18:07  CHP’LILER BAYRAMLAŞTı   17:59  ALBAYRAK’A AÇıK ÇAĞRı: İZMIR İKTISAT KONGRESI’NI TOPLAYıN!  17:58  SINAN KOÇ, KURBAN BAYRAMıNı KUTLADı  17:23  YERLI VE MILLI...  21:05  BAYRAM CŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN  12:20  CHP’DEN ALBAYRAK’A DOLAR VERGI AFFı VE İHALE SORULARı   12:18  RUSYA DıŞIŞLERI BAKANı SERGEY LAVROV ANKARA’DA  12:17  DIKKAT! BU ŞIIRLER CAN YÜCEL’IN DEĞIL  12:17  ESKI KALKıMA BAKANı ELVAN VE VALI SU’DAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  09:30  KıBRıS’TAKI OMURGASıZLAR  08:44  KAYIT PARASI YOK/VAR!  21:13  TÜRKIYE IÇIN ASYA, ASYA IÇIN TÜRKIYE ZAMANı  20:46  SONER SERTTAŞ: MILLI DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞIZ  20:45  HASAN YOZGAT’ı KAYBETTIK!  20:35  AKDENIZ’DE 26 PARKıN YENILEME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR   20:34  CHP MILLETVEKILLERI VALI SU’YU ZIYARET ETTI  20:29  BARO BŞK. YEŞİLBOĞAZ: “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”  11:17  “HER TÜRLÜ MILLI VAZIFE IÇIN HAZıRıZ”   10:39  BAŞKAN PAMUK, ŞEHIT AILELERINI ZIYARET ETTI   20:40  CHP MERSIN BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYı GALİP ÖZKAN:  
TÜRKİYE’DE HEKİM OLMAK

Av. Alpay Antmen’in Kaleminden

HUKUKÇU GÖZÜ

Her yıl 14 Mart gününün Tıp Bayramı olarak anmakta ve kutlamaktayız.
 
Osmanlı’da “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilir ve 14 Martın Tıp Bayramı olarak kutlanmasının esas dayanağı İstanbul'un işgal edildiği günlerde, 14 Mart 1919 tarihinde yabancı işgal kuvvetlerine karşı Hekimlerin ve tıp öğrencilerinin protesto eyleminin yıldönümü olmasıdır. 
 
Ülkemizde Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart günü , aslında , Tıp Mesleği mensuplarının bir yurt savunma hareketi olarak başlamış ve emperyalizme karşı mücadeleden doğmuştur. 
 
Ancak bu gün gelinen noktada , oy avcılığı uğruna , tüm akademik mesleklerin ve akademik meslek mensuplarının değersizleştirilmeye çalışılmasından nasibini Hekimler ve sağlık çalışanları da büyük oranda almaktadır. 
 
Hastaneleri şirket, hastaları ise müşteri haline getiren yanlış sağlık politikaları ile hekimler ve sağlık çalışanları gün geçtikçe daha zor koşullarda çalışmaya zorlanmaktadırlar.
 
Sağlığımızı ve hayatımızı borçlu olduğumuz Hekimlere ve sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili saldırılar gün geçtikçe artmakta olup ; kendilerine bırakın minnet duymayı , saygı dahi duyulmamaya başlanmıştır.
 
Yanlış sağlık politikaları , çalışma koşullarının giderek ağırlaşması , eğitimdeki kalitenin düşmesi , Kamu Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerindeki ekipman ve malzeme eksiklikleri Hekimler ve sağlık çalışanlarını zor durumda bırakırken , Hastalar için de telafisi olanaksız zararlara yol açmaktadır. 
 
Bu kadar sorun içinde mesleklerini layıkı ile yapmaya çalışan Hekim ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun… 
 
Sevgi ve saygılarımla…

Av. Alpay Anmen


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA