TワRK MンLLETン誰E BンR TEK 30 AミUSTOS ZAFERン YETMEZ! | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
20:04  YENI゙EHIR BELEDIYESI 400 ワNIVERSITE ヨミRENCISI IヌIN MISAFIRHANE AヌYOR  19:57  溺AVI ンLE YE゙ILIN BULU゙TUミU NOKTADA, KUM ZAMBAKLAR KORUMA ALTNDA  17:05   BA゙ARIR: 鉄TRATEJンK ヨNEME SAHンP TA゙UCU LンMANI誰IN ヨZELLE゙TンRンLMESン VE GERン SAHASININ SATI゙I KABUL EDンLEMEZ  16:51  BA゙KAN YLMAZ: TワRKMEN KARDE゙LERIMIZIN DAIMA YANNDAYZ   10:34  YENI BIR BUZUL ヌAミ UYARS YAPLD  12:45  SABRI TEKLI奪EN BAKAN VARANK但 ZIYARET  10:19  ンNGンLンZLERンN KIBRIS TUZAミI  21:30  YENI゙EHIR BELEDIYESI BILIM FESTIVALIYLE IKLIM DEミI゙IKLIミINE DIKKAT ヌEKECEK   16:17  KZLTAN: POTANSIYELLERIMIZ ANCAK DIYALOGLA HAYATA GEヌER   11:17  AVRUPA HAREKETLILIK HAFTAS ETKINLIKLERI CADDELERE TA゙T  10:58  TORBADA ヌヨPワN OLSUN!  10:46  AKDENIZ’DE DワNYA TEMIZLIK GワNワ ETKINLIミI  10:41  DワNYA TEMンZLンK GワNワ誰DE SAHンLDEN KAMYONLAR DOLUSU ヌヨP ヌIKTI  10:19  YENI゙EHIR BELEDIYESI BETEM AヌLD  10:14  GENヌLERLE GENヌ YA゙ AL PROJESI  21:27  ン゙ VE EKONOMI ヨDワLLERINDE ERDEMLI DAMGAS   23:34  AKDENンZ BELEDンYE BA゙KANI GワLTAK, MERSンN ヌAR゙I ESNAFI ンLE BンR ARAYA GELDン  23:07  MDTO VE SLOW FISH MERSIN PLATFORMU ン゙ BIRLIミINDE RENKLI ETKINLIK  20:25  ULA゙ MEVKンンNDE ンNCELEME YAPAN BA゙KAN VARAL奪AN ンKTンDARA SERT ELE゙TンRン  20:05  BワYワK゙EHIR MECLISI’NIN EYLワL AY 2. TOPLANTS YAPLD 

TワRK MンLLETン誰E BンR TEK 30 AミUSTOS ZAFERン YETMEZ!

MンLLン BAミIMSIZLIミIMIZ ンÇンN BンZE BUGÜN DE YENン ZAFERLER YAKI゙IR!

Av. ンzzet Uluda 

TBMM Ordular Ba Komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliinde "Ordular! ンlk hedefiniz Akdeniz'dir. ンleri!" emriyle balayan Büyük Taarruz, 30 Austos 1922 günü Türk Milleti'nin Büyük Zaferi ile sonuçlanmtr.

30 AミUSTOS BÜYÜK ZAFER BAYRAMI, TÜRK MンLLETン'NE VE TÜM MAZLUM MンLLETLERE KUTLU VE ÖRNEK OLSUN!

Büyük Türk Milleti’nin 30 Austos’ta emperyalizme kar kazand zafer, emperyalizme kar mücadelede mazlum milletlere özgürlük ve bamszlk yolunu göstermi, pek çok milli devlet siyaset sahnesine adm atmtr.

Bu zafer, bugün dünden çok daha önemli ve daha anlamldr.

Bugün de Türk Milleti, içinde bulunduumuz askeri, kültürel, siyasi ve ekonomik emperyalist kuatmay yaracak, zalimin boyunduruunu yine ATATÜRK'ün ilkeleri ve iradesinin yön verdii milli güçle Tam Bamszlk rotasnda parçalayacak, bamllk zincirini kracak yeni zaferlere muhtaçtr.

Ve baaracaktr.

Hem 98 yl önce 30 Austos 1922 günü yüce Türk Milleti'nin bana bir taç gibi taklan Zaferimiz ve hem de bamszlmz güçlendirmek için her alanda daha nicelerini kazanacamz müstakbel zaferlerimiz imdiden kutlu olsun.

Türk Milleti, bugün de Dou AKDENンZ’de, Mavi Vatan'n her köesinde, Suriye’nin ve Irak’n kuzeyinde emperyalist kuatmaya, ayn 1920’lerde olduu gibi güzel ülkemize ve büyük milletimize bölünmeyi ve parçalanmay öneren ve dayatan SEVR’e kar büyük yeni zaferler peindedir.

Türk, öün, çal, güven!

Bugün petrol, doal gaz vb kaynaklara sahip olmadan, ülkemiz için gerekli ihtiyaçlarmz karlamak için fabrikalarmz çaltracak milli enerji olmadan, asla tam bamsz olamayz.

ATATÜRK ile balayan bu bamszlk mücadelesinin artk her alanda açk ve kararl yürütülmesinin sras ve zaman, bugün gelmitir.

Türk’ün tarih sahnesinde emperyalizme kar kazanaca yeni ve büyük zaferler, mazlum milletlerin daha özgürlemesinde ve milli devletlerin daha bamsz ve güçlü olmasnda yine devrimci tarihî bir rol oynayacaktr. Türk’ün öncülüünde güne, mazlum milletlere daha eit doacaktr.

1900'lü yllarn banda emperyalizm çanda bamszlk mücadelesinin dünyadaki öncüsü Türk Milleti'ne, 30 AミUSTOS 1922’de olduu gibi bugün de emperyalizme kar savata yeni zaferler yakr.

Geçmiinde de "Bamsz, özgür ve ba dik" yaamay ilke olarak alan Türk Milleti, emperyalizme kar verdii bu tarihi devrimci ve milliyetçi mücadele ile Atatürk’ün hedefledii Büyük Uyum Dünyas’na giden yolu bugün de döeyen bir öncüdür artk.

"Eller aya, biz yaya" sözü de geçmite kalmtr artk. "ンstikbal göklerdedir" diyen Atatürk'ün görüüne uygun olarak, uzayn derinliklerini fethe çkma ve yeni zaferler elde etme zaman da gelmektedir.

Türk’e de yeni zaferlerde öncülük yarar!

30 AミUSTOS 2020


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンRン゙ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA