BAĞIMSIZLIĞA VE ÇÖZÜME GİDEN KISA YOL: | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
18:04   BAŞKAN YILMAZ; "GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARINI TOROSLAR’DA YAŞATTIK"  18:06  GÜLTAK, ÇOCUK KÜTÜPHANESI VE OYUN ODASıNı HIZMETE AÇTı   17:51  YENIŞEHIR BELEDIYESI GıDA YARDıMı SEFERBERLIĞINI SÜRDÜRÜYOR  17:36  BAŞKAN YıLMAZ’DAN BAYRAM KAHVESI  17:29  KıZıLTAN, RAMAZAN BAYRAMıNı KUTLADı   15:34  KıLAVUZ   15:33  YENIŞEHIR BELEDIYESI KENTI NAKıŞ NAKıŞ IŞLIYOR  15:29  CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇER’İN SUÇUNU AÇIKLADI  14:38  AKDENIZ’DE HAYAT VAR WHATSAPP DESTEK AĞı KURULDU  14:15  SAMSUN’DAN BÜYÜK TAARRUZ’A DÜNYAYı SARSAN 3 YıL  14:05  HAMIT TUNA’NıN ACı GÜNÜ  17:25  YENIŞEHIR’DE MUHTEŞEM BAYRAM COŞKUSU  17:22  BAŞKAN YILMAZ; "TOROSLAR’IMIZDA GELENEKLERİMİZİ YAŞATIYORUZ"  17:20  BAŞKAN YILMAZ, BENGÜ TÜRK’TE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU  14:37  MGC YÖNETIMI BAŞKAN GÜLTAK’ı ZIYARET ETTI  14:37  ESAT ARSLAN: ABD’NIN SURIYE’DE YENI KURGULAMASı   14:32  SAĞLıK BAKANıNDAN YENIŞEHIR BELEDIYESININ UYGULAMASıNA DESTEK  11:23  BAĞIMSIZLIĞA VE ÇÖZÜME GİDEN KISA YOL:  10:57  LARVALAR KAYNAĞıNDA YOK EDILIYOR  10:56  YENIŞEHIR’DE BELEDIYE- MUHTAR IŞBIRLIĞI  
BAĞIMSIZLIĞA VE ÇÖZÜME GİDEN KISA YOL:

BATI'cı çok bilmişler, ülkenin sorunlarının çözümü için sihirli değneği eninde sonunda icat ettiler.

"Çağdaş, demokratik parlamenter sistem!"
Elbette ülkemizin çağdaş, demokratik olması önemlidir.
150 yıldır verdiğimiz mücadele, parlamenter sistem içinde demokratik bir yapıya kavuşmaktır zaten.
Cumhurbaşkanlığı sistemi, yapımıza da uymuyor, hükümet ile milletin uyumunu da bozuyor.
Bunlar doğrudur.
Biz yani ülkemiz son üç yıla kadar, esasen parlamenter bir sistemle yönetiliyordu, ülke içinde sıkıntı bitmiyor, aksine her geçen gün daha da artıyordu.
Sadece içinde bulunduğumuz bu durum bile, bize çözüm diye ileri sunulan soyut bir parlamenter sistemin sorunları çözeceği iddiasını havada bırakıyor.
"Bu sistem, hangi alt yapının üstüne oturacaktır?" sorusu BATI'cı enteller tarafından hep geçiştirilmistir. Ama esas sorun da buradadır.
Atatürk'ün ölümünden ve dünyanın tepesine iki atom bombası atılmasından sonra ülkemiz de şirazeden çıktı.
ABD'nin, yani BATI'nın denetimine girdi.
O günden bugüne elimiz kolumuz bağlandı, Atatürk'ten ve bağımsız ekonomik sistemden, millî kültürden uzaklaştırıldık.
Bu süreç, BATI'cılar tarafından hep eş geçilir.
Esas soru şudur:
"Çağdaş, demokratik, parlamenter sistem" sihirli bir değnek mi?
Biz yani ülkemiz, yukarıda da belirttiğim gibi Atatürk'ün ölümünden ve özellikle de BATI'nın dayatması sonucunda, hiç bir toplumsal, fikri, siyasi, ekonomik ve zihinsel vb çalışma ve hazırlık yapmadan içine itildiğimiz sihirli (!), demokratik (!) ve parlamenter sistem (!) içinden bu günlere geldik.
ABD ve Batı'nın demokrasi gazıyla, NATO yalanıyla şişirdikleri ve bizi daracık sepetine bağladıkları balondan, Atatürk'ün döneminde, sadece 15 yılda elde ettiğimiz maddi ve manevi bütün değerleri aşağıya ata ata bu günlere geldik, geride ne kaldıysa.
Kısacası,
Soyut, içi boş çözüm bir önerisidir bu.
Yapılması gereken;
ABD, AB ve Avrupa Gümrük Birliği'nin her türden tasallutundan ve dolar baskısından kurtulmadan, planlı millî ve halkçı ekonomiyi Atatürk dönemindeki gibi yeniden örgütlemeden, tarımdan yüksek teknolojiye kadar, önce Türk Milleti'nin gıda, millî güvenlik, sağlık ve eğitim vb sorunlarını çözebilmek için üretim yapmadan hiç bir şey çözülemez.
Millî üretimin nasıl yapılabileceğine dair BATI'cı cenahtan hiç bir somut öneri gelmiyor.
Çünkü ABD ve BATI'yı hedef almadan, onlardan bağımsız olmadan millî planlı üretimin yolu açılamaz, üretim yapılamaz.
BATI ve BATI'cı, ülkemizin üretmek yerine küresel sermayenin sıcak parasına mahkûm ve mecbur olmamızın ve EMPERYALİST tahakküme boyun eğmemizin devamını ister, bütün propagandası da bunların üzerinedir.
BATI tipi, soyut ve milli bağımsızlıktan uzak, içi boş ve üniter yapıyı, yerel özerklikler, kentsel özerklikler adı altında bozarak öneri sunanlar, bilin ki yeni bir BATI ve ABD formülü ile sürecin tellak değişse de aynı hamamda devamını bize dayatmaktadırlar.

Ama şurası da kesin ki, başaramayacaklar!

İnönü'nün Yıllar Önce Dediği Gibi;
"Yeni Bir Dünya Kuruluyor!" ve
Türkiye Orada Onurlu Yerini Alıyor!


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA