10:53  GAZETECİ ENDER ERDEMİL’İN FACEBOOK NOTLARI  13:12  BELEDIYELER SAĞıR DUVAR!  11:16  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  11:16  MERSIN’DE FETÖ OPERASYONU  11:09  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   11:09  BELEDIYE ÇALıŞANLARı: “GASP EDILEN ÜCRETLERIMIZ GERI VERILSIN”  11:07  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:07  MERSIN BAROSU YÖNETIM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPTı  11:05  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:05  KıZıLTAN: ENFLASYONLA MÜCADELEDE SORUMLULUK VE GÖREV HEPIMIZIN  11:03  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:02  TOPTAN GıDACıLAR YÖNÜNÜ YURTDıŞıNA ÇEVIRDI  12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı 
TÜRKİYE’DE HEKİM OLMAK

Av. Alpay Antmen’in Kaleminden

HUKUKÇU GÖZÜ

Her yıl 14 Mart gününün Tıp Bayramı olarak anmakta ve kutlamaktayız.
 
Osmanlı’da “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilir ve 14 Martın Tıp Bayramı olarak kutlanmasının esas dayanağı İstanbul'un işgal edildiği günlerde, 14 Mart 1919 tarihinde yabancı işgal kuvvetlerine karşı Hekimlerin ve tıp öğrencilerinin protesto eyleminin yıldönümü olmasıdır. 
 
Ülkemizde Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart günü , aslında , Tıp Mesleği mensuplarının bir yurt savunma hareketi olarak başlamış ve emperyalizme karşı mücadeleden doğmuştur. 
 
Ancak bu gün gelinen noktada , oy avcılığı uğruna , tüm akademik mesleklerin ve akademik meslek mensuplarının değersizleştirilmeye çalışılmasından nasibini Hekimler ve sağlık çalışanları da büyük oranda almaktadır. 
 
Hastaneleri şirket, hastaları ise müşteri haline getiren yanlış sağlık politikaları ile hekimler ve sağlık çalışanları gün geçtikçe daha zor koşullarda çalışmaya zorlanmaktadırlar.
 
Sağlığımızı ve hayatımızı borçlu olduğumuz Hekimlere ve sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili saldırılar gün geçtikçe artmakta olup ; kendilerine bırakın minnet duymayı , saygı dahi duyulmamaya başlanmıştır.
 
Yanlış sağlık politikaları , çalışma koşullarının giderek ağırlaşması , eğitimdeki kalitenin düşmesi , Kamu Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerindeki ekipman ve malzeme eksiklikleri Hekimler ve sağlık çalışanlarını zor durumda bırakırken , Hastalar için de telafisi olanaksız zararlara yol açmaktadır. 
 
Bu kadar sorun içinde mesleklerini layıkı ile yapmaya çalışan Hekim ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun… 
 
Sevgi ve saygılarımla…

Av. Alpay Anmen


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA