16:03  MEZITLILI GENÇLER SAHILI TEMIZLEDI  16:02  ÖLÜMSÜZ ESER KUTADGU BILIG  12:01  BAŞKAN ÖZYIĞIT: GÖREVIMIZ BIREYI ÜRETKEN HALE GETIRMEK   11:58  BALIK TESİSLERİ KURULUYOR, KENT SESSİZ!  16:41  BAAŞKAN SEÇER, İFTAR SOFRASıNDA VATANDAŞLARLA BIRARAYA GELDI  16:39  MEZITLI DOKUMASı MARKA OLDU  16:38  CHP AKKUYU NÜKLEER SANTRALLE ILGILI MECLIS ARAŞTıRMASı İSTEDI  16:36  ÇUKURA DÜŞEN DOMUZ YAVRULARı İTFAIYE EKIPLERI TARAFıNDAN KURTARıLDı  16:34  ÜLKEDEN ÇıKAN DOLARı ENGELLEMEK ZORUNDAYıZ. NASıL Mı?  16:33  GEMİ YÜZECEK Mİ..?  16:29  ANNELER GÜNÜNDEN YEDI YÜZYıL ÖNCEKI TÜRKMEN VE TATAR KADıNı  16:16  ALMANYA’NıN TÜRKIYE’YE HÜCUM PLANı  13:34  4 MAYıS HAREKETI VE 19 MAYıS  16:17  CHP’Lİ GÖKÇEL: AFETZEDE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR  16:16  ATATÜRK’ÜN 2. DÜNYA SAVAŞı ÖNGÖRÜLERI  10:18  TARIHI GÜLNAR OTELI SANATA KAPıLARıNı AÇTı   10:11  GERI DÖNÜŞÜM PARKı MEZITLI’DE AÇıLDı  10:09  GEÇMIŞTEN GELECEĞE 19 MAYıS YÜRÜYÜŞLERI  10:08  YENİŞEHİR’DE HALK TOPLANTILARI BAŞLIYOR  10:06  BASRA VE DOĞU AKDENIZ’DE SAVAŞ RÜZGARLARı 

Vahap Seçer: Anketlere göre puan farkı 8’e çıktı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, farkı açtıklarını söyledi

‘ANKETLERE GÖRE PUAN FARKI 8’E ÇIKTI’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer,  kamuoyu araştırmalarına göre en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını giderek açtıklarını söyledi. “Millet ittifakı sandıkta kurmuş” diyen Vahap Seçer, “Benim Ak Partili, MHP’li, HDP’li kardeşlerimle ne sorunum olabilir. Ak Partili, MHP’li, HDP’li diye ayrım yok. Basın mührü Vahap Seçer’in altına, bakın belediyecilik nasıl yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersinliler Derneği, Mersin Servis Araçları İşletmecileri Odası, Mardin ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Dernek ziyaretlerinde projelerini anlatan ve dernek üyelerinin sorularını yanıtlayan Vahap Seçer, akşam saatlerinde de Hamidiye Mahallesi’ndeki açıkhava toplantısına katıldı.

CHP Akdeniz Belediye Meclisi üyesi adayı Aydın Demirci ile Akdeniz Gençlik Kolları Başkanı Neslihan Gül Togay’ın düzenlediği toplantıya Mersin milletvekili Alpay Antmen ile Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan da katıldı.

1 Nisan sabahı Mersin’de yeni bir dönemin başlayacağını söyleyen Vahap Seçer, “İnsanlar çok bekledi. İnsanlar değişim istiyor. İnsanlar öfkeli. Bir kere ekonomik kriz var. Ayrıca insanların izzeti nefsiyle oynanıyor ya. Hani bize terörist merörist diyorlar ya. İnsanlar artık bu martavallara kanmıyor. İnsanlar değişim istiyor. İnsanların artık burasına gelmiş. Sandıklardan öyle bir sonuç çıkacak ki, bize kem gözlerle bakan o art niyetliler, o kötü niyetliler akıl tutulması yaşayacaklar. Aha buraya da kertiyorum” dedi.

‘BİZİM KARDEŞLERİMİZLE NE SORUNUMUZ OLABİLİR’

Hangi partiye gönül vermiş olursa olsun bu seçimde herkesten destek istediğini ifade eden Vahap Seçer, “Bizim Ak Partili kardeşimizle ne sorunumuz olabilir? MHP’li kardeşimizle, HDP’li kardeşimizle ne sorunumuz olabilir. Allah’ımız bir, kitabımız bir, bayrağımız bir, toprağımız bir, vatanımız bir, geçmişimiz bir, geleceğimiz bir; bizim birbirimizle ne sorunumuz olabilir? Ben biliyorum Ak Partili kardeşlerim de bana oy verecek. Ben de onlara ayrım yapmadan hizmet edeceğim. Ak Partili, MHP’li, HDP’li diye ayrım yok.  Basın mührü Vahap Seçer’in altına, bakın belediyecilik nasıl yapılıyor” diye konuştu.

‘BENİM OYUM YÜZDE 48, HAMİT TUNA YÜZDE 40’

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, bir grup Batmanlı iş insanıyla da bir araya geldi. Belediye başkanı olduğunda yapacaklarını anlata Vahap Seçer, herkesten destek istediğini ve seçimi kazanacağına emin olduğunu belirtti.

Vahap Seçer, “Avrasya Araştırma adlı bir kamuoyu araştırma şirketinin anketi yayınlandı. Benim oy oranım yüzde 48. Hamit Tuna’nın oy oranı yüzde 40. Ayfer Hanım’ın oy oranı yüzde 10. Bizim parti oyumuz yüzde 28’di. Yüzde 28 nere, yüzde 48 nere? Demek ki millet ittifakı sandıkta kurmuş. Kamuoyu araştırmalarına göre aradaki farkı her geçen gün açıyoruz” dedi.

 

‘CUMHURBAŞKANI’NA ON KERE DE GİDERİM, ELLİ KERE DE GİDERİM’

 

Yatırımcı bir belediye başkanı olacağını, yeni iş sahalarının açılması için çalışacağını söyleyen Vahap Seçer, Mersin’in dışarıya verdiği beyin göçünün ancak bu şekilde durdurabileceğini söyledi.

Seçer, “Şimdi bana diyorlar ki, sen CHP’lisin, Cumhurbaşkanı Ak Partili, Cumhurbaşkanı ile görüşecek misin? Hoppala… Arkadaşlar biz cenge gelmedik. Biz kavgaya gelmedik. Biz belediyeye siyaset yapmaya gelmiyoruz. Mersin’in çıkarları için, Mersin’in yatırım projeleri için Cumhurbaşkanı’nın yanına elbette giderim. On kere de giderim, elli kere de giderim” diye konuştu.

Vahap Seçer,  Dersimliler Derneği’nin düzenlediği yemeğe de katıldı ve dernek üyelerine hitap etti. Seçer, siyasetteki terörist ithamlarının insanları kırdığını, incittiğini belirterek, “Onlar bizlere terörist dedikçe biz kardeşlik türküleri söylemeye devam edeceğiz”  dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA