12:09  700 YıLLıK KITABıN SıRLARı ÇÖZÜLMEYE ÇALıŞıLıYOR  12:07  TOROS ÜNIVERSITESI’NDE AKADEMIK YıL TÖRENLE AÇıLDı  12:05  GAZETECI ŞEHITOĞLU, TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYESI A.ADAYı   12:03  ORTAYLı: ’12 ADALARı LOZAN’DA VERDIK’ DEMEK CEHALETTIR  12:00  TALAY; “BELEDİYE İĞNELİ FIÇIYA DÖNDܔ  11:38  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:37  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:35  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı  11:30  BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ YENIDEN BAŞKAN SEÇILDI  11:29  CHP’LI KUYUCUOĞLU: KRIZIN FATURASı ESNAFA KESILEMEZ  11:20  ÜNIVERSITE CADDESI FUHUŞ BATAĞı OLMASıN!  11:18  HAYALET FAKÜLTELER MECLİS GÜNDEMİNDE  11:16  SABRI TEKLI: 5 MADDELIK PLAN SANAYICILERIMIZI SEVINDIRDI  11:14  SONER SERTTŞ: MILLI DEĞERLERIMIZLE YÜKSELIŞE GEÇECEĞIZ  11:12  İŞLETMELERIMIZ DE; VATANDAŞLARıMıZ DA MANIPÜLASYONLARA EZDIRILMEMELI … 
Antmen: İstismar ve şiddetin önlenmesi eğitimle olur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Alpay Antmen, ülkemizde son zamanlarda artan çocuk şiddeti ve istismarın önlenmesi eğitimle olacağını ve en büyük görevin siyasi iktidara düştüğünü söyledi.

Öte yandan, Mersin Çocuk Hakları Derneği ise son 10 yılda çocuk istismarı olayların yüzde 700 arttığını ve çocukları korumak için herkesi mücadeleye davet etti. 


Gökhan KURT 

“ÇOCUKLARI KORUMAK İÇİN HERKESİ MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM” 
Çocuk Hakları Derneği,  Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde çocuklara yönelik şiddet, ihmal ve istismar olaylarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.  Programa, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Çocuk Hakları Derneği adına açıklamalarda bulunan Gülistan Yıldırım, çocukları koruyucu ve önleyici çözümlerin bulunması devletin birincil görevi olduğunu söyledi. Yıldırım, “ Tecavüz ve işkence edildikten sonra öldürülen Eylül, kaçırıldığı iddia edilen ve açlıktan yaşamını yitiren Leyla, halen bulunamayan Ufuk, Yusuf, Salih ve her gün yenisi eklenen çocuk hakları ihlalleri örnekleri ile çocuklarımızın gelecekleri karartılmaktadır. Çocuklarımızı korumak için herkesi mücadeleye davet ediyoruz” dedi. 

“CEZALARIN ARTIRILMASI VE İDAM ÇÖZÜM DEĞİL” 
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise ülkemizde yaşanan çocuk istismarlarına cezaların artırılması ya da çağ dışı kalmış idam çığlıkların atılması bir çözüm olamayacağını söyledi. Antmen, “Bunun için cezaların arttırılması ya da çağ dışı kalmış idam çığlıkları atılması değil, toplumun eğitilmesi, rehabiliteedilmesi ve toplumdaki gerginliğin huzursuzluğun bir an önce sonlandırılması gerekiyor. Çocuğa karşı şiddet istismar, kadına karşı şiddet, kadın ölümleri bunlar genel olarak politiktir ve burada siyasi partilere ve devlete çok büyük bir görev düşmektedir. Burada en büyük görev siyasi iktidara düşüyor. Bu iş eğitimle olacak ve bu noktada toplumun tüm katmanlarından destek bekliyorum” ifadelerini kullandı. 

EĞİTİM İŞ: “ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KARARTMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ” 
Öte yanda, Eğitim İş Mersin Şubesi Başkanı Hakan Boyar, Devletin çocukları her türlü ihmal ve istismardan koruması ve sağlıklı gelişimini temin etmekle sorumlu olduğunu söyledi. Boyar, “Ülkeyi yönetenler, çocukların korunmasına ilişkin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemektedir. Kız çocukları taciz ve tecavüze karşı korunmasız bırakılmakta, çocuklar mağdur edilirken tecavüzcüler ise özgür bırakılmaktadır.Eğitim-İş olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm çocukların eğitim hakkı başta olmak üzere en temel haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele etmeye, çocuk istismarına, taciz ve tecavüze karşı durmaya devam edeceğiz.Kirli ellerini, çürümüş zihniyetlerini çocuklarımızın üstünden çekmeyenler bilsin ki, çocuklarımızın geleceğini karartmanıza izin vermeyeceğiz” diye konuştu.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA