18:07  CHP’LILER BAYRAMLAŞTı   17:59  ALBAYRAK’A AÇıK ÇAĞRı: İZMIR İKTISAT KONGRESI’NI TOPLAYıN!  17:58  SINAN KOÇ, KURBAN BAYRAMıNı KUTLADı  17:23  YERLI VE MILLI...  21:05  BAYRAM CŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN  12:20  CHP’DEN ALBAYRAK’A DOLAR VERGI AFFı VE İHALE SORULARı   12:18  RUSYA DıŞIŞLERI BAKANı SERGEY LAVROV ANKARA’DA  12:17  DIKKAT! BU ŞIIRLER CAN YÜCEL’IN DEĞIL  12:17  ESKI KALKıMA BAKANı ELVAN VE VALI SU’DAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  09:30  KıBRıS’TAKI OMURGASıZLAR  08:44  KAYIT PARASI YOK/VAR!  21:13  TÜRKIYE IÇIN ASYA, ASYA IÇIN TÜRKIYE ZAMANı  20:46  SONER SERTTAŞ: MILLI DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞIZ  20:45  HASAN YOZGAT’ı KAYBETTIK!  20:35  AKDENIZ’DE 26 PARKıN YENILEME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR   20:34  CHP MILLETVEKILLERI VALI SU’YU ZIYARET ETTI  20:29  BARO BŞK. YEŞİLBOĞAZ: “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”  11:17  “HER TÜRLÜ MILLI VAZIFE IÇIN HAZıRıZ”   10:39  BAŞKAN PAMUK, ŞEHIT AILELERINI ZIYARET ETTI   20:40  CHP MERSIN BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYı GALİP ÖZKAN:  
Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Japonya’ya Örnek Oldu

Japonya’nın TİKA’sı konumundaki Japon IC Net Limited temsilcileri, Mersin’deki sosyal hizmet çalışmalarını inceledi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ortak çalışma teklifi sundu.

Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve işbirliği ortaklığı anlayışı ile çalışmalar yürüten Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Japonya’daki bir benzeri olan Japon IC Net Limited yöneticileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetler alanında hayata geçirdiği projelerini incelemek ve kendi ülkelerinde de aynı uygulamaları gerçekleştirmek amacıyla Mersin’e gelen Japon TİKA’sı, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’deki dezavantajlı kadın, çocuk, yaşlı, hasta, engelli ve sosyal dışlanmışlar ile dezavantajlı grupları teşkil eden kişi ya da ailelere destek verilmesini sağlayan çalışmalarının farkına varan Japon IC Net Limited temsilcisi Mrs. Shima Hayase, Mersin Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği birlikteliği ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geldi.

Ziyaret esnasında Büyükşehir Belediyesi tarafından, Japon IC Net Limited temsilcisi Mrs. Shima Hayase’e Mersin’e son dört yıl içerisinde yapılan yatırımlar, insan odaklı projeler, profesyonel meslek elemanları ile yapılan sosyal sorumluluk ve sosyal belediyecilik hizmetleri anlatıldı. Yapılan çalışmaları hayranlıkla gözlemleyen Mrs. Shima Hayase, yakın zamanda Japonya’nın TİKA’sı konumundaki IC Net Limited’in finansal desteği ile halen yürütülen kadın, engelli, çocuk ve mülteci çalışmalarına ortaklık desteği sunabileceklerini ifade etti.

Bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uzmanları ve bürokratlarının 3 saatlik koordinasyonunda gerçekleşen toplantı sonunda özellikle Japonya’ da sıklıkla karşılaşılan afetler sebebiyle aşhane, mobil tır mutfağı ve afetlerde psiko-sosyal hizmet anlamında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirttiler. Bir tanışma ve bilgi alma toplantısı şeklinde geçen ziyarette Mrs. Shima Hayase, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında detaylı notlar alarak basılı sosyal hizmet kaynaklarını da inceleme fırsatı buldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da “İnsan odaklı, insan sevgisi ve insan saygısı ile sarmal yaptığımız Büyükşehir Belediyesi hizmet kültürünü Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığını kurarak kurumsal hale getirmeye özen gösterdik. Bu anlayış ile öncelikle Mersin genelindeki dezavantajlı kadın, çocuk, yaşlı, hasta, engelli, sosyal dışlanmışlar ve diğer dezavantajlı sorun gruplarını teşkil eden kişi ya da ailelere destek verilmesi olmazsa olmazlarımızın arasında yer aldı. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu düsturundan yola çıkarak Mersinlilere hizmeti bir ibadet kapısı saydık. Bu nedenle vatandaşlarımıza en iyi hizmetin, en iyi sunumun verilmesini şiar edindik. Tüm ekibimle söz verdiğimiz çerçevede Mersin’ de yapılmayanları yaptık, yaptıklarımızı da yapacaklarımızın teminatı olarak görülmesini arzuladık. Vatan sevgisi, millet sevgisi ve yaradan muhabbeti ile harmanladığımız hümanizmle perçinlediğimiz hizmet akdi için yılmadan, usanmadan çalışmaya gayret ediyoruz ve edeceğiz. Bu gayretin ana temasını Mersin’ in saygıdeğer hemşerilerimizden aldığımızı, bizlere feyz kattıklarını ifade etmek isterim. Biz güzel Mersinimizi yine söz verdiğimiz gibi birlikte yönetip, birlikte büyütmenin karar ve azmi içerisindeyiz” sözlerini kullandı.    


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA