12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:07  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  12:05  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:38  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:37  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:35  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı  11:30  BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ YENIDEN BAŞKAN SEÇILDI  11:29  CHP’LI KUYUCUOĞLU: KRIZIN FATURASı ESNAFA KESILEMEZ  11:20  ÜNIVERSITE CADDESI FUHUŞ BATAĞı OLMASıN!  11:18  HAYALET FAKÜLTELER MECLİS GÜNDEMİNDE  11:16  SABRI TEKLI: 5 MADDELIK PLAN SANAYICILERIMIZI SEVINDIRDI  11:14  SONER SERTTŞ: MILLI DEĞERLERIMIZLE YÜKSELIŞE GEÇECEĞIZ  11:12  İŞLETMELERIMIZ DE; VATANDAŞLARıMıZ DA MANIPÜLASYONLARA EZDIRILMEMELI … 
CHP ADAYLARI MTSO’YU ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili tanıtım toplantısı Mersin TicaretveSanayi Odası’nda yapıldı.

Tanıtım toplantısına MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mersin Milletvekili Adayları; Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel, CHP Mersin Milletvekilleri Dr. Hüseyin Çamak katıldı. 

Hüsamettin TANRIKULU 

CHP Mersin Milletvekili adayı Cengiz Gökçel; Mersin’ in bir tarım ve tarıma bağlı ürünlerin en iyi şekilde pazarlandığı bir yer olduğunu belirtirken, 16 yıldır iktidarda olan bir partinin kendi memleketimiz olan Mersin’e hiçbir şey yapılamadığını belirtti. Gökçel, “Mersin’in tarımı geliştiği sürece turizm, buna bağlı olarak havaalanı, demiryolu ve E5 karayolu da gelişecektir. CHP iktidara geldiği zaman yukarıda saydığımız yatırımlar hemen devreye girecektir. Seka Limanı ve çevresi ticaret ile turizm açısından kalkındıracağız. Sermaye birliği kuracağız. Karaman-Konya karayolu hemen hayata geçirilecek. Merkez Türkiye Projesi ile Samsun ve Mersin liman kentleri birleşerek burada üretilen ürünler deniz yolu ile dış ülkelere pazarlanacak” dedi. 

CHP Mersin Milletvekili adayı Avukat Ali Mahir Başarır, “Ak Parti İktidarında 3.000 tane hakim ve savcının haklarında verilen karar gereğince Fetö suçlamasıyla görevlerinden alındılar. Türkiye genelinde 6.000 hakim olması gerekir iken maalesef bu sayı çok altında olup genç ve yeni mezun olmuş hakim ve savcılara görev veriyorlar. Memleketim olan Tarsus, bir sanayi ilçesi olmasına rağmen maalesef fabrikalar yok, onun yerine yaptığım araştırmaya göre 99 tane karsambaç dükkanı açılmış durumdadır” diye belirtti. 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay; Türkiye’nin son 5 yılda altıncı kez sandığa gittiğini, aynı beklenti içinde yaşanan gerilim ve kutuplaşmanın, seçimden sonra biteceğini belirterek ülkenin normale döneceğini söyledi. CHP İl Başkanı Aktay “Bunun tek bir nedeni var o da Ak Parti’nin tamamen demokrasi ve hukuk içerisinde hareket eden bir iktidar olduğunu ikna edemediğinden, kendisini uyaranları, eleştirenleri dinlememeyi, onları suçlu ve hain ilan etmiştir. Böyle bir yaklaşım ülkeye huzur ve istikrar getirmez. Güçlü bir ekonomi olmaz. 24 Haziran’ da Cumhuriyet Halk Partisi olarak tercihimizi hukuk ve demokrasi içinde kalmayı kabul eden bir yönetim anlayışını seçeceğiz. Ekonomik model de günübirlik, geleceği düşünmeyen yapısal reform anlayışından uzak bir model var iken, CHP iktidarında Türkiye ekonomisine ihtiyaç duyduğu yapısal değişimleri gerçekleştirerek önümüzdeki 100 yılı kurtaracak bir modeli amaçlıyoruz. ARGE yatırımlarına destek vereceğiz. Daha çok üretip hakça bölüşerek, ekonomisi güçlü bir Türkiye yaratma arzuluyoruz. Ak Parti döneminde Mersin’ e yatırımcı gelmediğinden, Çukurova fabrikası depo olarak kullanılıyor. İşsizlik oranlarında da Mersin ilk beşin içinde yer alıyor” dedi. 

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak; 16 yıldır iktidarda olan bir partinin Mersin’e yatırım yapılamadığını belirterek “Artık yeter bu güzelim Mersinimize yatırım yapmanın zamanı gelmiştir. Yapılacak bu seçimde iktidar tarafından verilen vaatler yerine getirilmediğinden, Mersin için ne sözler söylenmiş ise Cumhuriyet Halk Partisi olarak hepsini yerine getireceğiz” dedi. 

Girişimci İş Kadınları Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı, CHP Mersin Milletvekili adayı Cavidan Demirağ ise “Milletvekili seçilmem halinde Kadın Bakanlığı kurarak, bayanların istihdamlarını arttıracak projeler üreteceğiz. Kendi ürettiği ürünleri kendileri satarak aile bütçesine katkı sağlamayı amaç edindiklerini” dile getirdi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA