10:53  GAZETECİ ENDER ERDEMİL’İN FACEBOOK NOTLARI  13:12  BELEDIYELER SAĞıR DUVAR!  11:16  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  11:16  MERSIN’DE FETÖ OPERASYONU  11:09  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   11:09  BELEDIYE ÇALıŞANLARı: “GASP EDILEN ÜCRETLERIMIZ GERI VERILSIN”  11:07  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:07  MERSIN BAROSU YÖNETIM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPTı  11:05  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:05  KıZıLTAN: ENFLASYONLA MÜCADELEDE SORUMLULUK VE GÖREV HEPIMIZIN  11:03  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:02  TOPTAN GıDACıLAR YÖNÜNÜ YURTDıŞıNA ÇEVIRDI  12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı 
Ömer Sakar: Marina kenti yağmalıyor

“MARİNA KENTİ YAĞMALIYOR” “ODALAR VE SİYASİLER SUSUYOR”

MİMARLAR ODASI MERSİN ŞUBESİ BAŞKANI ÖMER SAKAR

Mimarlar Odası Mersin Şubesi Başkanı Ömer Sakar kentte bulunan oda ve siyasilerin,  Marina’da inşa edilen kaçak inşaatlara ve ticari alanlarının artırılmasına ses çıkarmamalarına tepki gösterdi. 

Sakar, “Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi (meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır” dedi. 

Gökhan KURT 

“BİZDEN GÜÇLÜ KURUMLAR VAR” 
Akdeniz’in en büyük yat limanı olan Marina 2011 yılında hizmete açıldı. Büyük oranda amacı dışında kullanılan Marina, yat limanında çok bir alışveriş merkezi işlevi görmektedir. Konuyla ilgili Mimarlar Odası Mersin Şubesi daha önce Marina’da kaçak inşaatlar yapıldığını ve ticari alanlara yeni alanlar eklendiğini söyledi. Marina’da yapılanların yasaya uygun olmadığını ve yanlış olduğunu dile getiren Mimarlar Odası, kentteki siyasilerin ve odaların çağrılarına cevapsız kalmalarına tepki gösterdi. 

Başkan Ömer Sakar, “Bu ülkenin artık cesur insanlara, doğruyu söyleyen insanlara ihtiyacı var. Bu ülke hepimizin ülkesi gideceğimiz başka bir yer yok. Biz meslek odaları olarak kente veya ülkeye karşı işlenen rant suçlarını engellemeye çalışmak, kamuoyuna anlatmak, izah etmek, onarlın duyarlılığını sağlamak, veya kamu adına dava açmak görevimizdir. Biz bir siyaset kurumu değiliz. Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi ( meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum.  Kentimizde bir Marina konusu var. Bizden etkin yetkin güçlü kurumlar var. Ama hiçbir müdahaleleri ve çıkışları yok. Marina AVM yapılmaya çalışıyor ve öyle algı da yaratıldı. Orası bir yat limanıdır. Marina dediğimiz zaman insanlara m gezilecek, yiyip içilecek görülecek bir yer çağrıştırıyor.  Forumda desek aynı şeyi anlarız. Bu vatandaşta algı yaratılıyor. Çünkü orada yapılanlar doğru değil. Biz AVM yapılmasın demiyoruz. Ama benden topladığınız vergilerle bana refah olarak dönmesi gereken para maalesef dönmüyor” dedi. 

“AVM’LERİN YAPILMASINA KARŞI DEĞİLİZ” 
Marina’nın AVM dönüştüğü anlatan Sakar, AVM’lerin yapılmasına karşı olmadıklarını belirtti. Sakar, “Bu AVM olduğu zaman benim buradaki bakkalım, kasabım, manavım ve konfeksiyoncum bundan etkileniyor. Ben AVM’lerin yapılmasına karşı değilim,  ama dengeli götürmek lazım bazı şeyleri. Abartmamak lazım. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır. Biz kent adına meslek örgütü olarak en azından bir şey söylemek, burada olduğumuzu hissettirmek ve bu kentin bu şekilde sömürüldüğünü kamuoyuna anlatmak adına mesleki sorumluluğumuz var. Kentteki siyasisiler ve odalar bu konuda susuyorlar. Açıkçası bende anlamış değilim. 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA