17:22  CHP’DE 10 ARALıK HAREKETI CUNTASıNA DIKKAT!  17:22  SEÇER’İN ARTILARI VE...  14:51  AKDENIZ BELEDIYESI ILE GENEL-İŞ ARASıNDA TOPLU SÖZLEŞME  14:50  TRUMP’ıN TEHDITLERINE VATAN PARTISI’NDEN EYLEMLI YANıT!  11:27  SEÇİMİ ÖNCE MERKEZ, SONRA İLÇELER BELİRLER  13:42  KITAPLAR KARDA ÇIÇEK AÇTı  13:40  ‘HEYKELLER KONUŞABILSEYDI’ KITABı ÇıKTı  13:36  CHP SILIFKE İLÇE BAŞKANı CEMIL SUNGUR OLDU  13:33  NAZıM HIKMET’IN BILINMEYEN ŞIIRI  13:31  ÇALıŞAN GAZETECILER BAYRAMı  13:29  VAHAP SEÇER; “HERKESİN DERDİNE ÇARE OLACAĞIM”  12:15  TUĞBA ÖZAY, MEZITLI KARTıN SAHIBI OLDU  12:14   ESAT ARSLAN: TRUMP’ıN ÜÇ AHBAP ÇAVUŞLARı  12:12  MERSIN’DE ITTIFAKıN TARAFLARı ILK KEZ BULUŞTU  12:10  GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARDAN BAŞKAN TARHAN’A TEŞEKKÜR ÇIÇEĞI  12:09  RAUF DENKTAŞ’ı VEFATıNıN 7. YıLıNDA SAYGıYLA ANıYORUZ  12:07  RAUF DENKTAŞ RUHUNU GERI GETIREBILMEK  12:05  ÖLÜMÜNÜN 55. YıLDÖNÜMÜ HALIDE EDIP ADıVAR VE YENI TURAN  12:01  “YEREL BASININ ÖNÜ KARANLIK”  11:59  ÇALIŞAN GAZETECİLER BAYRAMI 

TÜRKİYE’DE HEKİM OLMAK

Av. Alpay Antmen’in Kaleminden

HUKUKÇU GÖZÜ

Her yıl 14 Mart gününün Tıp Bayramı olarak anmakta ve kutlamaktayız.
 
Osmanlı’da “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilir ve 14 Martın Tıp Bayramı olarak kutlanmasının esas dayanağı İstanbul'un işgal edildiği günlerde, 14 Mart 1919 tarihinde yabancı işgal kuvvetlerine karşı Hekimlerin ve tıp öğrencilerinin protesto eyleminin yıldönümü olmasıdır. 
 
Ülkemizde Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart günü , aslında , Tıp Mesleği mensuplarının bir yurt savunma hareketi olarak başlamış ve emperyalizme karşı mücadeleden doğmuştur. 
 
Ancak bu gün gelinen noktada , oy avcılığı uğruna , tüm akademik mesleklerin ve akademik meslek mensuplarının değersizleştirilmeye çalışılmasından nasibini Hekimler ve sağlık çalışanları da büyük oranda almaktadır. 
 
Hastaneleri şirket, hastaları ise müşteri haline getiren yanlış sağlık politikaları ile hekimler ve sağlık çalışanları gün geçtikçe daha zor koşullarda çalışmaya zorlanmaktadırlar.
 
Sağlığımızı ve hayatımızı borçlu olduğumuz Hekimlere ve sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili saldırılar gün geçtikçe artmakta olup ; kendilerine bırakın minnet duymayı , saygı dahi duyulmamaya başlanmıştır.
 
Yanlış sağlık politikaları , çalışma koşullarının giderek ağırlaşması , eğitimdeki kalitenin düşmesi , Kamu Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerindeki ekipman ve malzeme eksiklikleri Hekimler ve sağlık çalışanlarını zor durumda bırakırken , Hastalar için de telafisi olanaksız zararlara yol açmaktadır. 
 
Bu kadar sorun içinde mesleklerini layıkı ile yapmaya çalışan Hekim ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun… 
 
Sevgi ve saygılarımla…

Av. Alpay Anmen


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA