11:16  EYPIO, TOROSLAR’ıN KAR FESTIVALI’NDE  11:16  YENIŞEHIR DEPREMZEDELER İÇIN EL ELE VERDI  11:14  MERSIN FıRıNCıLAR ODASı’NDAN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  11:12  BÜYÜKŞEHIR, 10 AYDA 1500 KEDI VE 2 BIN KÖPEĞI IYILEŞTIRDI  11:10  AYDıN GÜVEN GÜRKAN YENIŞEHIR’DE ÖLÜMSÜZLEŞTI  11:08  BAŞKAN YıLMAZ’DAN, ELAZıĞLıLAR DERNEĞI’NE ZIYARET   11:06  BAŞKAN SEÇER: “DERDİM KAVGA DEĞİL, MERSİN’E HİZMET ETMEK”  11:04  ANAMUR MUZU ÇİKİTAYI YENDİ   10:14  BAŞKAN YıLMAZ, ESNAF VE VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR  10:11  TOROSLAR, KıŞ TURIZMI’NDE MARKA OLACAK  10:04  “TÜRKİYEYİ VERMEM”  10:01  BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTE MÜJDE  10:00  BAŞKAN GÜLTAK; “KADINI VE GENCİYLE ÜRETEN BİR AKDENİZ HEDEFLİYORUZ”  15:41  UĞUR MUMCU NIÇIN ÖLDÜRÜLDÜ?  15:39  AYDıN TANıMı VE UĞUR MUMCU  10:24  30 NO’LU KOMITE SIGORTA BILINCININ ARTMASıNı ISTIYOR   10:24  CHP’DE IL BAŞKANLıĞı YARıŞı  10:22  BAŞKAN GÜLTAK, HALK GÜNÜNDE VATANDAŞLARı MAKAMıNDA AĞıRLADı  10:20  ŞAMPIYONLUK KUPASıNı BAŞKAN ÖZYIĞIT’E TAKTIM ETTILER  10:20  KAR VOLEYBOLU TÜRKIYE ŞAMPIYONASı HEYECANı TOROSLAR’DA 

SEÇER: “ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE VE İHRACATA İHTİYACIMIZ VAR”

SEÇER: “ELİMİZDEN GELENİ DEĞİL, GEREĞİNİ YAPACAĞIZ”

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ve oda yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.Yatırım ve yatırımcılar konusundaki hassasiyetini vurgulayanSeçer, “Odanızın yapacağı yatırımlarda belediye olarak her zaman emrinize amadeyiz. Her türlü yasal sınırlar içerisinde, bizim ülkemizin, memleketimizin menfaatine olan her türlü çabada, ben o yatırımcı kardeşimizin yanındayım.Bizim çalışmaya, üretmeye, daha çok ihracata ihtiyacımız var” dedi.

Silifke’nin son derece önemli ve verimli bir bölge olduğunu kaydeden Seçer, bölgede liman yatırımının gerçekleşmesi durumunda çok farklı ekonomik gelişmeler yaşanabileceğini söyledi. Seçer, “Umut ediyorum, kısa sürede hem tersane yatırımı, hem liman yatırımı gerçekleşir. Bu arada Çeşmeli’ye kadar devam eden ve orada kesintiye uğrayan otoban yatırımının da Taşucu’na kadar gitmesi o bölgenin ulaşımı açısından da kolaylık sağlayacak. Hep beraber, belediye olarak imkanlarımız ve yetkililerimiz ölçüsünde elimizden geleni değil, gereğini yapacağız” diye konuştu.

MERSİN/(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yatırım ve yatırımcılar konusunda hassasiyetini yineleyerek, “Her türlü yasal sınırlar içerisinde, bizim ülkemizin, memleketimizin menfaatine olan her türlü çabada, ben o yatırımcı kardeşimizin yanındayım.Bizim çalışmaya, üretmeye, daha çok ihracata ihtiyacımız var” dedi. Silifke’de liman yatırımının gerçekleşmesi durumunda ekonomik anlamda çok farklı gelişmeler yaşanabileceğini vurgulayan Seçer, “Hep beraber, belediye olarak imkanlarımız ve yetkililerimiz ölçüsünde elimizden geleni değil, gereğini yapacağız” diye konuştu.

“Silifke’nin benim için ayrı bir yeri var”

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ve oda yönetimi, Başkan Seçer’i makamında ziyaret etti.Ziyarette Silifke’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Başkan Seçer,“Tarsusluyum biliyorsunuz. Silifke ve Tarsus’u birbirlerine çok benzetirim. Belki her geldiğimde de söylüyorum. Silifke’ye girdiğim zaman ayrı bir duygu olur bende. Sanki orada doğmuşum, orada büyümüşüm gibi. Orada kendimi daha farklı görürüm”dedi.

Silifke’nin tarihi ve kültürel mirasının çok eski olduğundan söz eden Başkan Seçer, “Öyle otantik bir yapısı var, gizemli bir havası var. Diğer taraftan da Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizler daha hakimsiniz. Silifke ölçeğine, nüfusuna, coğrafyasına baktığınız zaman son derece iyi ürünleriniz var. Tarımsal ürünlerin olması, diğer taraftan Organize Sanayi Bölgesi’nin olması. İnşallah daha yeni tesisler kurulur, daha da genişler. Silifke’de turizm ayrı bir güzellik” diye konuştu.

“Mersinimiz’e, Silifkemiz’e, tüm ilçelerimize yatırım olsun istiyoruz”

Silifke’de liman yatırımı ihtimalinin bulunduğunukaydeden Seçer, “Şu ana kadar gerçekleşmedi ama olabilir, olacaktır. Daha çok Orta Anadolu’ya bağlantı yolunun Silifke’nin, o güzergahın üzerinde olması limanın gerçekleşmesi durumunda o bölgelere hareketliliği de, ticareti de artırır. Diğer taraftan Deniz Ticaret Odamız’ın içinde bulunduğu bir oluşum da orada bir tersane çalışması yapıyor. Geçtiğimiz hafta beni ziyaret ettiler, orada bir çalışmaları olduğunu belirttiler. Benden bazı konularda belediye olarak yardım talep ettiler. Tabii ki seve seve yardım ederiz. Biz de Mersinimiz’e, Silifkemiz’e, tüm ilçelerimize yatırım olsun istiyoruz” dedi.

“Üretime dönük yatırımlar yapacağız”

Seçer, çalışmaya, üretmeye ve ihracata ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Bizim çalışmaya ihtiyacımız var, bizim üretmeye ihtiyacımız var, daha çok ihracata ihtiyacımız var. Yani bu ürettiklerimizi yurtdışına satmamız lazım. İş, çalışma alanı, yatırım alanı derken benim insanıma, ülkeme fayda sağlamayan yatırımlardan ziyade, yani ranta dönük yatırımlardan ziyade üretime dönük yatırımlar yapacağız. Hem istihdam yaratacağız, hem ürün üreteceğiz, üretim odaklı olacağız, bunu da yurtdışına pazarlayacağız. Turist gelecek, senden hizmet satın alacak. Turizm bir ihracattır. Yani yabancı turisti ağırlamak bir ihracattır. Döviz girdisi sağlıyorsunuz” diye konuştu.

“İmkanlarımız ve yetkililerimiz ölçüsünde elimizden geleni değil, gereğini yapacağız”

Silifke’nin son derece önemli ve verimli bir bölgeolduğunu kaydeden Seçer, “Limanın gerçekleşmesi durumunda çok farklı ekonomik gelişmeler yaşayabiliriz, muazzam gelişmeler yaşayabiliriz. Umut ediyorum, kısa sürede hem tersane yatırımı, hem liman yatırımı gerçekleşir. Bu arada Çeşmeli’ye kadar devam eden ve orada kesintiye uğrayan otoban yatırımının da Taşucu’na kadar gitmesi o bölgenin ulaşımı açısından da kolaylık sağlayacak. Hep beraber, belediye olarak imkanlarımız ve yetkililerimiz ölçüsünde elimizden geleni değil, gereğini yapacağız”dedi.

“Odanızın yapacağı yatırımlarda belediye olarak her zaman emrinize amadeyiz”

Başkan Seçer, yatırım ve yatırımcılar konusundaki hassasiyetini bir kez daha vurgulayarak, “Özellikle yatırım konusunda, yatırımcılar konusunda hassasiyetimi biliyorsunuz, tekrar etmeme gerek yok. Odanızın yapacağı yatırımlarda belediye olarak her zaman emrinize amadeyiz. Bunu bilin, yani üyelerinize de bunu söyleyin lütfen. Bu benim mesajımdır. Her türlü yasal sınırlar içerisinde, bizim ülkemizin, memleketimizin menfaatine olan her türlü çabada, ben o kardeşimizin, o yatırımcı kardeşimizin yanındayım. Bundan yana kimsenin endişesi olmasın”diye konuştu.

“Coğrafi işaret tescilimizi Eylül ayında alıyoruz”

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke çileğinin coğrafi işaret tescil belgesialacağını belirterek, “Son aldığımız verilere göre Silifke olarak 40 ili geride bırakan bir ihracat rakamımız var. Limanımız, otobanımız nihayete erdiğinde, belki diyeceğiz ki 60 ili geride bıraktık. Silifke çileğinde bir marka olduk.Markayı da tescilleme çalışmalarına girdik ve bitirdik. İnşallah coğrafi işaret tescilimizi Eylül ayında alıyoruz. Ünümüze ün katacağız. Yurtdışından dahi Silifke çileği isteniyor şu an.Bu şekilde de pazarlamamız, ağımız genişleyerek devam ediyor”dedi.

Nurettin Kaynar’ın Silifke’de birkaç farklı noktaya, kentin simgesi olan çilek figürünün yerleştirilmesini talep etmesi üzerine Başkan Seçer, konuyla ilgili not aldı. Öte yandan Kaynar, Başkan Seçer’i3-5 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan II. Liderlik Akademisi’nedavet etti.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA