14:26  BIRINCI TÜRKIYE İKTISAT KONGRESI: PROGRAMıN ADı ZAFER İKTISADIYATı!  10:10  BAŞKAN PAMUK, KARADUVAR KÜLTÜR EVINI İNCELEDI  10:09  SANAYICILER ÜRETIM ENVANTERI ÇıKARMA HEDEFINDE  10:07  MERSIN, FESTIVALINE SAHIP ÇıKıYOR.  10:05  MERSIN BEŞIKTAŞLıLAR DERNEĞI FAALIYETLERINI SÜRDÜRÜYOR  10:03  LOJISTIK KOMITELERI ORTAK ÇALıŞMA GRUBU OLUŞTURUYOR  10:00  GAZETECI İBRAHIM YALÇıNER’IN FACEBOOK NOTLARI  09:58  5 YIL İÇİNDE YENİŞEHİR’İN ADINI DÜNYAYA DUYURACAĞIZ  09:53  ÇANAKKALE DENIZ SAVAŞLARı’NıN BAŞLANGıCı  09:52  DINÇER, “BELEDIYELER SANAYI SITESI IÇIN ARKAMıZDA DURMADı”  11:54  MEZITLI BELEDIYESI OKUMA EVI AÇıLDı  11:52  MERSIN GİAD CUMHUR İTTIFAKı ADAYLARı ILE BIR ARAYA GELDI  11:48  ‘YENI YENIŞEHIR’I BIRLIKTE INŞA EDECEĞIZ.  09:12  ’ABD MEYDANı RUSYA VE ÇIN’E BıRAKTı’  14:17  SÜMER KRALIÇESI: ÇOK OKUYUN, ÇOK ÇALıŞıN  14:11  HEDEFTEKI İNÖNÜ’NÜN MAL-MÜLK ILE ILIŞKISI  11:05  CHP’LI GÖKÇEL, GıDA GÜVENLIĞININ ÖNEMINE DIKKAT ÇEKTI  11:03  ATATÜRK SEVGISI YAĞMUR-ÇAMUR DINLEMEDI  10:53  NE YAPALIM, BEKÂRLAR DAİRE BAŞKANLIĞI MI KURALIM?  10:49  MEZITLI’DE ERKEN BAHAR 

30 Ağustos Zaferi Emperyalizme En Büyük Tokattır

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

30 Ağustos 1922 tarihinin;Türk milletinin emperyalist işgale karşı vermiş olduğu en büyük mücadelenin tarihi olduğunu,ayrıca özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zafer olduğunu belirten Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz,“26 Ağustos 1922 tarihinde başlayıp, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır.30 Ağustos, Türk milletinin kurtuluş ve özgürlük inancının, azminin zaferidir. 30 Ağustos, Türk milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür. 30 Ağustos’ta Türk ulusunun din, dil, ırk, mezhep gözetmeden, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla birlikte göstermiş olduğu kahramanlıkla, işgalci emperyalistgüçlere karşı gereken cevap verilmiştir. 30 Ağustos Zaferi, emperyalizme en büyük tokat olmuştur, emperyalizmin hüsranıdır” diye konuştu.

“TÜRKİYE EMPERYALİZME MAHKÛM EDİLMEK İSTENEN BİR ÜLKEDİR”
30 Ağustos tarihinin, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması ve Türk tarihinin dönüm noktası olduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğazaçıklamasında, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur'' sözünü anımsatarak, “Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçlere karşı geçmişte nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Geçmişten günümüze baktığımız zaman, emperyalizme mahkûm edilmek istenen bir ülke olduğumuz unutulmamalıdır. Bu nedenle vatanımızın, özgürlüğümüzün ve egemenliğimizin ne zorluklarla, nasıl kazanıldığını da asla unutmamalıyız ve bu şuur gelecek nesillere de mutlaka aktarılmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos 1922 tarihinde özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolü olan bu büyük zaferi bizlere yaşatan başta ebedi Başkomutan Mustafa   Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadesini kullandı.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA