14:26  BIRINCI TÜRKIYE İKTISAT KONGRESI: PROGRAMıN ADı ZAFER İKTISADIYATı!  10:10  BAŞKAN PAMUK, KARADUVAR KÜLTÜR EVINI İNCELEDI  10:09  SANAYICILER ÜRETIM ENVANTERI ÇıKARMA HEDEFINDE  10:07  MERSIN, FESTIVALINE SAHIP ÇıKıYOR.  10:05  MERSIN BEŞIKTAŞLıLAR DERNEĞI FAALIYETLERINI SÜRDÜRÜYOR  10:03  LOJISTIK KOMITELERI ORTAK ÇALıŞMA GRUBU OLUŞTURUYOR  10:00  GAZETECI İBRAHIM YALÇıNER’IN FACEBOOK NOTLARI  09:58  5 YIL İÇİNDE YENİŞEHİR’İN ADINI DÜNYAYA DUYURACAĞIZ  09:53  ÇANAKKALE DENIZ SAVAŞLARı’NıN BAŞLANGıCı  09:52  DINÇER, “BELEDIYELER SANAYI SITESI IÇIN ARKAMıZDA DURMADı”  11:54  MEZITLI BELEDIYESI OKUMA EVI AÇıLDı  11:52  MERSIN GİAD CUMHUR İTTIFAKı ADAYLARı ILE BIR ARAYA GELDI  11:48  ‘YENI YENIŞEHIR’I BIRLIKTE INŞA EDECEĞIZ.  09:12  ’ABD MEYDANı RUSYA VE ÇIN’E BıRAKTı’  14:17  SÜMER KRALIÇESI: ÇOK OKUYUN, ÇOK ÇALıŞıN  14:11  HEDEFTEKI İNÖNÜ’NÜN MAL-MÜLK ILE ILIŞKISI  11:05  CHP’LI GÖKÇEL, GıDA GÜVENLIĞININ ÖNEMINE DIKKAT ÇEKTI  11:03  ATATÜRK SEVGISI YAĞMUR-ÇAMUR DINLEMEDI  10:53  NE YAPALIM, BEKÂRLAR DAİRE BAŞKANLIĞI MI KURALIM?  10:49  MEZITLI’DE ERKEN BAHAR 

Ünlü Politikacılardan Özeleştiriler !..

Erdal Akalın

Dünyanın en eski mesleği olarak "Fahişelik" bilinir... Bir dönem dünyanın politika tahtında oturan Reagan'ın bu söze atfen söylediği şöyle bir sözü vardır: 

"Bana göre politika, dünyanın ikinci en eski mesleğidir. Ve öğrendim ki, bu ikinci en eski meslek, birinci en eski mesleğe, ona yapışık denecek kadar yakın. Ve aralarında çok büyük benzerlikler var!"  

ABD'li film yönetmeni Mell Brooks, "2000 Yaşındaki İhtiyar Adam" adlı yapıtında; "Başkanlar, karılarına yapamadıkları eylemi millete yaparlar" der. 

Avustralyalı politikacı Malcolm Fraser ise; "Kendi kendini eleştirmek, bir politikacı için mutlaka gereklidir. Ama bunu kamuoyu önünde değil, içinde sadece kendisinin bulunduğu bir odada yapması menfaatleri gereğidir."  

Politikacıların koyu renkli kıyafetlerinden yansıyan ciddiyetleri için ise şöyle birkaç satır!   

Eugene Mc Charty'e göre; "Politikacı futbol antrenörü gibidir. Oyunun bütün kurallarını ve inceliklerini bilecek kadar zeki olmalıdır. Ve bu oyunun çok önemli bir şey olduğuna inanabilecek kadar da akılsız olmalıdır."   

Karşılıklı suçlamalar ve karalar çalınmasına gelince...    

Winston Churchill'in düşüncesi şöyledir: "Politika savaş gibidir. Her ikisinde de yasaktır ama zaman zaman zehirli gaz kullanırız. Savaşta kimyasal sanayi ürünü gazı... Siyasette ise insan ürünü olan gazı..."  

ABD'li yazar John Leonard, politikacı para ilişkileriyle ilgili olarak;  "Politika astrolojidir. Para ise onun burçlarıdır" der...   

Nikita Kruşçef'e göreyse; "Politikacıların hepsi aynıdır. Nehir yokken köprü vaat ederler"...  Simon Cameron'un kayda değer bir itirafı var; "Ben dürüst politikacıyım. Beni satın alanlara asla ihanet etmedim."   

***
 Kıssadan hisse:   

“Çile (Rubai) 
Ne haddi var, ne hududu çektiğim bu çilenin; 
Ne zevk, ne şevk bıraktı vah o hayat denen in; 
Kırık sazımda çalar durur kırık namelerim; 
Derdimin kârı yok, ne görmezin, ne görenin!”,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA