17:22  CHP’DE 10 ARALıK HAREKETI CUNTASıNA DIKKAT!  17:22  SEÇER’İN ARTILARI VE...  14:51  AKDENIZ BELEDIYESI ILE GENEL-İŞ ARASıNDA TOPLU SÖZLEŞME  14:50  TRUMP’ıN TEHDITLERINE VATAN PARTISI’NDEN EYLEMLI YANıT!  11:27  SEÇİMİ ÖNCE MERKEZ, SONRA İLÇELER BELİRLER  13:42  KITAPLAR KARDA ÇIÇEK AÇTı  13:40  ‘HEYKELLER KONUŞABILSEYDI’ KITABı ÇıKTı  13:36  CHP SILIFKE İLÇE BAŞKANı CEMIL SUNGUR OLDU  13:33  NAZıM HIKMET’IN BILINMEYEN ŞIIRI  13:31  ÇALıŞAN GAZETECILER BAYRAMı  13:29  VAHAP SEÇER; “HERKESİN DERDİNE ÇARE OLACAĞIM”  12:15  TUĞBA ÖZAY, MEZITLI KARTıN SAHIBI OLDU  12:14   ESAT ARSLAN: TRUMP’ıN ÜÇ AHBAP ÇAVUŞLARı  12:12  MERSIN’DE ITTIFAKıN TARAFLARı ILK KEZ BULUŞTU  12:10  GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARDAN BAŞKAN TARHAN’A TEŞEKKÜR ÇIÇEĞI  12:09  RAUF DENKTAŞ’ı VEFATıNıN 7. YıLıNDA SAYGıYLA ANıYORUZ  12:07  RAUF DENKTAŞ RUHUNU GERI GETIREBILMEK  12:05  ÖLÜMÜNÜN 55. YıLDÖNÜMÜ HALIDE EDIP ADıVAR VE YENI TURAN  12:01  “YEREL BASININ ÖNÜ KARANLIK”  11:59  ÇALIŞAN GAZETECİLER BAYRAMI 

Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Japonya’ya Örnek Oldu

Japonya’nın TİKA’sı konumundaki Japon IC Net Limited temsilcileri, Mersin’deki sosyal hizmet çalışmalarını inceledi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ortak çalışma teklifi sundu.

Türkiye’nin kalkınma tecrübesinin başka ülkelerle paylaşılması ve işbirliği ortaklığı anlayışı ile çalışmalar yürüten Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Japonya’daki bir benzeri olan Japon IC Net Limited yöneticileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetler alanında hayata geçirdiği projelerini incelemek ve kendi ülkelerinde de aynı uygulamaları gerçekleştirmek amacıyla Mersin’e gelen Japon TİKA’sı, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’deki dezavantajlı kadın, çocuk, yaşlı, hasta, engelli ve sosyal dışlanmışlar ile dezavantajlı grupları teşkil eden kişi ya da ailelere destek verilmesini sağlayan çalışmalarının farkına varan Japon IC Net Limited temsilcisi Mrs. Shima Hayase, Mersin Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği birlikteliği ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geldi.

Ziyaret esnasında Büyükşehir Belediyesi tarafından, Japon IC Net Limited temsilcisi Mrs. Shima Hayase’e Mersin’e son dört yıl içerisinde yapılan yatırımlar, insan odaklı projeler, profesyonel meslek elemanları ile yapılan sosyal sorumluluk ve sosyal belediyecilik hizmetleri anlatıldı. Yapılan çalışmaları hayranlıkla gözlemleyen Mrs. Shima Hayase, yakın zamanda Japonya’nın TİKA’sı konumundaki IC Net Limited’in finansal desteği ile halen yürütülen kadın, engelli, çocuk ve mülteci çalışmalarına ortaklık desteği sunabileceklerini ifade etti.

Bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uzmanları ve bürokratlarının 3 saatlik koordinasyonunda gerçekleşen toplantı sonunda özellikle Japonya’ da sıklıkla karşılaşılan afetler sebebiyle aşhane, mobil tır mutfağı ve afetlerde psiko-sosyal hizmet anlamında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirttiler. Bir tanışma ve bilgi alma toplantısı şeklinde geçen ziyarette Mrs. Shima Hayase, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında detaylı notlar alarak basılı sosyal hizmet kaynaklarını da inceleme fırsatı buldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da “İnsan odaklı, insan sevgisi ve insan saygısı ile sarmal yaptığımız Büyükşehir Belediyesi hizmet kültürünü Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığını kurarak kurumsal hale getirmeye özen gösterdik. Bu anlayış ile öncelikle Mersin genelindeki dezavantajlı kadın, çocuk, yaşlı, hasta, engelli, sosyal dışlanmışlar ve diğer dezavantajlı sorun gruplarını teşkil eden kişi ya da ailelere destek verilmesi olmazsa olmazlarımızın arasında yer aldı. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu düsturundan yola çıkarak Mersinlilere hizmeti bir ibadet kapısı saydık. Bu nedenle vatandaşlarımıza en iyi hizmetin, en iyi sunumun verilmesini şiar edindik. Tüm ekibimle söz verdiğimiz çerçevede Mersin’ de yapılmayanları yaptık, yaptıklarımızı da yapacaklarımızın teminatı olarak görülmesini arzuladık. Vatan sevgisi, millet sevgisi ve yaradan muhabbeti ile harmanladığımız hümanizmle perçinlediğimiz hizmet akdi için yılmadan, usanmadan çalışmaya gayret ediyoruz ve edeceğiz. Bu gayretin ana temasını Mersin’ in saygıdeğer hemşerilerimizden aldığımızı, bizlere feyz kattıklarını ifade etmek isterim. Biz güzel Mersinimizi yine söz verdiğimiz gibi birlikte yönetip, birlikte büyütmenin karar ve azmi içerisindeyiz” sözlerini kullandı.    


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA