19:23  SABRI TELI RAMAZAN BAYRAMı’Nı KUTLADı  19:23  NEVZAT EROL: BIR SOLDAN, BIR SAĞDAN  19:10  CHP ESKI İL BAŞKANıNıN ACı GÜNÜ  19:23  “GÖNÜLLER BİR OLSUN”  19:14  CHP GENE SEKRETERI AKIF HAMZAÇEBI ;   19:12  FORM MERSIN’DE RAMAZAN PANAYıRı  22:52  CHP’NIN ACı GÜNÜ  22:52  CHP’LI KOÇ: 10 GÜNDE 2 BAYRAM YAŞAYACAĞıZ   22:29  BAŞKAN TUNA, PERSONELIYLE BAYRAMLAŞTı   11:21  CHP ADAYLARI MTSO’YU ZİYARET ETTİ   11:06  TOROSLAR’ıN HALIL İBRAHIM SOFRASı 6 BIN KIŞIYLE ŞENLENDI   10:55  MTOSB ÖĞRENCISI BALKAN ŞAMPIYONU OLDU  21:31  MTSO ÜYELERINE AFRIKA’NıN FıRSATLARı ANLATıLDı  12:02  ÇEVIR KAZı YANMASıN..!  11:31  CHP’LI ÖZKAN: TATILDE ENERJI DEPOLAYıN   11:31  ÖMER SAKAR: MARINA KENTI YAĞMALıYOR   20:38  MECLİSTEGÜNDEM KENTSEL DÖNÜŞÜM   14:06  CHP GENEL SEKRETERI MERSIN’DE   13:26  SERKAN TULTAK: KIM KAÇ VEKIL ÇıKARıR?  13:20  150 YILDIR ACILARI PAYLAŞIYOR  
Ömer Sakar: Marina kenti yağmalıyor

“MARİNA KENTİ YAĞMALIYOR” “ODALAR VE SİYASİLER SUSUYOR”

MİMARLAR ODASI MERSİN ŞUBESİ BAŞKANI ÖMER SAKAR

Mimarlar Odası Mersin Şubesi Başkanı Ömer Sakar kentte bulunan oda ve siyasilerin,  Marina’da inşa edilen kaçak inşaatlara ve ticari alanlarının artırılmasına ses çıkarmamalarına tepki gösterdi. 

Sakar, “Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi (meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır” dedi. 

Gökhan KURT 

“BİZDEN GÜÇLÜ KURUMLAR VAR” 
Akdeniz’in en büyük yat limanı olan Marina 2011 yılında hizmete açıldı. Büyük oranda amacı dışında kullanılan Marina, yat limanında çok bir alışveriş merkezi işlevi görmektedir. Konuyla ilgili Mimarlar Odası Mersin Şubesi daha önce Marina’da kaçak inşaatlar yapıldığını ve ticari alanlara yeni alanlar eklendiğini söyledi. Marina’da yapılanların yasaya uygun olmadığını ve yanlış olduğunu dile getiren Mimarlar Odası, kentteki siyasilerin ve odaların çağrılarına cevapsız kalmalarına tepki gösterdi. 

Başkan Ömer Sakar, “Bu ülkenin artık cesur insanlara, doğruyu söyleyen insanlara ihtiyacı var. Bu ülke hepimizin ülkesi gideceğimiz başka bir yer yok. Biz meslek odaları olarak kente veya ülkeye karşı işlenen rant suçlarını engellemeye çalışmak, kamuoyuna anlatmak, izah etmek, onarlın duyarlılığını sağlamak, veya kamu adına dava açmak görevimizdir. Biz bir siyaset kurumu değiliz. Kentteki aktif bulunan ve rol alması gereken odaların ortada gözükmemesi ( meslek odaları dışında) açıkçası çok yadırgıyorum.  Kentimizde bir Marina konusu var. Bizden etkin yetkin güçlü kurumlar var. Ama hiçbir müdahaleleri ve çıkışları yok. Marina AVM yapılmaya çalışıyor ve öyle algı da yaratıldı. Orası bir yat limanıdır. Marina dediğimiz zaman insanlara m gezilecek, yiyip içilecek görülecek bir yer çağrıştırıyor.  Forumda desek aynı şeyi anlarız. Bu vatandaşta algı yaratılıyor. Çünkü orada yapılanlar doğru değil. Biz AVM yapılmasın demiyoruz. Ama benden topladığınız vergilerle bana refah olarak dönmesi gereken para maalesef dönmüyor” dedi. 

“AVM’LERİN YAPILMASINA KARŞI DEĞİLİZ” 
Marina’nın AVM dönüştüğü anlatan Sakar, AVM’lerin yapılmasına karşı olmadıklarını belirtti. Sakar, “Bu AVM olduğu zaman benim buradaki bakkalım, kasabım, manavım ve konfeksiyoncum bundan etkileniyor. Ben AVM’lerin yapılmasına karşı değilim,  ama dengeli götürmek lazım bazı şeyleri. Abartmamak lazım. Marinayı 7 bin metrekareden, 10 bin metrekareye çıkarttınız. Yetmedi 14 bin metrekareye çıkarttınız. Şimdi ise 21 bin 900 metrekareye çıkarttılar. Hakikaten bu durum, kenti yağmalamaktır. Biz kent adına meslek örgütü olarak en azından bir şey söylemek, burada olduğumuzu hissettirmek ve bu kentin bu şekilde sömürüldüğünü kamuoyuna anlatmak adına mesleki sorumluluğumuz var. Kentteki siyasisiler ve odalar bu konuda susuyorlar. Açıkçası bende anlamış değilim. 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA