17:58  SEÇER’DEN SU FIYATLARıNDA INDIRIM SÖZÜ  17:56  BAŞKAN TUNA: GÜVENLI BISIKLET VE YAYA YOLLARı YAPACAĞıZ  17:49  KOCAMAZ OLAYı..!  17:47  YENILENEN DÜNYA ESKIMEYEN TÜRKIYE  17:46  DEVRIMIN HALKEVLERI  14:26  BIRINCI TÜRKIYE İKTISAT KONGRESI: PROGRAMıN ADı ZAFER İKTISADIYATı!  10:10  BAŞKAN PAMUK, KARADUVAR KÜLTÜR EVINI İNCELEDI  10:09  SANAYICILER ÜRETIM ENVANTERI ÇıKARMA HEDEFINDE  10:07  MERSIN, FESTIVALINE SAHIP ÇıKıYOR.  10:05  MERSIN BEŞIKTAŞLıLAR DERNEĞI FAALIYETLERINI SÜRDÜRÜYOR  10:03  LOJISTIK KOMITELERI ORTAK ÇALıŞMA GRUBU OLUŞTURUYOR  10:00  GAZETECI İBRAHIM YALÇıNER’IN FACEBOOK NOTLARI  09:58  5 YIL İÇİNDE YENİŞEHİR’İN ADINI DÜNYAYA DUYURACAĞIZ  09:53  ÇANAKKALE DENIZ SAVAŞLARı’NıN BAŞLANGıCı  09:52  DINÇER, “BELEDIYELER SANAYI SITESI IÇIN ARKAMıZDA DURMADı”  11:54  MEZITLI BELEDIYESI OKUMA EVI AÇıLDı  11:52  MERSIN GİAD CUMHUR İTTIFAKı ADAYLARı ILE BIR ARAYA GELDI  11:48  ‘YENI YENIŞEHIR’I BIRLIKTE INŞA EDECEĞIZ.  09:12  ’ABD MEYDANı RUSYA VE ÇIN’E BıRAKTı’  14:17  SÜMER KRALIÇESI: ÇOK OKUYUN, ÇOK ÇALıŞıN 

MERÇED: TÜM BALIK ÇİFTLİĞİ PROJELERİ İPTAL EDİLSİN!

Mersin Çevre ve Doğa Derneği(MERÇED) sahillerde kurulması onaylanan balık çiftliklerine tepki göstererek,”Balık çiftliklerinin ekolojik ve sosyal zararları ortada iken, yetkililerden bölgemizde kurulması planlanan bütün projelerin iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

Dernek adına açıklama yapan MERÇED Yönetim Kurulu Üyesi avukat Semra Kabasakal,”Derneğimizin açmış olduğu dava ile “Su Ürünleri Yetiştiriciliği ile ilgili 18.09.2017 tarihli ÇED gerekli değildir” kararının kamu hukukuna aykırı olması sebebiyle ileride telafisi güç sonuçlar doğuracağından yürütmenin durdurulması kararı ile; Mersin’de kurulması planlanan balık çiftliklerinin insan ve çevre sağlığına vereceği zararlar kanıtlanmış oldu” ifadelerini kullandı. 

“Norveç’teki balık çiftlikleriyle eş değer görülmemiz bilgisizliktir” 
Bölgede kurulacak balık çiftliklerinin Norveç’te kurulan balık çiftlikleriyle eş değer tutulmasının bilgisizlik olduğunu belirten Kabasakal,” Norveç’teki uygulamalarla Türkiye’nin balıkçılık politikası açısından iki ülkenin kültürel, sosyal, ekonomik ve en önemlisi iklim bakımından önemli farklılıklar vardır. Balıkçılık ilkelerine bakıldığında Norveç’te ilkeleri, kuralları belirlenmiş somut balıkçılık politikası vardır” şeklinde konuştu. 

“Bizler gücümüzü bilimden ve halktan alıyoruz” 
Mersin’de ulusal ve uluslar arası balık çiftliği şirketlerinin sözcülüğünü yapan çevre dernek başkanlarına seslenen Kabasakal,”Bizler gücümüzü bilimden ve halktan alıyoruz. Hakkımızdaki şikâyetleriniz bilgisizliğinizin göstergesidir. Bizleri mücadeleden alıkoyamazsınız. Halkın yararına bilimsel doğruları savunmaya devam edeceğiz” dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA