17:22  CHP’DE 10 ARALıK HAREKETI CUNTASıNA DIKKAT!  17:22  SEÇER’İN ARTILARI VE...  14:51  AKDENIZ BELEDIYESI ILE GENEL-İŞ ARASıNDA TOPLU SÖZLEŞME  14:50  TRUMP’ıN TEHDITLERINE VATAN PARTISI’NDEN EYLEMLI YANıT!  11:27  SEÇİMİ ÖNCE MERKEZ, SONRA İLÇELER BELİRLER  13:42  KITAPLAR KARDA ÇIÇEK AÇTı  13:40  ‘HEYKELLER KONUŞABILSEYDI’ KITABı ÇıKTı  13:36  CHP SILIFKE İLÇE BAŞKANı CEMIL SUNGUR OLDU  13:33  NAZıM HIKMET’IN BILINMEYEN ŞIIRI  13:31  ÇALıŞAN GAZETECILER BAYRAMı  13:29  VAHAP SEÇER; “HERKESİN DERDİNE ÇARE OLACAĞIM”  12:15  TUĞBA ÖZAY, MEZITLI KARTıN SAHIBI OLDU  12:14   ESAT ARSLAN: TRUMP’ıN ÜÇ AHBAP ÇAVUŞLARı  12:12  MERSIN’DE ITTIFAKıN TARAFLARı ILK KEZ BULUŞTU  12:10  GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARDAN BAŞKAN TARHAN’A TEŞEKKÜR ÇIÇEĞI  12:09  RAUF DENKTAŞ’ı VEFATıNıN 7. YıLıNDA SAYGıYLA ANıYORUZ  12:07  RAUF DENKTAŞ RUHUNU GERI GETIREBILMEK  12:05  ÖLÜMÜNÜN 55. YıLDÖNÜMÜ HALIDE EDIP ADıVAR VE YENI TURAN  12:01  “YEREL BASININ ÖNÜ KARANLIK”  11:59  ÇALIŞAN GAZETECİLER BAYRAMI 

MERSİN ÜNİVERSİTESİBağlantı ÖĞRENCİLERİNE KADIN VE ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezi tarafında Mersin Üniversitesi’nde ‘Kadın ve Çocuk Hakları’ konulu seminer düzenlendi.

Mersin Üniversitesi Uğur Oral Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya tarafından yapılan sunum ile üniversite öğrencileri bilgilendirildi.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp sunumunda, son dönemlerde dünyada kadına yönelik şiddetin arttığına vurgu yaparak, “Son dönemde kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin artışı ve kadın kuruluşlarının tepkisi ile ‘Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun’ hazırlanmış ve yasalaşmıştır. Mayıs 2011 yılında ‘Avrupa Konseyi Kadına Karşı VE Ev İçi Şiddetle Mücadele ve Bunun Önlenmesi Sözleşmesi’ imzalamıştır” dedi.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde, T.C. Devleti yasalarına göre, 18 yaşını doldurmamış her insanın çocuk olarak sayıldığının bilgisini vererek, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nden örnekler verdi. Av. Ayşemsu Kaya, Çocuk Hakları, bütün çocuklar içindir. Doğum yerleri, konuştukları dil ne olursa olsun fark etmez. Büyüklerinin inançları ya da görüşleri nedeniyle hiçbir çocuğa ayrım yapılmaz.Her çocuk, görüşlerini serbestçe ifade etme, kendisini ilgilendiren her konuda görüşlerinin dikkate alınmasını isteme hakkına sahiptir. Herkesin çocukları dinleme, onların fikirlerini öğrenme ve onlara saygı gösterme sorumluluğu vardır.Her çocuğun duygu ve düşüncelerini istediği şekilde açıklama hakkı vardır. Çocukların da başka kişilerin zarar görmemesi için gerekeni yapmaları gerekir” diye konuştu.

Seminerin sonunda üniversite yetkilileri Mersin Barosu’na teşekkür ederek, Av. Hibe Gökalp ve Av. Ayşemsu Kaya’ya çiçek takdim ettiler.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA