   11:44  KOÇAK, AGROPARK’ıN TOPLANTıSıNA KATıLDı  11:26  MTSO MECLISI, DOĞAL SIT ALANı KARARıNıN ALATA’NıN TAMAMı IÇIN OLMASı TALEBINDE  10:58  “GÖKÇEL: ÇIFTÇILERIMIZIN TARıM YAPTıKLARı TOPRAKLARı ELLERINDEN ALMAYıN”  10:38  YENIŞEHIR BELEDIYESINDEN ÜCRETSIZ RUSÇA DIL EĞITIMI  10:27  BAŞKAN YıLMAZ: ORHUN YAZıTLARı, MILLET OLMA BILINCININ EN GÜZEL KANıTı  09:44  KADININ HAKLI SESİNİ DUYUYOR MUSUNUZ ?  11:54  AKDENIZ BELEDIYESI VATANDAŞA MORAL OLMAYA DEVAM EDIYOR  11:49  TEMIZ VE SAĞLıKLı BIR AKDENIZ IÇIN EKIPLER 7/24 GREV BAŞıNDA   11:42  TARSUS TSO MECLIS’INDE YOL HARITASı GÖRÜŞÜLDÜ  11:33  MERSIN’DE TAKSIMETRE ÜCRETINE YENI AYAR   11:20  BÜYÜKŞEHİR’DEN İŞ YERİ KAPALI 5 BİN 785 ESNAFA GIDA KOLİSİ  11:19  ATÖLYE DEĞİL SANKİ FABRİKA!  15:06  İMAR BARIŞI TARTIŞMALI BİR YASA  15:26  YENIŞEHIR BELEDIYESI KÜLTÜR KOMPLEKSININ TEMELI ATıLDı  15:00  AKDENIZ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN BAŞKA ÇARE YOK  12:17  ESAT ARSLAN: GARA OPERASYONU  11:56  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇORBASI MERKEZE KİLOMETRELERCE UZAKTA DA VATANDAŞLARA ULAŞIYOR  13:33  “CHP’Lİ GÖKÇEL: MERSİN ANA KONTEYNER LİMANI PROJESİ MAVİ VATANA SAHİP ÇIKMA PROJESİDİR” 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları, Türkiye’nin tek Giritli köyü olarak bilinen Akdeniz İlçesi Bağcılar İhsaniye Mahallesi Muhtarı Yücel Şen’in talebi üzerine mahalleyi ziyaret etti. Bürokratlar, “Melemez” adıyla da bilinen mahallenin sorunlarını yerinde dinleyip not ederken,mahallede turizmi canlandırmanın yolları konuşuldu.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, “Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu mahalleyi ve bu kültürü çok önemsiyoruz” derken, Mahalle Muhtarı Yücel Şen “Köyde turizmle ilgili bir yapı var. Bunu geliştirip güzelleştirmek açısından böyle bir talebimiz oldu. Tabi bütün daire başkanlarını bir arada görünce biraz heyecanlandık” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ve beraberindeki 8 daire başkanı, Akdeniz İlçesi Bağcılar İhsaniye Mahallesi’ni ziyaret ederek mahallenin sorunlarını yerinde dinleyip tek tek not etti. Mahalle Muhtarı Yücel Şen’in daveti üzerine gerçekleşen ziyarette, Türkiye’nin tek Giritli köyü olarak da bilinen mahallede turizmi canlandırmanın yolları konuşuldu.
Ziyarette; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in yanı sıra Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Zeki Aksoy, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Fen İşleri Dairesi Başkanı Engin Yıldız, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hayrullah Yücesoy, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu yer aldı. Daire başkanları, sorumluluk alanlarındaki konularla ilgili bilgi verip, sorunları not etti.
“Biz bu mahalleyi ve bu kültürü çok önemsiyoruz”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunarak,“Yücel Bey’in daveti üzerine daire başkanı arkadaşlarımızla mahalleyi ziyaret ettik. Tabi burası bir Giritli mahallesi. Başta kültürel zenginliği olan bir mahalle. Büyükşehir Belediyesi olarak da biz bu mahalleyi ve bu kültürü çok önemsiyoruz. Muhtarımızdan mahalleyle ilgili sorunları dinledik. İlgili arkadaşlarımız muhtarımıza gerekli bilgileri verdi. Yapacakları bazı çalışmalarla ilgili de notlarını aldılar” dedi.
Daire başkanları talepleri dinleyip not etti
Gökbel, kendilerine aktarılan taleplerden bazılarını paylaşarak, “Özellikle bu mahalleyibağlayan ana ulaşım hattı üzerinde bazı kritik ve kazalara neden olan bölümlerle ilgili talepleri oldu. Mezarlıkla ilgili talepleri oldu. Eski mezarlığın dolmak üzere olduğunu söylediler.Biz burayla ilgili yeni bir mezarlık düzenlemesi zaten yapmıştık. Onun projesini hazırlıyorduk. Bir an önce projeyi yapıp ihaleye çıkmayı düşünüyoruz. Onun dışında park bahçelerle, kültürle, muhtarlık işleri ve fen işleri daire başkanlarımızla ilgili talepleri oldu. Arkadaşlarımız bunlarla ilgili notları aldı. Oyun parkıyla ilgili de muhtarımızın talebi oldu. Park Bahçeler Daire Başkanımız bu talebi aldı. Muhtemelen yeni bir alanda, bir çocuk oyun parkını da burada oluşturacağız” diye konuştu.
“Olumlu, faydalı bir toplantı oldu”
Mahallenin turizm açısından da bir değere sahip olduğunu vurgulayan Gökbel, “Bu mahallenin güney veya doğu kısmında daha önce savaşlarda siper olarak kullanılmış bazı varlıkların olduğu söylendi. Burayla ilgili de gerekli notlarımızı aldık. Özellikle buranın tanıtımı; buraya ulaşan yol noktasında da arkadaşlarımız bir çalışma yapıp daha sonra Sayın Muhtar’la bunu paylaşıp uygulamaya geçecekler. Olumlu, faydalı bir toplantı oldu” ifadelerine yer verdi.
“Yapılması gereken şeyleri konuştuk, yapılacağına da inanıyoruz”
Bağcılar İhsaniye Mahalle Muhtarı Yücel Şen ise mahallede butik olarak çeşitli üretimlerin yapıldığını söyledi. Mahallenin kültürel bir değere sahip olduğunu, bölge turizmine de katkı sağlayabileceğini belirten Şen, “Köyde turizmle ilgili bir yapı var. Bunu geliştirip güzelleştirmek açısından böyle bir talebimiz oldu. Tabi bütün daire başkanlarını bir arada görünce biraz heyecanlandık. Güzel, verimli bir toplantı oldu. Köyde yapılması gereken şeylere Büyükşehir’in de bir noktada el atması gerektiğini düşündük. Çünkü bu bizim çabalarımızla olacak şeyler değil. Biz belli bir yere kadar götürüyoruz.Hepsine çok teşekkür ederim böyle bir ilgi alakadan dolayı. Yapılması gereken şeyleri konuştuk, yapılacağına da inanıyoruz. Çünkü bu biraz bizim için hızlandırılmış boyutu oldu işin. Çok memnunuz” dedi.

 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA