21:05  BAYRAM CŞKUSU ACIYA DÖNÜŞMESİN  12:20  CHP’DEN ALBAYRAK’A DOLAR VERGI AFFı VE İHALE SORULARı   12:18  RUSYA DıŞIŞLERI BAKANı SERGEY LAVROV ANKARA’DA  12:17  DIKKAT! BU ŞIIRLER CAN YÜCEL’IN DEĞIL  12:17  ESKI KALKıMA BAKANı ELVAN VE VALI SU’DAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  09:30  KıBRıS’TAKI OMURGASıZLAR  08:44  KAYIT PARASI YOK/VAR!  21:13  TÜRKIYE IÇIN ASYA, ASYA IÇIN TÜRKIYE ZAMANı  20:46  SONER SERTTAŞ: MILLI DURUŞUMUZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞIZ  20:45  HASAN YOZGAT’ı KAYBETTIK!  20:35  AKDENIZ’DE 26 PARKıN YENILEME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR   20:34  CHP MILLETVEKILLERI VALI SU’YU ZIYARET ETTI  20:29  BARO BŞK. YEŞİLBOĞAZ: “AKLA VE BİLİME AYKIRIDIR”  11:17  “HER TÜRLÜ MILLI VAZIFE IÇIN HAZıRıZ”   10:39  BAŞKAN PAMUK, ŞEHIT AILELERINI ZIYARET ETTI   20:40  CHP MERSIN BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYı GALİP ÖZKAN:   16:47  CHP’LI MUHALIFLER TOPLANDı: TÜZÜK KURULTAYı KARARı...  11:21  SABAHATTIN ALI’NIN ATATÜRK’E YAZDıĞı MEKTUP ORTAYA ÇıKTı  11:12  KıZıLTAN: DÜNYA ABD’DEN IBARET DEĞIL  22:10  MERSIN’IN KENT MERKEZI NERESI?  
MERÇED: TÜM BALIK ÇİFTLİĞİ PROJELERİ İPTAL EDİLSİN!

Mersin Çevre ve Doğa Derneği(MERÇED) sahillerde kurulması onaylanan balık çiftliklerine tepki göstererek,”Balık çiftliklerinin ekolojik ve sosyal zararları ortada iken, yetkililerden bölgemizde kurulması planlanan bütün projelerin iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

Dernek adına açıklama yapan MERÇED Yönetim Kurulu Üyesi avukat Semra Kabasakal,”Derneğimizin açmış olduğu dava ile “Su Ürünleri Yetiştiriciliği ile ilgili 18.09.2017 tarihli ÇED gerekli değildir” kararının kamu hukukuna aykırı olması sebebiyle ileride telafisi güç sonuçlar doğuracağından yürütmenin durdurulması kararı ile; Mersin’de kurulması planlanan balık çiftliklerinin insan ve çevre sağlığına vereceği zararlar kanıtlanmış oldu” ifadelerini kullandı. 

“Norveç’teki balık çiftlikleriyle eş değer görülmemiz bilgisizliktir” 
Bölgede kurulacak balık çiftliklerinin Norveç’te kurulan balık çiftlikleriyle eş değer tutulmasının bilgisizlik olduğunu belirten Kabasakal,” Norveç’teki uygulamalarla Türkiye’nin balıkçılık politikası açısından iki ülkenin kültürel, sosyal, ekonomik ve en önemlisi iklim bakımından önemli farklılıklar vardır. Balıkçılık ilkelerine bakıldığında Norveç’te ilkeleri, kuralları belirlenmiş somut balıkçılık politikası vardır” şeklinde konuştu. 

“Bizler gücümüzü bilimden ve halktan alıyoruz” 
Mersin’de ulusal ve uluslar arası balık çiftliği şirketlerinin sözcülüğünü yapan çevre dernek başkanlarına seslenen Kabasakal,”Bizler gücümüzü bilimden ve halktan alıyoruz. Hakkımızdaki şikâyetleriniz bilgisizliğinizin göstergesidir. Bizleri mücadeleden alıkoyamazsınız. Halkın yararına bilimsel doğruları savunmaya devam edeceğiz” dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA