16:03  MEZITLILI GENÇLER SAHILI TEMIZLEDI  16:02  ÖLÜMSÜZ ESER KUTADGU BILIG  12:01  BAŞKAN ÖZYIĞIT: GÖREVIMIZ BIREYI ÜRETKEN HALE GETIRMEK   11:58  BALIK TESİSLERİ KURULUYOR, KENT SESSİZ!  16:41  BAAŞKAN SEÇER, İFTAR SOFRASıNDA VATANDAŞLARLA BIRARAYA GELDI  16:39  MEZITLI DOKUMASı MARKA OLDU  16:38  CHP AKKUYU NÜKLEER SANTRALLE ILGILI MECLIS ARAŞTıRMASı İSTEDI  16:36  ÇUKURA DÜŞEN DOMUZ YAVRULARı İTFAIYE EKIPLERI TARAFıNDAN KURTARıLDı  16:34  ÜLKEDEN ÇıKAN DOLARı ENGELLEMEK ZORUNDAYıZ. NASıL Mı?  16:33  GEMİ YÜZECEK Mİ..?  16:29  ANNELER GÜNÜNDEN YEDI YÜZYıL ÖNCEKI TÜRKMEN VE TATAR KADıNı  16:16  ALMANYA’NıN TÜRKIYE’YE HÜCUM PLANı  13:34  4 MAYıS HAREKETI VE 19 MAYıS  16:17  CHP’Lİ GÖKÇEL: AFETZEDE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR  16:16  ATATÜRK’ÜN 2. DÜNYA SAVAŞı ÖNGÖRÜLERI  10:18  TARIHI GÜLNAR OTELI SANATA KAPıLARıNı AÇTı   10:11  GERI DÖNÜŞÜM PARKı MEZITLI’DE AÇıLDı  10:09  GEÇMIŞTEN GELECEĞE 19 MAYıS YÜRÜYÜŞLERI  10:08  YENİŞEHİR’DE HALK TOPLANTILARI BAŞLIYOR  10:06  BASRA VE DOĞU AKDENIZ’DE SAVAŞ RÜZGARLARı 

GALİP ÖZKAN; “YÖNETİMDE AÇIKLIK, HESAP VEREBİLİRLİK OLACAK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, yerel yönetimde temel ilkelerini, yönetimde anlayışını ve projelerini açıklayarak, “Hesap verme sorumluluğunu alışkanlık haline getireceğiz. Mali raporları kamuoyu ile paylaşacağız. Aday olup seçilirsem her zaman hakkın ve haklının yanında olacağız” dedi.

Gökhan KURT

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Özkan, burada yerel yönetim ilke ve anlayışını ve projelerini açıkladı. Aday olup başkan seçilirse örgütün ve genel merkezin arzu ettiği bir şekilde parti disiplinine uyuyacağını bildiren Özkan, Mersin’i yarınlara değil gelecek yüzyıllara hazırlamak için böyle bir yola çıktığını söyledi.

Özkan yerel yönetimde temel ilkelerini şu şekilde açıkladı; “Katılımcı yönetim, saydamlık ve hesap verebilirlik, sosyal yardımlaşma, barış, özgürlük, demokrasi.  Tarihe, çevreye ve doğaya saygılı olacağız. Yaşlılara, çocuklara, engellilere ve gençlere her zaman yardımcı olacağız. Kadına el kaldıranların her zaman karşısında olacağız. Kente karşı işlenecek suçlarlara mücadele edeceğiz. Her mahallede beşikten mezara kadar vatandaşlarımızın tüm sosyal ihtiyaçlarına özen göstereceğiz. Emekli olmamış vatandaşlarımızın emekliliğine kavuşması için çalışacağız. Uzun yıllardır bu ilkelerle siyasete devam ediyorum.

” Özkan yönetim anlayışında ise, “Demokrasileştireceğiz. Kurum ve kurularla, STK’larla iç içe olacağız. Aday olup seçilirsem hakkın ve haklının her zaman yanında olacağım. Herkese her kuruma belediyenin tüm birimlerini açacağım. Hesap verebilirlilik olacak. Kapalı kapılar ardından pazarlık olmayacak. Hesap verme sorumluluğunu alışkanlık haline getireceğiz. Mali raporları kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Mersini gelecek yüzyıllara taşıyacak projelerinin de olduğunu söyleyen Özkan sözlerine söyle devam etti; “Yapamayacağımızın sözünü vermeyiz. Toplu ulaşımı çözümleyeceğiz. Kentin imarını oluşturacağız. Kent ormanı projesi, hayvanat bahçesi, tarımsal ürünleri geliştirme fabrikası. Hayvancılıkla ilgilim projeler, bir köyüm var, güneş enerjisinden faydalanma, görüntü kirliliğine çözüm, engelli vatandaşlara iş istihdamı, öğrencilere ucuz ulaşım ve barınma yaşlılara ilgili proje çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA