18:07  CHP’LILER BAYRAMLAŞTı   17:59  ALBAYRAK’A AÇıK ÇAĞRı: İZMIR İKTISAT KONGRESI’NI TOPLAYıN!  17:58  SINAN KOÇ, KURBAN BAYRAMıNı KUTLADı  17:23  YERLI VE MILLI...  21:05  BAYRAM CŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN  12:20  CHP’DEN ALBAYRAK’A DOLAR VERGI AFFı VE İHALE SORULARı   12:18  RUSYA DıŞIŞLERI BAKANı SERGEY LAVROV ANKARA’DA  12:17  DIKKAT! BU ŞIIRLER CAN YÜCEL’IN DEĞIL  12:17  ESKI KALKıMA BAKANı ELVAN VE VALI SU’DAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  09:30  KıBRıS’TAKI OMURGASıZLAR  08:44  KAYIT PARASI YOK/VAR!  21:13  TÜRKIYE IÇIN ASYA, ASYA IÇIN TÜRKIYE ZAMANı  20:46  SONER SERTTAŞ: MILLI DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞIZ  20:45  HASAN YOZGAT’ı KAYBETTIK!  20:35  AKDENIZ’DE 26 PARKıN YENILEME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR   20:34  CHP MILLETVEKILLERI VALI SU’YU ZIYARET ETTI  20:29  BARO BŞK. YEŞİLBOĞAZ: “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”  11:17  “HER TÜRLÜ MILLI VAZIFE IÇIN HAZıRıZ”   10:39  BAŞKAN PAMUK, ŞEHIT AILELERINI ZIYARET ETTI   20:40  CHP MERSIN BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYı GALİP ÖZKAN:  
MERSİN ÜNİVERSİTESİBağlantı ÖĞRENCİLERİNE KADIN VE ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezi tarafında Mersin Üniversitesi’nde ‘Kadın ve Çocuk Hakları’ konulu seminer düzenlendi.

Mersin Üniversitesi Uğur Oral Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya tarafından yapılan sunum ile üniversite öğrencileri bilgilendirildi.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi üyesi Av. Hibe Gökalp sunumunda, son dönemlerde dünyada kadına yönelik şiddetin arttığına vurgu yaparak, “Son dönemde kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin artışı ve kadın kuruluşlarının tepkisi ile ‘Kadın ve Aile Bireylerinin Şiddetten Korunmasına Dair Kanun’ hazırlanmış ve yasalaşmıştır. Mayıs 2011 yılında ‘Avrupa Konseyi Kadına Karşı VE Ev İçi Şiddetle Mücadele ve Bunun Önlenmesi Sözleşmesi’ imzalamıştır” dedi.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesi Av. Ayşemsu Kaya, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde, T.C. Devleti yasalarına göre, 18 yaşını doldurmamış her insanın çocuk olarak sayıldığının bilgisini vererek, Çocuk Hakları Sözleşmesi’nden örnekler verdi. Av. Ayşemsu Kaya, Çocuk Hakları, bütün çocuklar içindir. Doğum yerleri, konuştukları dil ne olursa olsun fark etmez. Büyüklerinin inançları ya da görüşleri nedeniyle hiçbir çocuğa ayrım yapılmaz.Her çocuk, görüşlerini serbestçe ifade etme, kendisini ilgilendiren her konuda görüşlerinin dikkate alınmasını isteme hakkına sahiptir. Herkesin çocukları dinleme, onların fikirlerini öğrenme ve onlara saygı gösterme sorumluluğu vardır.Her çocuğun duygu ve düşüncelerini istediği şekilde açıklama hakkı vardır. Çocukların da başka kişilerin zarar görmemesi için gerekeni yapmaları gerekir” diye konuştu.

Seminerin sonunda üniversite yetkilileri Mersin Barosu’na teşekkür ederek, Av. Hibe Gökalp ve Av. Ayşemsu Kaya’ya çiçek takdim ettiler.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA