ABD, FRANSA, İNGİLTERE, KISACASI BATI, "ERMENİ SOYKIRIMI" YALANINI NEDEN HER YIL 24 NİSANLARDA PİYASAYA SÜRERLER? | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
11:00  MGC YÖNETIMI AYLıK OLAĞAN TOPLANTı IÇIN ERDEMLI’DE BIR ARAYA GELDI  10:58  BUGÜNKÜ KRIZ, DÜNYANıN GÖRDÜĞÜ TÜM KRIZLERDEN FARKLı   10:58  BAŞKAN ÖZYIĞIT, APARTMAN GÖREVLILERIYLE BULUŞUYOR  10:46  TOROSLAR BELEDIYESI’NDE ÖNCELIK TOPLUM SAĞLıĞı  13:22  1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!  12:14  “SU VE İKLIM DEĞIŞIKLIĞI” KONULU RESIM YARıŞMASı’NıN SONUÇLARı AÇıKLANDı   12:13   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 121 KADıN PERSONEL DAHA ISTIHDAM ETTI  12:10   BAŞKAN GÜLTAK, BAŞARıLı ÖĞRENCILERI YAZ KAMPı ILE ÖDÜLLENDIRDI   12:08  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETIMLERI SÜRÜYOR  12:06   TOROSLAR’DA DUVARLAR SANAT ESERINE DÖNÜŞÜYOR  12:05  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMA VAKFıNA FIDAN BAĞıŞı  12:04  BAŞKAN SARı 2. KEZ TŞOF BAŞKAN VEKILLIĞINE GETIRILDI  12:02  TÜRKİYE MERSİN’E AŞIK AMA MERSİN’İN BUNDAN HABERİ YOK  12:00  BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, GECE-GÜNDÜZ GÖREVDE  13:57  ESAT ARSLAN : ÇAR PUTIN, LIBYA’Yı SURIYELILEŞTIRIRKEN   14:16  SEÇER, HIZMET BEKLEYEN ATGIRMEZ MAHALLESI’NE MÜJDEYI VERDI  14:14  YENIŞEHIR BELEDIYESI HURDA ARAÇLARı HIZMETE KAZANDıRıYOR  14:12  HALK KART’ıN HAZIRAN AYı TUTARLARı YATıRıLDı  14:10  CHP’Lİ GÖKÇEL: ‘KALE’ DÜŞERSE TARIM BİTER  14:08  BAŞKAN GÜLTAK; MİLLET BAHÇESİ’Nİ MUHTARLARA ANLATTI 
ABD, FRANSA, İNGİLTERE, KISACASI BATI, "ERMENİ SOYKIRIMI" YALANINI NEDEN HER YIL 24 NİSANLARDA PİYASAYA SÜRERLER?

Av. İzzet Uludağ

Pek çoğumuz işin hâlâ farkında değiliz.

Özellikle yerel seçimler nedeni ile gözlerimizi, kulaklarımızı kapadık, dünyada olan biten olaylara karşı.

Doğu Akdeniz kaynıyor, Suriye ve bölgede ne olup bitiyor görmüyoruz, seçimin kaderini siyasi partilerden çok daha fazla etkileyen biber patlıcan fiyatları uçup gidiyor, üretim dibe vuruyor, işsizlik tavan yapıyor, ama biz seçimlerde bile sadece alınacak oyu etkileyecek pahalılıktan söz edip bu gidişatın nedenleri ve bu hayatî sorunun çözüm yollarını, kısacası geleceğimizi tartışmıyoruz.

ABD, İTALYA, FRANSA vb ülkeler, "24 Nisan Soykırımı Anma Günü" ilanı için Türkiye ve Türk Milleti'ni tahkir eden, yalana dayanan kararlar çıkartıyor, hiç bir parti görmüyor, duymuyor, bu baskı ve tehdit karşısında ciddi bir eylem planı yapmak için bir adım bile atmıyor.

Afyon mu çektik biz? Ne oluyor bize?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesi, "Ermeni Soykırımı" hakkında son kararını verdiği, bir soykırımdan söz edilemeyeceğini kararına koyduğu halde, başta ABD olmak üzere bazı Batı ülkeleri neden hâlâ her yıl, 24 Nisanlarda bu oyunu tezgâha koyarlar?

Yukarıda girişte belirttiğim gibi, biz durumun ciddiyetini iktidar ve muhalefet olarak kavramış değiliz.

Öncelikle bugün kavramamız gereken "tek dişi kalmış medeniyeti" temsil eden sömürücü Batı, dostumuz, müttefikimiz değildir.

Bu çiyanlar, Türk'e düşmandır her şeyden önce.

100 yıl önceki Çanakkale başta olmak üzere ve daha öncekileri de dâhil, yedikleri darbeleri unutamıyorlar. Özellikle anti-empertalist kurtuluş savaşı sonrasında mazlum milletlerin büyük öncüsü Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kurduğumuz devrimci, halkçı devletimiz, emperyalistler için bir hayalet gibi dünyanın üzerinde dolaşırken, yer yüzünde özgürlüklerini ve bağımsızlıklarını kazanmak isteyen mazlum milletlere yol gösterirken bize dost olmaları büyük yanılgı olurdu.

BATI emperyalizmi, ABD öncülüğünde ülkemizi 1940'lı yıllardan bu yana zincirlemeye, pençemizi kırmaya çalışmaktadır.

Bunun için her yol mübahtır.

BATI'nın bugün asıl amacı, soykırım dahil, ekonomik, askeri, kültürel vb baskılarla yıldırıp fiilen olmasa bile ruhen, kültürel olarak liberalizmin değirmeninde öğütüp Attila İLHAN'ın söylediği gibi bu topraklardan uzaklaştırmak, kovmaktır, beceremezlerse bizi mankurtlaştırmaktır. Kimliksiz, kişiliksiz bir topluluk haline dönüştürmektir.

"Ermeni Soykırımı" yalanı ile bizim boynumuzu bükmek, başımızı eğmek istiyorlar.

Fırsatını bulduklarında bununla da yetinmeyecekler, hukuk dışı hukukları (!) ile, daha geçen gün Golan Tepelerini Suriye'den alıp İsrail'e verdikleri, seçilmiş Maduro'nun yerine yedek bir milletvekilini Venezuela'ya başkan yaptıkları gibi, elimizde ne varsa, 3 T diye ifade ettikleri Tanıma, Toprak ve Tazminat adı altında bizi köleliğe mahkûm edecekler sözümü ona.

Bu duruma teslim mi olacağız?

Yoksa sadece "Ermeni Soykırımı" yalanına değil, ülkemize karşı giriştikleri bütün oyunu görüp 1919 yılında olduğu gibi bu sürece devrimci bir tutumla müdahale mi edeceğiz?

Türk Milleti olarak yapacağımız tek şey budur:

Öncelikle Türk Milleti olarak kendimize güvenmek,

Milli bütün değerlerimize, vatan anamıza sımsıkı sarılmak,

"Ermeni Soykırımı" yalanlarının ve bize karşı düşmanlığın merkezi olan Emperyalizme karşı ekonomik, kültürel vb bakımlardan direnmek,

Milli Türk Devleti'ni göz bebeğimiz gibi korumak, güçlendirmek zorundayız.

Millet olarak haramilere karşı aynı gemide olduğumuzu bilmek, birleşmek zorundayız.

Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmak için muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA