10:53  GAZETECİ ENDER ERDEMİL’İN FACEBOOK NOTLARI  13:12  BELEDIYELER SAĞıR DUVAR!  11:16  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  11:16  MERSIN’DE FETÖ OPERASYONU  11:09  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   11:09  BELEDIYE ÇALıŞANLARı: “GASP EDILEN ÜCRETLERIMIZ GERI VERILSIN”  11:07  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:07  MERSIN BAROSU YÖNETIM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPTı  11:05  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:05  KıZıLTAN: ENFLASYONLA MÜCADELEDE SORUMLULUK VE GÖREV HEPIMIZIN  11:03  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:02  TOPTAN GıDACıLAR YÖNÜNÜ YURTDıŞıNA ÇEVIRDI  12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı 
MERSİN ÜNİVERSİTESİBağlantı ÖĞRENCİLERİNE KADIN VE ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezi tarafında Mersin Üniversitesi’nde ‘Kadın ve Çocuk Hakları’ konulu seminer düzenlendi.

Mersin Üniversitesi Uğur Oral Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya tarafından yapılan sunum ile üniversite öğrencileri bilgilendirildi.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp sunumunda, son dönemlerde dünyada kadına yönelik şiddetin arttığına vurgu yaparak, “Son dönemde kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin artışı ve kadın kuruluşlarının tepkisi ile ‘Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun’ hazırlanmış ve yasalaşmıştır. Mayıs 2011 yılında ‘Avrupa Konseyi Kadına Karşı VE Ev İçi Şiddetle Mücadele ve Bunun Önlenmesi Sözleşmesi’ imzalamıştır” dedi.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde, T.C. Devleti yasalarına göre, 18 yaşını doldurmamış her insanın çocuk olarak sayıldığının bilgisini vererek, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nden örnekler verdi. Av. Ayşemsu Kaya, Çocuk Hakları, bütün çocuklar içindir. Doğum yerleri, konuştukları dil ne olursa olsun fark etmez. Büyüklerinin inançları ya da görüşleri nedeniyle hiçbir çocuğa ayrım yapılmaz.Her çocuk, görüşlerini serbestçe ifade etme, kendisini ilgilendiren her konuda görüşlerinin dikkate alınmasını isteme hakkına sahiptir. Herkesin çocukları dinleme, onların fikirlerini öğrenme ve onlara saygı gösterme sorumluluğu vardır.Her çocuğun duygu ve düşüncelerini istediği şekilde açıklama hakkı vardır. Çocukların da başka kişilerin zarar görmemesi için gerekeni yapmaları gerekir” diye konuştu.

Seminerin sonunda üniversite yetkilileri Mersin Barosu’na teşekkür ederek, Av. Hibe Gökalp ve Av. Ayşemsu Kaya’ya çiçek takdim ettiler.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA