21:05  BAYRAM CŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN  12:20  CHP’DEN ALBAYRAK’A DOLAR VERGI AFFı VE İHALE SORULARı   12:18  RUSYA DıŞIŞLERI BAKANı SERGEY LAVROV ANKARA’DA  12:17  DIKKAT! BU ŞIIRLER CAN YÜCEL’IN DEĞIL  12:17  ESKI KALKıMA BAKANı ELVAN VE VALI SU’DAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  09:30  KıBRıS’TAKI OMURGASıZLAR  08:44  KAYIT PARASI YOK/VAR!  21:13  TÜRKIYE IÇIN ASYA, ASYA IÇIN TÜRKIYE ZAMANı  20:46  SONER SERTTAŞ: MILLI DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞIZ  20:45  HASAN YOZGAT’ı KAYBETTIK!  20:35  AKDENIZ’DE 26 PARKıN YENILEME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR   20:34  CHP MILLETVEKILLERI VALI SU’YU ZIYARET ETTI  20:29  BARO BŞK. YEŞİLBOĞAZ: “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”  11:17  “HER TÜRLÜ MILLI VAZIFE IÇIN HAZıRıZ”   10:39  BAŞKAN PAMUK, ŞEHIT AILELERINI ZIYARET ETTI   20:40  CHP MERSIN BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYı GALİP ÖZKAN:   16:47  CHP’LI MUHALIFLER TOPLANDı: TÜZÜK KURULTAYı KARARı...  11:21  SABAHATTIN ALI’NIN ATATÜRK’E YAZDıĞı MEKTUP ORTAYA ÇıKTı  11:12  KıZıLTAN: DÜNYA ABD’DEN IBARET DEĞIL  22:10  MERSIN’IN KENT MERKEZI NERESI?  
Ömer Sakar: Marina kenti yağmalıyor

“MARİNA KENTİ YAĞMALIYOR” “ODALAR VE SİYASİLER SUSUYOR”

MİMARLAR ODASI MERSİN ŞUBESİ BAŞKANI ÖMER SAKAR

Mimarlar Odası Mersin Şubesi Başkanı Ömer Sakar kentte bulunan oda ve siyasilerin,  Marina’da inşa edilen kaçak inşaatlara ve ticari alanlarının artırılmasına ses çıkarmamalarına tepki gösterdi. 

Sakar, “Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi (meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır” dedi. 

Gökhan KURT 

“BİZDEN GÜÇLÜ KURUMLAR VAR” 
Akdeniz’in en büyük yat limanı olan Marina 2011 yılında hizmete açıldı. Büyük oranda amacı dışında kullanılan Marina, yat limanında çok bir alışveriş merkezi işlevi görmektedir. Konuyla ilgili Mimarlar Odası Mersin Şubesi daha önce Marina’da kaçak inşaatlar yapıldığını ve ticari alanlara yeni alanlar eklendiğini söyledi. Marina’da yapılanların yasaya uygun olmadığını ve yanlış olduğunu dile getiren Mimarlar Odası, kentteki siyasilerin ve odaların çağrılarına cevapsız kalmalarına tepki gösterdi. 

Başkan Ömer Sakar, “Bu ülkenin artık cesur insanlara, doğruyu söyleyen insanlara ihtiyacı var. Bu ülke hepimizin ülkesi gideceğimiz başka bir yer yok. Biz meslek odaları olarak kente veya ülkeye karşı işlenen rant suçlarını engellemeye çalışmak, kamuoyuna anlatmak, izah etmek, onarlın duyarlılığını sağlamak, veya kamu adına dava açmak görevimizdir. Biz bir siyaset kurumu değiliz. Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi ( meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum.  Kentimizde bir Marina konusu var. Bizden etkin yetkin güçlü kurumlar var. Ama hiçbir müdahaleleri ve çıkışları yok. Marina AVM yapılmaya çalışıyor ve öyle algı da yaratıldı. Orası bir yat limanıdır. Marina dediğimiz zaman insanlara m gezilecek, yiyip içilecek görülecek bir yer çağrıştırıyor.  Forumda desek aynı şeyi anlarız. Bu vatandaşta algı yaratılıyor. Çünkü orada yapılanlar doğru değil. Biz AVM yapılmasın demiyoruz. Ama benden topladığınız vergilerle bana refah olarak dönmesi gereken para maalesef dönmüyor” dedi. 

“AVM’LERİN YAPILMASINA KARŞI DEĞİLİZ” 
Marina’nın AVM dönüştüğü anlatan Sakar, AVM’lerin yapılmasına karşı olmadıklarını belirtti. Sakar, “Bu AVM olduğu zaman benim buradaki bakkalım, kasabım, manavım ve konfeksiyoncum bundan etkileniyor. Ben AVM’lerin yapılmasına karşı değilim,  ama dengeli götürmek lazım bazı şeyleri. Abartmamak lazım. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır. Biz kent adına meslek örgütü olarak en azından bir şey söylemek, burada olduğumuzu hissettirmek ve bu kentin bu şekilde sömürüldüğünü kamuoyuna anlatmak adına mesleki sorumluluğumuz var. Kentteki siyasisiler ve odalar bu konuda susuyorlar. Açıkçası bende anlamış değilim. 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA