CHP’DE KLİKLER ARASINDA "İDELOJİK" TARTIŞMA MI? | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
13:08  TARIM SEKTÖRÜ YENİ STRATEJİK SEKTÖR OLARAK ÖN PLANA ÇIKIYOR  12:30  AKDENIZ BELEDIYESI EKIPLERI BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞıNDAYDı  12:16  BÜYÜKŞEHİR’DEN KALİTELİ VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ BUĞDAY ÜRETİMİNE DESTEK  11:51   BÜYÜKŞEHIR MECLISI VE IZ DÜŞÜMÜ!..  18:04   BAŞKAN YILMAZ; "GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARINI TOROSLAR’DA YAŞATTIK"  18:06  GÜLTAK, ÇOCUK KÜTÜPHANESI VE OYUN ODASıNı HIZMETE AÇTı   17:51  YENIŞEHIR BELEDIYESI GıDA YARDıMı SEFERBERLIĞINI SÜRDÜRÜYOR  17:36  BAŞKAN YıLMAZ’DAN BAYRAM KAHVESI  17:29  KıZıLTAN, RAMAZAN BAYRAMıNı KUTLADı   15:34  KıLAVUZ   15:33  YENIŞEHIR BELEDIYESI KENTI NAKıŞ NAKıŞ IŞLIYOR  15:29  CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇER’İN SUÇUNU AÇIKLADI  14:38  AKDENIZ’DE HAYAT VAR WHATSAPP DESTEK AĞı KURULDU  14:15  SAMSUN’DAN BÜYÜK TAARRUZ’A DÜNYAYı SARSAN 3 YıL  14:05  HAMIT TUNA’NıN ACı GÜNÜ  17:25  YENIŞEHIR’DE MUHTEŞEM BAYRAM COŞKUSU  17:22  BAŞKAN YILMAZ; "TOROSLAR’IMIZDA GELENEKLERİMİZİ YAŞATIYORUZ"  17:20  BAŞKAN YILMAZ, BENGÜ TÜRK’TE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU  14:37  MGC YÖNETIMI BAŞKAN GÜLTAK’ı ZIYARET ETTI  14:37  ESAT ARSLAN: ABD’NIN SURIYE’DE YENI KURGULAMASı  
CHP’DE KLİKLER ARASINDA "İDELOJİK" TARTIŞMA MI?

ATATÜRK'ÜN ROTASINDAN VE KAMUCU ÇİZGİDEN

LİBERALİZM VE İMF'YE "İDEOJİK" YANAŞMA MI?

CHP içinde "solculuk" mu, "millicilik" mi tartışması başlamış. Çok komik!
Öncelikle şunu açık yazayım:
Bu noktada (tartışma demiyorum) Atatürkçüler, milliciler, ulusalcılar, vatanseverler, yurtseverler, Atatürk'ün kurduğu milli devleti, üzerinde yaşadığımız vatanı her şeyi teferruat sayarak önde tutanlar, dışlanmış, kapı tokmağının yanı başına itilmişlerdir.
CHP'ye son 10 yılda paraşütle inen birileri, Atatürk'ün GENÇLİĞE SESLENİŞini kavramadan, hatta üstünü çizerek "parti içinde sadece ulusalcılarla anlaşamadım" diyen bir klik etrafında kümelenerek parti içinde önemli kademeleri ele geçirdiler.
Şimdi sırada millicileri, seslerini yok etmek, çatlak (!) sesi ortadan kaldırmak için partiden tamamen uzaklaştırmak, daha doğrusu Atatürkçü çizgiden geride ne kalmışsa silmek, unutturmak için kolları sıvadılar. 
Peki, bütün CHP'li, Atatürkçü olduğunu ileri süren arkadaşlara soruyorum:
Attila İlhan'ın sorduğu "Hangi Sol?" sorusuna yanıt aramak için, milli devrim yapmış, milli devleti kuran, Türk istiklalini koruma ve muhafaza görevini Atatürk'ten alan CHP'liler olarak denenmiş sınanmış milli "sol"u mu, yoksa 100 yıl önce emperyalist paylaşım savaşı içinde Batı'da şekillenen, mazlum milletlerden sömürü yolu ile elde edilen ganimetten, dökülen mazlum kanı karşılığında "sus payı" olarak rüşvet alar emperyalist majestelerinin "sol"unu mu tercih edeceğiz? 
CHP'de üyeye gösterilmeyen kavganın özü budur.
Uyanık olmak, Altı Ok'u, mazlum milletlerin ve Türkiye'nin çıkarlarını bu içinde yaşadığımız emperyalist çağda savunmak görevini asla unutmamak zorundayız. 
Can Dündarlar ve Atatürk ve bağımsızlık karşıtı bilumum "sol" gruplar gibi, ABD'nin ve BATI'nın "solcu"su mu, HDP/PKK gibi sırtını emperyalist ABD'ye dayayan etnik bölücülüğün "solcusu" mu olacağız? 
Elbette Atatürk'ün ve milli kurtuluş savaşının tarihi mirasına, bağımsızlık ipine sımsıkı sarılacağız.
Milliyetçi ve Halkçı olacağız.
Bir elimizde pusulamız ALTI OK, diğerinde Türk Bayrağı, bağımsızlık ve demokratik Türkiye yolunda durmadan dinlenmeden mazlum milletlerle birleşerek emperyalizmi mahvu nabut edeceğiz. 
Atatürk'ün bize hedef olarak gösterdiği BÜYÜK UYUM DÜNYASI'nda bütün insanlığın "sınıfsız kaynaşmış bir kitle" olmasının, savaş ve endişenin uzağında yaşamamızın bayramını kutlayacağız.

Dipnot:

Hatta, şunu da ek olarak yazmakta tarihe not düşmek açısından sayısız yarar var.
Bugün bazı "solcu"lar, ya NATO'nun ya da ABD'nin "solcu"su olmuş, ABD'nin bölücü kara gücüne, PKK ve HDP'ye destek vermeyi "solculuk" olarak gösteriyorlar. 
Bunlar, mazlum milletlerin dünyayı kasıp kavuran emperyalist ABD'ye karşı her alanda, ekonomik, kültürel, siyasi ve askeri olarak verdikleri mücadelerinin önünü kesmeyi, milli devletleri zaafa uğratmayı, milletleri bölmeyi, bölgede kargaşa ve çatışma çıkarmayı "solculuk" olarak dayatıyorlar.
Bu tür Atatürk karşıtı "solculuk", ABD ve NATO "solculuk"unu, ülke içinde de bu emperyalist güce yaslanan bölücü HDP'ye her alanda destek olmanın ve dolayısı ile ABD'nin kara gücü olan, bölücü terör örgütü PKK'ye de hayat öpücüğü vermenin, ABD'nin ülkemiz üzerindeki gücünü artırmanın "demokrasi" hattını güçlendirmenin bir gereği olarak gösteriyorlar.
Bu bölüm eksik kalmasın.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA