16:03  MEZITLILI GENÇLER SAHILI TEMIZLEDI  16:02  ÖLÜMSÜZ ESER KUTADGU BILIG  12:01  BAŞKAN ÖZYIĞIT: GÖREVIMIZ BIREYI ÜRETKEN HALE GETIRMEK   11:58  BALIK TESİSLERİ KURULUYOR, KENT SESSİZ!  16:41  BAAŞKAN SEÇER, İFTAR SOFRASıNDA VATANDAŞLARLA BIRARAYA GELDI  16:39  MEZITLI DOKUMASı MARKA OLDU  16:38  CHP AKKUYU NÜKLEER SANTRALLE ILGILI MECLIS ARAŞTıRMASı İSTEDI  16:36  ÇUKURA DÜŞEN DOMUZ YAVRULARı İTFAIYE EKIPLERI TARAFıNDAN KURTARıLDı  16:34  ÜLKEDEN ÇıKAN DOLARı ENGELLEMEK ZORUNDAYıZ. NASıL Mı?  16:33  GEMİ YÜZECEK Mİ..?  16:29  ANNELER GÜNÜNDEN YEDI YÜZYıL ÖNCEKI TÜRKMEN VE TATAR KADıNı  16:16  ALMANYA’NıN TÜRKIYE’YE HÜCUM PLANı  13:34  4 MAYıS HAREKETI VE 19 MAYıS  16:17  CHP’Lİ GÖKÇEL: AFETZEDE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR  16:16  ATATÜRK’ÜN 2. DÜNYA SAVAŞı ÖNGÖRÜLERI  10:18  TARIHI GÜLNAR OTELI SANATA KAPıLARıNı AÇTı   10:11  GERI DÖNÜŞÜM PARKı MEZITLI’DE AÇıLDı  10:09  GEÇMIŞTEN GELECEĞE 19 MAYıS YÜRÜYÜŞLERI  10:08  YENİŞEHİR’DE HALK TOPLANTILARI BAŞLIYOR  10:06  BASRA VE DOĞU AKDENIZ’DE SAVAŞ RÜZGARLARı 

TARİH TEKERRÜR MÜ EDİYOR?

Av. İzzet Uludağ’ın Kaleminden

TARİH TEKERRÜR MÜ EDİYOR?

07 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDEKİ "HDP, BARAJI AŞMALIDIR" KAMPANYASI, AYNI BAHANELERLE YENİDEN PİYASAYA SÜRÜLÜYOR.

ATATÜRKÇÜ VE CHP'Lİ ARKADAŞLAR, BU KAMPANYANIN HEDEFİNDEDİR.

"HDP BARAJI AŞMAZSA, AKP BAŞIMIZDAN GİTMEZ" KAMPANYASI, ATATÜRK'E, ALTI OK ÇİZGİSİNE, BAĞIMSIZ TÜRKİYE HEDEFİNE, KURTULUŞ SAVAŞI'NA, MİLLİ TÜRK DEVLETİ VE TÜRK MİLLETİ'NE, DEVRİM TARİHİMİZE YÖNELTİLMİŞ EN BÜYÜK HAKARET VE SALDIRIDIR.

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BU TAKTİK, STRATEJİK OLARAK PKK'YE VE EMPERYALİST ABD İLE SİYONİST İSRAİL'E HİZMET EDECEKTİR. BU KAMPANYADAN NE DEMOKRASİ VE NE DE TOPLUMSAL BARIŞ ÇIKAR.

BU KAMPANYA, ATATÜRK'ÜN STRATEJİK HEDEF OLARAK ÖNÜMÜZE KOYDUĞU "TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE", " TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ KURAN TÜRKİYE HALKINDAN..." SINIFSIZ, İMTİYAZSIZ, KAYNAŞMIŞ BİR "TÜRK MİLLETİ" YARATMA GÖREVİMİZE AYKIRIDIR, KARŞIDIR. BU KAMPANYA, ESAS OLARAK TÜRK MİLLİ DEVLETİ'Nİ YOK ETMEYE VE BÖLGEDEKİ MAZLUM MİLLETLERİ PARÇALAMAYA YÖNELİKTİR. BU PARÇALANMA, BİR KEZ GERÇEKLEŞMEYE GÖRSÜN, ARTIK TÜRKİYE VE BÖLGE DEVLETLERİ BUGÜNKÜ YERİNDE BİLE OLAMAYACAKTIR.

ESASEN GÜNÜMÜZDE, GEÇMİŞTE EKMELETTİN OLAYINDA OLDUĞU GİBİ, "AKP'DEN KURTULMAK İÇİN" HDP'YE MUHTAÇ VE MECBUR OLMAKTAN KAYNAKLANDIĞI TEZİNE DAYANDIRILAN BU KAMPANYA, 16 YILDAN BU YANA ÜLKEYİ EKONOMİK VE SİYASAL KRİZE SOKAN AKP KARŞISINDA MİLLETİ BİRLEŞTİREBİLECEK BİR ÇİZGİ YARATAMADIKLARI İÇİN TBMM'DEKİ BÜTÜN MUHALEFET PARTİLERİ İÇİN BÜYÜK BİR YENİLGİYİ KABUL ANLAMINA GELECEKTİR.

DERS ALINMASI İÇİN 21.10.2015 TARİHLİ BİR YAZIMI YENİDEN PAYLAŞIYORUM:

HDP, ERDOĞAN’A VE AKP’YE NE KADAR KARŞIDIR?

Bizde ne yazık ki söylediklerimizden ve yaptıklarımızdan daha çok neye ve kime karşı olduğumuz önem taşır.

Karşı olmasan bile o şeye karşı olduğumuzu söylemek, oldukça prim sağlayabilir bize.

Hele hafıza zayıflığının, kamaşmış ve körleşmiş gözlerin, yumuşatılmış beyinlerin var olduğu toplumlarda bu daha da etkilidir.

Aynen HDP’nin AKP karşıtı olduğu safsatasında olduğu gibi!

HDP, buz dağı gibidir, çoğu görünmez.

HDP'nin üstünü kazıyın, altından ABD'nin kara gücü, bölücü terör örgütü PKK çıkar.

Aksi durumda ise;

PKK’yi yok edin, kırın belini, ortada HDP kalmaz.

Biri olmazsa diğeri yaşama şansını kaybeder. Bunu çok yakında gördük.

Önceki seçimlerde Van’da miting alanına 50.000 kişiyi toparlayan HDP, 20 gün kadar önce yapılan eş genel başkan Figen YÜKSEKDAĞ’ın konuşmacı olarak katıldığı mitinge, ellerinde tuttukları belediyeye rağmen ancak en fazla 1.000 yurttaşı getirebilmişlerdir.

PKK'ye TSK tarafından dağlarda taşlarda, mağara ve sığınaklarda, yurt içi ve dışında darbe üstüne darbe indirildikçe sarsılan HDP de oluyor.

1 Kasım 2015 seçimleri HDP için zor geçeceğe benziyor.

Peki, bu HDP, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde % 6,2 alırken 2015 Yılı 7 Haziran seçimlerinde nasıl olur da % 13’ün üzerine fırlar?

HDP’nin ve bu çizgiye akıl ve destek verenlerin tek dayanağı mevcuttur.

“AKP’ye vurmak!” “Ama vurur gibi yaparak vurmak!” Aslında “vurmamak!”

Daha 2005’li yıllardan itibaren kol kola girerek Oslo, Brüksel vb kentlerde müzakereler yapan HDP ile AKP düşman mı oldu?

Bu mümkün mü?

Asla!

AKP ile HDP/PKK’nin izlediği çizgi, hem yurt için ve hem de yurt dışı ilişkiler açısından birbirine çoğu noktalarda çakışacak kadar aslında birbirine benzemektedir.

Yurt dışında her ikisi de ABD ve İSRAİL’e oldukça yakındır.

Biliyorsunuz artık, HDP eş başkanı Figen YÜKSEKDAĞ’ın açıkça söylediği sırtlarını çekinmeden dayadıkları PKK/PYD/YPG gibi terör örgütleri, ABD’nin “kara gücü” olarak ilan edilmişlerdir. En son 50 tonluk silah yardımını da ABD'den almışlardır.

AKP de, BOP’ne eş başkan olan ERDOĞAN tarafından 14 yıldır yönetilmektedir. O kadar yakınlar ki içtikleri su ayrı gitmemekte, içemediklerini de deliğe süpürmektedirler.

Yurt içinde dayandıkları temel de ortaktır.

Her iki taraf da ortaçağın geri ve parçalanmış toplumsal yapılarına ve feodal ilişkilerine dayanmaktadır.

Sadece sıfatları farklıdır.

Biri gerici, biri bölücüdür..

Bu kadar farklılık, onların halkçı CUMHURİYET’i ve milli Türk devletini birlikte yıkma çabalarını ortadan kaldırmıyor.

Bu iki ortak, zaman zaman ortaklıklarını gizleyerek ve birbirlerine hasımmış gibi davranarak esas itibari ile Kürt-Türk, ALEVİ-SÜNNİ kesimlerden seçmenleri parçalayarak oy devşirmektedir.

Bu gün bütün Türk milleti, hangi partiden olursa olsun halkın büyük çoğunluğu, TUSİAD gibi küresel güçlerle işbirliği yapacak kadar zenginleşmiş para babaları, liberal çizgiyi savunanlar, iç ve dış çelişkiler nedeniyle ERDOĞAN’dan ve elbette AKP’den nefret etmektedir.

“AKP GİTSİN, KİM GELİRSE GELSİN!” diyecek kadar da apolitik ve ülkeyi nereye götüreceği belli olmayan bir çizgi, kafalara algı operasyonları ile yerleştirilmiştir.

Ben kişisel olarak, 30 Mart 2014 yerel seçimlerde CHP ve MHP’nin akıllı bir seçim siyaseti izlemeleri sonucunda özellikle Ankara ve İstanbul Belediye başkanlıklarını AKP’den alarak, AKP'yi bu parasal destek ve kaynaklardan uzaklaştırıp soluksuz ve dermansız bırakabilecekleri gerçeğini yazılarımda ifade etmiştim.

Hani bu gün CHP de MHP de ERDOĞAN’a ve ciddi olarak da 17-25 Aralık nedeni ile adı “hırsızlığa” karışmış kişilere ateş püskürüyor ya!

Peki, 30 Mart’ta AKP ve ERDOĞAN'a karşı bu birlik neden sağlanmadı? Bu soru aklınızın bir ucunda kalsın.

Ya da gerçekten bunlar, ERDOĞAN’ı YÜCE DİVANA göndermek konusunda ciddi değiller.

Bu 30 Mart sürecinde HDP ne yaptı peki?

Alabildiği kadar ve hatta fazlasıyla, bu günlerde PKK’lilerin hendek kazarak güvenlik güçlerine tuzak kurabilecekleri bir imkân yarattı mı? Bu tuzaklarda şehitler de verdik mi sayısız?

Gelelim 10 Ağustos 2014 tarihine!

HDP eş genel başkanı atıp tutuyordu ERDOĞAN’a: “Seni Başkan yaptırmayacağız!” diye.

Nasıl?

CHP, bu süreçte hatalı da olsa MHP ile bir ortak aday çıkardı.

HDP, başkan yaptırmak istemediğini ısrarla bağıra çağıra ilan ettiği cumhurbaşkanı adayı ERDOĞAN’ın karşısında CHP/MHP’nin ortak adayı Ekmeleddin İHSANOĞLU’nu destekleyebilirdi.

Desteklemedi. Neden?

Seçimlere katılmak istiyordu. Neden?

7 Haziran 2015 seçimleri için çıtayı yükseltmek, CHP’den ödünç oylar adı altında seçmen çalmak, bölücü yapıyı ve elbette PKK’nin bu bölgede ABD’nin kara gücü olarak rol oynayacağı SURİYE’yi bölme ve koridor inşasında güçlenerek yol almak için.

10 Ağustos’ta HDP’nin "başkan yaptırmayacağız dediği ERDOĞAN", HDP’nin zımni ama esaslı desteğiyle cumhurbaşkanı seçildi.

HDP adayı Selahattin DEMİRTAŞ oyunu 
% 6,2’den % 9,3’e yükseltti. CHP, kendisine verilecek demokrat ve Alevi oyları HDP'ye hediye etti.

Hem HDP ve hem de ERDOĞAN istediklerine kavuştu.

7 Haziran seçimlerinde aynı oyun karşımıza çıkartıldı.

HDP, demokrasinin kilit partisiydi, olmazsa olmaz idi.

AKP ancak, HDP barajı aşarsa yıkılırdı.

Bütün küresel güçler, basın patronları, TUSİAD’ın önde gelenleri, HDP’yi açıktan açığa desteklediler, allayıp pullayıp, yaldızlayıp halkın önüne çıkardılar.

CHP içinde mevzilenmiş Atatürk ve ALTI OK karşıtları, milli gömlekçiler, Fethullah GÜLEN müritleri, ABD’nin Murat ÖZÇELİK gibi has adamları, uluslararası camiada kod adı ile anılan bilgi elemanları, Avrupa Birliği’nin şafak vakti zuhur eden kızları, “HDP barajı aşmalıdır” gibi talkınlar verdiler.

Parti üst yöneticilerinden bazıları da bu HDP aşığı koroya katıldı.

HDP’ye de bu ülkeyi zor duruma düşüren AKP’den ve ERDOĞAN’dan nefret eden ve kurtulmak için her şeyi yapmayı göze alan CHP seçmeninin elbette Mustafa Kemal ATATÜRK’ten ve vatan sevgisinden kaynaklanan temiz ve saf duygularına kancayı atmak yetiyordu.

Yaptıkları ve söyledikleri tek şey, “Seni başkan yaptırmayacağız!”

HDP, TSK ile güvenlik güçlerinin kışla ve karakol dışına valilerin izin vermediği için çıkamamasıyla Güneydoğu’da PKK ve gençlik örgütleri vasıtasıyla alan hâkimiyetini sağlamıştır. Bunun üzerine beyin yıkama, kafa karıştırma yoluyla kendisine duyulan ödünç sempati (!) ile oldukça demokratik bir oylama (!) sonucunda sıfır fire ile ezici bir sonuç almıştır.

HDP, yine kazanmıştır. Geçici hükümete bakan da vermiştir.

Ancak bölgede durum karışmış, artık durumun olgunlaştığını ve geç kalındığında bu fırsatı kaçıracağını düşünen ABD, bütün gücünü ve terör örgütlerini devreye sokarak SURİYE’nin kuzeyini ve ülkemizden kopartılacak büyük bir toprak parçasını birleştirerek BÜYÜK KÜRDİSTAN’ı kurmaya yeltenmiştir.

PKK de bu duruma paralel olarak ülke içinde terör faaliyetlerine hızla girişmiş ve şehitlerimiz yeniden omuzlarda ana ocağına gelmeye başlamıştır.

Milli çöküş son sinyallerini verir hale gelmiştir.
Milli devlet refleksi devreye girmek zorunda kalmıştır.

24 Temmuz’da TSK, PKK yuvalarını vurmuş, o günden sonra arka arkaya sayısız darbe alan terör örgütü, belini doğrultamayacak bir duruma düşürülmüştür.

HDP, PKK’nin yediği her darbe ile kan kaybetmiş, Kürt kardeşlerimizi kalkışmaya, boykotlara çağırmışsa da itibar görmemiştir. Van mitingine katılanların sayısı ortadadır. 
Tekrar başa dönmüş durumdayız.

HDP ile PKK farklı örgütler imiş gibi yorum yapanlar ortaya çıkmış, AKP ile PKK’nin HDP’yi yok etmeye çalıştığı dillendirilmiştir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu CHP ve seçmeninin yeniden HDP’ye hayat öpücüğü vermesi için her türlü yalan ve beyinleri yıkama aleti dolaptan çıkartılmıştır.

Bu nedenle de ABD ve diğer güçler devreye girmiş, PKK’ye karşı yöneltilen saldırıların önü kesilmeye çalışılmıştır.

PKK kınanacağına, TSK’nin terör örgütünü dağıtma faaliyetlerinin önüne set çekilmek istenmiştir.

Bazı siyasetçiler, adeta milleti kandırmak için hem şehitlerimize ve hem de öldürülen PKKlilerin ailelerine “insanlık” adına taziyede bulunmaya kalkmıştır.

Bu gayrı milli bir siyasi tutumdur. Asla kazandıracağı bir şey de yoktur. KÜRT kökenli yurttaşlarımız da ancak PKK’nin ortadan kaldırılmasıyla ya da silahları tamamen önkoşulsuz bırakmasıyla rahata kavuşabileceklerdir.

Başta TMMOB olmak üzere pek çok örgüt, HDP’nin “mitingimiz” dediği ve zaten PKK’nin emriyle HDP tarafından kurulan ve maalesef bazı CHP vekillerinin de kuruluş bildirisine imza attığı BARIŞ BLOĞU tarafından düzenlenen mitinge piyon olarak katılmışlardır. Hatta bu mitinge sanki CHP düzenlemiş gibi pek çok genç ve birkaç vekil katılmış ve Malatya’dan gelen 5 genç kardeşimiz de hayatını kaybetmiştir. Bu canların hesabını kim verecektir?

Ankara’da kalbimizde patlatılan ama 102 canımızı alan bomba, tekrar HDP’ye hayat vermek için kullanılmıştır.

Sözüm ona bazı aydınlar, her zamanki gibi HDP’nin ve elbette PKK’nin, ABD’nin düştüğü yerden kalkması için kolları sıvamışlar, yine “Barış” adı altında terör örgütünün ayağa kalkmak ve güç kazanmak için, dağıtılan örgütü yeniden toparlamak için istediği hayat öpücüğünü esirgememişlerdir.

Maalesef hepimizin çok sevdiği, beğenerek okuduğu bazı yazarlar da, başta Bekir COŞKUN olmak üzere, 7 Haziran sonrası yapılacak seçimlerde de “ATATÜRKÇÜ olduğunu söyleyerek” HDP’ye oy vereceğini gözümüzün içine bakarak söylemekten çekinmemektedir.

Bu süreçte, PKK/HDP ile birlikte yürüyen, HDP’ye sözüm ona AKP karşıtı diye oy vermeyi düşünen ve veren herkes yanlış yoldadır.

CHP, esasen AKP ve ERDOĞAN’ın kaderi ile HDP’nin ABD ve İSRAİL’in kaderine bağlıdır.

CHP, elini derhal HDP’den çekmelidir.

Bu olmazsa en çok zararı, 1 Kasım seçimlerinde CHP görecektir. 
CHP seçmeni ve Türk Milleti, kaos ve kargaşadan, ALTI OK’tan vaz geçmekten, milli devletten uzaklaşmaktan umutsuzluğa kapılacak ve milli ideoloji ve bağımsızlık bilincini kaybedecektir.

Hiçbir kişi ya da yöneticinin millete ve CHP’ye bu acıyı çektirme hakkı asla olamaz.

21.10.2015


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA