DENİZ GEZMİŞ BU GÜN DE BİZE ATATÜRK’ÜN YOLUNU8 GÖSTERİYOR | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
12:57  BAŞKAN SEÇER MTSO’NUN KONUĞU OLDU  12:15  AKDENİZDE CAN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN METRUK BİNALARIN YIKIMI SÜRÜYOR  11:03  DARISEKİSİ ÖRNEK KÖY’DE 2 GÜN BOYUNCA YÖRÜK KÜLTÜRÜ TANITILDI  20:47  MERAL SEÇER, “DARISEKİSİ ÖRNEK KÖY PROJESİ”NİN HİKAYESİNİ ANLATTI  20:38  TÜRKİYE SÜPER ENDURO ŞAMPİYONASI TOROSLAR’DA!  20:30  CHP’LI BAŞARıR: BU INSANLAR NASıL EV SAHIBI OLACAK SAYıN ERDOĞAN   20:30  GENÇLER, PROJE EĞITIM MERKEZI’NDE KAZANDıKLARı BECERILERI SERGILEDI  20:26  GENÇ GIRIŞIMCILERDEN G3 FORUM LISE MERSIN ETKINLIĞI  10:31  YENIŞEHIR BELEDIYESI KOMPOST ÜRETIMI IÇIN HAREKETE GEÇTI  10:25  MESKİ’NİN MAYIS AYI OLAĞAN GENEL KURULU’NUN 2. BİRLEŞİMİ YAPILDI  21:35  KİT’LERI YITIRMENIN ACı SONUÇLARı  21:28  EMNIYET MÜDÜRÜ ASLAN MGC’YI ZIYARET ETTI  11:47  MERSIN ŞEHIR TIYATROSU, GÜLNAR, MUT VE ERDEMLI’DE PERDE AÇTı  11:21  BAKAN KURUM, ÇAY MAHALLESI TOKİ KONUTLARıNı YERINDE İNCELEDI   11:21  YENIŞEHIR BELEDIYESI, KıRMıZı ŞEYTANLAR’ı ANKARA’YA TAŞıDı  11:08  AYHAN KıZıLTAN: SEKTÖRLERIMIZ RAKIP DEĞIL, BIRBIRININ DESTEKÇISIDIR  10:56  “45 BIN YÖRÜK, TÜRKMEN ŞÖLENI’NDE BULUŞTU”  10:11  AKDENİZLİ KADINLAR MUT VE SİLİFKE’Yİ GEZDİ  19:43  BAŞKAN ÖZYIĞIT, İÇEL İDMAN YURDU’NU YALNıZ BıRAKMADı  19:32  BÜYÜKŞEHIR’IN ANA SPONSORLUĞUNDA MÜZIK FESTIVALI AÇıLıŞıNı YAPTı 

DENİZ GEZMİŞ BU GÜN DE BİZE ATATÜRK’ÜN YOLUNU8 GÖSTERİYOR

Av. İzzet Uludağ

Deniz Gezmiş’i Deniz GEZMİŞ yapan, sadece okuduğu kitaplar, 1968 gençlik eylemleri değildir. 
O, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolunda yürüyerek, mücadele ederek Deniz GEZMİŞ olmuştur.
"Baba,
Sana her zaman müteşekkirim. Çünkü Kemalist düşünceyle yetiştirdin beni... Küçüklüğümden beri evde devamlı Kurtuluş Savaşı anılarıyla büyüdüm. Ve o zamandan beri yabancılardan nefret ettim.
Baba, biz Türkiye'nin ikinci kurtuluş savaşçılarıyız. Elbette ki hapse atılacağız, kurşunlanacağız da... Tıpkı birinci Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi... Ama bu toprakları yabancılara bırakmayacağız. Ve bir gün mutlaka yeneceğiz onları...
Düşün baba, bugün hükumet işini gücünü bırakmış bizimle uğraşıyor. Çünkü bizden başka gerçek muhalefet kalmamış durumda... Ve hepsi Kemalist çizgiden sapmış durumdadırlar. Biz çoktan onları tarihin çöplüğüne atmış durumdayız.”
İşte Deniz GEZMİŞ budur! 
O, anti-emperyalisttir. ABD emperyalizmine karşı ikinci kurtuluş savaşçısıdır.
Bu sözü de, tutumu da ABD’nin kara gücü olan PKK ve yandaşlarına kapak olsun! 
Saptırmaya, sağa sola çekmeye hiç kimse yeltenmesin.
O, Altı OK’un ve Mustafa Kemal’in yolcusudur. 
Uzun yürüyüşçüsü ve hızlı koşucusudur. 
O, aynı Uğur MUMCU gibi kalpaksız kuvayı milliyecidir. 
1 Kasım 1968’de Samsun'dan İstanbul'a MUSTAFA KEMAL YÜRÜYÜŞÜ’nü düzenleyerek bu ismi kullanmaya hak kazanmıştır. 
O yürüyüş sonrası Anıt Kabir Özel Defteri’ne şu sözler yazılır: 
"Amerikan emperyalizmine karşı ikinci milli kurtuluş savaşımızda gerçekten izindeyiz. Milli Kurtuluş Savaşımız yok edilemez. Onu yok etmek için bütün Türk milletini yok etmek gerekir." (Tam Bağımsız Türkiye için Mustafa Kemal yürüyüşçüleri).
Kimliği, kişiliği, siyaseti ve ne yapmak istediği bu yürüyüşle sadece Anıt Kabir Özel Defteri’ne değil tarihin sayfalarına da kazınır ve çizgisi tescil edilmiştir. 
Bu nedenlerle Ata'nin yolunu izlemeyenler, 
ABD emperyalizmini ve bölgemizde yaptığı ve yapacağı tahribatı, BOP’ni görmeyenler, saklayanlar, 
Bugün de tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye için her türlü gericiliğe ve bölücü PKK'ye karşı mücadele etmeyenler, 
Milleti kardeşlik temelinde birleştirmek yerine etnik ve inaç temelli bölünmelere mahkum etmeye çalışanlar,
Aksine terör örgütüne demokrasi vb bahanelerle hayat öpücüğü verenler, 
PKK’nin kuyruğuna takılarak “BİJİ SEROK APO” sloganlarına zemin hazırlayanlar, 
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’yi ezmek ve birliği ve yeniden milletleşmeyi sağlamak için yürüttüğü mücadeleye karşı kampanya düzenleyenler, 
Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına her türlü tahminin üzerinde saygısızlık ve ihanet etmektedirler.
Bunları tanıyın!
Bu gün göreceksiniz, Deniz GEZMİŞ’in bağımsızlık yolunu çoktan terk edenler, sizlere Deniz'i ve arkadaşlarını anmak bahanesiyle bizlere nutuklar atıp O’nu kendi sapkın amaçlarına alet etmeye de çalışacaklardır. 
Bunlara inanmayın, bunları dinlemeyin! 
06.05.2016
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA