12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:07  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  12:05  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:38  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:37  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:35  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı  11:30  BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ YENIDEN BAŞKAN SEÇILDI  11:29  CHP’LI KUYUCUOĞLU: KRIZIN FATURASı ESNAFA KESILEMEZ  11:20  ÜNIVERSITE CADDESI FUHUŞ BATAĞı OLMASıN!  11:18  HAYALET FAKÜLTELER MECLİS GÜNDEMİNDE  11:16  SABRI TEKLI: 5 MADDELIK PLAN SANAYICILERIMIZI SEVINDIRDI  11:14  SONER SERTTŞ: MILLI DEĞERLERIMIZLE YÜKSELIŞE GEÇECEĞIZ  11:12  İŞLETMELERIMIZ DE; VATANDAŞLARıMıZ DA MANIPÜLASYONLARA EZDIRILMEMELI … 
CHP Gene Sekreteri Akif Hamzaçebi ;

CHP eski İl Başkanı Abdullah Özyiğit’in davetlisi olarak Mersin’e gelen CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi partisinin il binasında basın açıklamasında bulundu.

Hamzaçebi, “Demokrasi ve özgürlükler Türkiye’nin 24 Haziran’da seçmenin vereceği kararı bekliyor” dedi. Basın açıklamasının ardından Karadenizliler Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı. 

AKTAY, "TOPLUM ARTIK HUZUR İSTİYOR" 
CHP Eski İl Başkanı Abdullah Özyiğit'in daveti ile Mersin'e gelerek seçim çalışmalarına destek veren CHP  Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi CHP il binası beraber geldi. Hamzaçebi'nin basın toplantısına tüm aday adayları hazır bulundu. İl binasında yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Adil Aktay kutuplaşmaya değinerek, “Güler yüzlü ve üretken siyasetin merkezi olacağız. Türkiye’yi huzura refaha ancak böyle bir siyasetle kavuşturabiliriz. İktidarın yıllardır kutuplaştırmaya çalıştığı bir birbirine düşman hale getirmeye uğraştığı bu toplum artık huzur istiyor”  dedi. 

HAMZAÇEBİ, " SEÇMEN 24 HAZİRAN'I BEKLİYOR" 
Açılış konuşmasının ardında açıklamalarda bulunan Akif Hamzaçebi amaçlarını, “Kısaca mücadelelerinin İnsanımızın geleceğe endişeyle değil umutla bakmasını sağlama mücadelesidir. Bunu başaracağımıza olan inancımız tamdır. Buna yürekten inanıyorum” sözleriyle açıkladı. Seçim barajı konusuna değinen Hamzaçebi, “ yüzde 10 seçim barajı 12 Eylül’ün kalıntısı olan antidemokratik bir düzenlemedir. Gerek 12 Eylül’ün gerekse 24 Haziran seçimiyle uygulamaya girecek olan Başkanlık sisteminin demokrasiye uymayan bu sistemin değiştirilmesi, toplumun bu seçimde ki seçimlerine bağlıdır. Demokrasi ve özgürlükler Türkiye’nin önünde 24 Haziran’da seçmenimizin vereceği kararı bekliyor” dedi. 

"TÜRKİYE İTHAL EDEN ÜLKE OLDU" 
Son dönemlerde gündeme gelen gıda ithalatına değinen Akif Hamzaçebi, “Türkiye potansiyelinin iyi değerlendirildiğini söylemek mümkün değildir. Türkiye temel tarım ürünlerinin ithal eden bir ülke konumundadır. Mercimekten nohuta, buğdaya kadar temel tarım ürünlerini Türkiye ithal etmektedir. Sanayi girdisi olan tarım ürünlerini zaten ithal ediyor. Pamuk başta geliyor. Şu an Türkiye 1 milyon ton pamuk ithal ediyor. Türkiye tekstilde dünyanın sayılı ülkelerinden birisidir ama Türkiye pamuğunu ithal etmek zorunda kalmıştır. Türkiye ekmeklik buğdayını ithal ediyor. Türkiye yemeklik mercimeğini, kuru fasulyeyi ithal ediyor. Türkiye’de tarıma destek veriyoruz diyenler doğru söylemiyor” dedi. 

"ÇİFTÇİYE KAŞIKLA VERİLİP KEPÇEYLE GERİ ALINIYOR" 
Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce’nin elinde bidonla mazot hesabı yaptığı konuşmasına değinerek, “Mazot tartışması oldu. Cumhur Başkanı adayımız Muharrem İnce şunu söyledi, ‘Ben dedi çiftçiye vergisiz mazot vereceğim’ dedi. Vergisiz litre fiyatı aşağı yukarı üç liradır. Bir bakan çıktı dedi ki ‘hayır biz zaten vergisiz veriyoruz mazotu’ dedi. Doğrusu şu bütçede mazot yardımı diye bir kalem var. Bütün çiftçiye verilen rakam 800 milyon liradır. Peki çiftçi mazot alırken ne kadar vergi ödüyor. Ziraat Odaları Birliği’nin rakamlarına göre Türkiye’de çiftçi yılda 4 milyon ton mazot kullanıyor. Mazot litre dönüşümünü ihmal ediyorum. Bir litrede ÖTV ve KDV olarak 2.5 lira vergi olduğunu hesaplıyoruz. Çiftçi 10 milyar lira vergi ödüyor. Ne veriyorsunuz 800 milyon lira” ifadelerini kullandı. 

"KİŞİ BAŞI GELİR YERİNDE SAYIYOR" 
Mevcut hükümetin ekonomi politikasını “İnşaat sektörüyle kalkınma modelini denediğimiz için 10 yıldır Türkiye’de kişi başına gelir 10 bin dolar seviyesinde. Yerimizde sayıyoruz. Daha ileri gidemeyiz hatta takılıp kalırız. Hatta 2017 ile 2016 arasında gelirimiz dolar cinsinden gelirimiz 500 dolar azalmıştır. Türkiye Endüstri 4.0 devrimini yakalayacak bir eğitim politikası değişikliği yapacaktır. Eğitimi değiştirmezseniz yakalayamazsın” diyerek eleştirdi. Mevcut hükümetin yetersiz olduğuna söyleyen Hamzaçebi, “iktidarda olanlar başarısız olduklarını itiraf ediyorlar. İşsizliği azaltacağız demek işsizlik konusunda başarısız olduk demektir. OHAL kalkabilir demek, OHAL’in bu memlekete ne kadar zarar verdiğini görmek ama kendi bireysel iktidarları için OHAL’den vazgeçmemek demektir” dedi. HEMŞEHRİLERİ İLE BULUŞTU İl binasında yatığı konuşmayı, “Buna son vereceğiz arkadaşlar 24 Haziran Akşamı Türkiye mutlu bir akşam yaşayacak” diyerek sonlandırdı. Konuşma sonrasında Karadenizliler Derneğin’in iftarına davetli olarak katıldılar. Dernekler hakkında açıklamalarda bulunarak, dernekler ve vatandaşların yükünün azalması için olduğunu belirten Hamzaçebi: “Devlet imkanlarının yeterli olmamamsından da kaynaklanıyor veya devlet imkanlarının yeterince etkin kullanılmamasından da doğuyor diye biliriz buna. Devletin güçlü olup bütün yatırımları üstlendiği bir ülkede bütün yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza, öğrencilerimize bütün sosyal destekleri verdiği bir ülkede elbette ki vatandaşların bu konuda üstlenmiş oldukları yük ya da derneklerin yüklenmiş olduğu yük azalır” dedi. İftar programın ardından vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA