11:38  ’BATı KARADENIZ’IN EFES’I ARKEOLOGLARı HEYECANLANDıRıYOR  11:37  KUYUCUOĞLU, MERSIN’LE ILGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR  11:35  BAŞKAN TUNA: KENTI EN BÜYÜK EKSIĞI, MERSINLILIK BILINCIDIR  11:33  LIBYA’YA ABD-FRANSA TUZAĞı  11:31  DOĞU PERINÇEK: ’TÜRK HUKUKUNDAN VAZGEÇMEK, MILLIYETÇILIK DEĞILDIR.’  17:26  MUSTAFA SAGIR ULUS MEYDANıNDA ASıLıR   11:38  MTSO SANAT GALERISI’NDE, SANATLı GÜNLER YENIDEN BAŞLADı  11:33  CHP’DE ADAY ADAYLıĞı YARıŞı HıZLANDı  11:30  BARO BAŞKANı YEŞILBOĞAZ YENIDEN BAŞKAN SEÇILDI  11:29  CHP’LI KUYUCUOĞLU: KRIZIN FATURASı ESNAFA KESILEMEZ  11:20  ÜNIVERSITE CADDESI FUHUŞ BATAĞı OLMASıN!  11:18  HAYALET FAKÜLTELER MECLİS GÜNDEMİNDE  11:16  SABRI TEKLI: 5 MADDELIK PLAN SANAYICILERIMIZI SEVINDIRDI  11:14  SONER SERTTŞ: MILLI DEĞERLERIMIZLE YÜKSELIŞE GEÇECEĞIZ  11:12  İŞLETMELERIMIZ DE; VATANDAŞLARıMıZ DA MANIPÜLASYONLARA EZDIRILMEMELI …  11:10  CHP’Lİ BAŞKAN ADAY ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATTI   11:06  ÖZKAN’DAN ADAYLıK BAŞVURUSU  12:34  HAMIT TUNA: VIZYONEL BELEDIYECIYIZ  12:31  BÜYÜKŞEHIR MECLISI’NDE “BETON” TARTıŞMASı   12:28  KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİ  
30 Ağustos Zaferi Emperyalizme En Büyük Tokattır

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

30 Ağustos 1922 tarihinin;Türk milletinin emperyalist işgale karşı vermiş olduğu en büyük mücadelenin tarihi olduğunu,ayrıca özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zafer olduğunu belirten Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz,“26 Ağustos 1922 tarihinde başlayıp, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki ordumuzun 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır.30 Ağustos, Türk milletinin kurtuluş ve özgürlük inancının, azminin zaferidir. 30 Ağustos, Türk milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı zaferlerin bağımsızlıkla taçlandırıldığı gündür. 30 Ağustos’ta Türk ulusunun din, dil, ırk, mezhep gözetmeden, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla birlikte göstermiş olduğu kahramanlıkla, işgalci emperyalistgüçlere karşı gereken cevap verilmiştir. 30 Ağustos Zaferi, emperyalizme en büyük tokat olmuştur, emperyalizmin hüsranıdır” diye konuştu.

“TÜRKİYE EMPERYALİZME MAHKÛM EDİLMEK İSTENEN BİR ÜLKEDİR”
30 Ağustos tarihinin, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşaması ve Türk tarihinin dönüm noktası olduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğazaçıklamasında, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur'' sözünü anımsatarak, “Cumhuriyetimizi, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçlere karşı geçmişte nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Geçmişten günümüze baktığımız zaman, emperyalizme mahkûm edilmek istenen bir ülke olduğumuz unutulmamalıdır. Bu nedenle vatanımızın, özgürlüğümüzün ve egemenliğimizin ne zorluklarla, nasıl kazanıldığını da asla unutmamalıyız ve bu şuur gelecek nesillere de mutlaka aktarılmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos 1922 tarihinde özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolü olan bu büyük zaferi bizlere yaşatan başta ebedi Başkomutan Mustafa   Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadesini kullandı.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
demokratmersin.com © Copyright 2007-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA