“ERMENİ SOYKIRIMI” YALANI NEDENLERİ VE HDP’NİN “ERMENİ SOYKIRIMI” SÜRECİNDE ROLÜ | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
11:00  MGC YÖNETIMI AYLıK OLAĞAN TOPLANTı IÇIN ERDEMLI’DE BIR ARAYA GELDI  10:58  BUGÜNKÜ KRIZ, DÜNYANıN GÖRDÜĞÜ TÜM KRIZLERDEN FARKLı   10:58  BAŞKAN ÖZYIĞIT, APARTMAN GÖREVLILERIYLE BULUŞUYOR  10:46  TOROSLAR BELEDIYESI’NDE ÖNCELIK TOPLUM SAĞLıĞı  13:22  1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!  12:14  “SU VE İKLIM DEĞIŞIKLIĞI” KONULU RESIM YARıŞMASı’NıN SONUÇLARı AÇıKLANDı   12:13   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 121 KADıN PERSONEL DAHA ISTIHDAM ETTI  12:10   BAŞKAN GÜLTAK, BAŞARıLı ÖĞRENCILERI YAZ KAMPı ILE ÖDÜLLENDIRDI   12:08  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETIMLERI SÜRÜYOR  12:06   TOROSLAR’DA DUVARLAR SANAT ESERINE DÖNÜŞÜYOR  12:05  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMA VAKFıNA FIDAN BAĞıŞı  12:04  BAŞKAN SARı 2. KEZ TŞOF BAŞKAN VEKILLIĞINE GETIRILDI  12:02  TÜRKİYE MERSİN’E AŞIK AMA MERSİN’İN BUNDAN HABERİ YOK  12:00  BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, GECE-GÜNDÜZ GÖREVDE  13:57  ESAT ARSLAN : ÇAR PUTIN, LIBYA’Yı SURIYELILEŞTIRIRKEN   14:16  SEÇER, HIZMET BEKLEYEN ATGIRMEZ MAHALLESI’NE MÜJDEYI VERDI  14:14  YENIŞEHIR BELEDIYESI HURDA ARAÇLARı HIZMETE KAZANDıRıYOR  14:12  HALK KART’ıN HAZIRAN AYı TUTARLARı YATıRıLDı  14:10  CHP’Lİ GÖKÇEL: ‘KALE’ DÜŞERSE TARIM BİTER  14:08  BAŞKAN GÜLTAK; MİLLET BAHÇESİ’Nİ MUHTARLARA ANLATTI 
“ERMENİ SOYKIRIMI” YALANI NEDENLERİ VE HDP’NİN “ERMENİ SOYKIRIMI” SÜRECİNDE ROLÜ

Bu yalanın ve özgürlüğüne ve bağımsızlığına asla toz kondurmayan Türk milletini ve bağımsız Türk milli devletini yıldırma ve bastırma faaliyetlerinin arkasında hâlâ bugün ABD ve geçmişte 1914-1915 yıllarında Ermenileri ülkemizin pek çok bölgesinde, Mersin dâhil, kışkırtan Türklerin üzerine saldırtan, insan hakları tarihi kirli Fransa vardır.

Bu yalan, bizi sözüm ona itaat ve bağımlılığa alıştırmak, mahkûm etmek için bugün de sopa ve tehdit aracı olarak kullanılıyor.

Aynı sözüm ona DERSİM olaylarında olduğu gibi, Atatürk'ün "katliam yaptığı" biçiminde ifade ederek, bir yalanı kara propaganda ile yaymaları gibi.

Millet olarak bu emperyalist saldırılara karşı sağlam durmalıyız.

Türk milleti, 5 bin yıllık tarihinde soykırım yapmamış, karşılaştığı her topluluk ile kaynaşmış, hemhâl olmuştur.

Çanakkale savunması sırasında gücümüzü iç cephede kırmak için Fransa'nın, İngiltere ve Çarlık Rusya'sının kışkırtması sonucu bizi arkadan vuran TAŞNAK üyesi Ermeni kökenli silahlı çetelere karşı direnme ve iç cephenin dağılmaması için alınan önlemlerdir bunlar.

Bu iddialar, esas olarak emperyalistlerin ve özellikle bugün emperyalist ABD'nin ülkemizi başta askeri yönden denetim ve tahakküm altına alma aracı, amacı ve Batı'nın bölücü PKK terör örgütüne destek verme planı doğrultusunda ileri sürülmektedir.

HDP'NİN NEREDE DURDUĞU, MAZLUM MİLLETLERLE DEĞİL EMPERYALİZM İLE KADER BİRLİĞİ YAPTIĞI AŞAĞIDA BULUNAN "ERMENİ SOYKIRIMI" AÇIKLAMASI İLE ÇOK DAHA NET ORTAYA ÇIKMIŞTIR

ABD’nin kara gücü PKK’nin siyasal (!) uzantısı HDP, Türk Milleti’nin geçmişte Ermenilere soy kırımı yaptığını kabul ederek bu topraklara ait olmadığını, başta ABD olmak üzere emperyalist sistemin bir parçası olduğunu ilan etmiştir.

Şunu da unutmamak gerekir ki;

Sözde “Ermeni Soykırımı”nın cereyan ettiği iddia edilen bölgelerde, İngiltere, Fransa destekli TAŞNAK Partisi üyesi Ermeni kökenli çetelerin saldırıları karşısında kendini savunmak zorunda kalan, direnen; sadece Müslüman oldukları için camilerde kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapılmadan yakılan, kuyulara atılan, ırzına geçilen genç kızlarımız, o coğrafyanın Türk ve Kürt’lerinden kardeşlerimizdi.

Ermenistan Başbakanlarından Ovanes KAÇAZNUNİ 1923 yılında düzenlenen TAŞNAKSÜTYUN PARTİSİ Kongresinde, İngiliz emperyalistlerinin kışkırtmasıyla Anadolu’da Taşnak partisine bağlı olan ve İngilizler tarafından silahlandırılan çetelerin yaptıklarını bir rapor olarak sunmuş ve emperyalistlerin oyununa nasıl geldiklerini, hata yaptıklarını anlatmıştır.

Bildiğiniz gibi 24 Nisan 1915 tarihinde Türk ve Kürt'ler, Çanakkale önlerinde ölümü göze alarak vatanlarını sanunmaya çalışıyorlardı.

İngiltere, bu çetelerle Osmanlı'nın cephe gerisini dağıtmak, askerlerin bir kısmını o bölgeye çekerek gücü bölmek ve İstanbul'u işgal etmek için rahatça Çanakkale Boğazını geçmek düşüncesindeydi.

1923 yılı Nisan ayında Taşnaksütyun Partisi’nin Bükreş’te yapılan Yurtdışı Konferansı’na sunulmuş olan bu tarihî rapor, Ermenistan’da yasaklanmıştır. Kitabın çeşitli dillerden yayımlanan basımları, Avrupa kütüphanelerinden toplatılmıştır.

ABD emperyalizminin yalanlarının aleti olan HDP’nin ne Kürt ve ne de Türk’lerle, mazlum milletlerle bir ilgisi olamaz.

HDP, bugün de mazlum milletlerin arka cephesinde PKK'nin bir kolu olarak tahribat yaratarak ABD ve İSRAİL'in yolunu açmaktadır.

HDP, emperyalist yalanların yarattığı aslında sanal bir partidir.

Yok hükmündedir.

KAPATILMALIDIR!

 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA