TGB: Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
19:27  BUGÜN KÖY ENSTITÜLERI’NIN KURULUŞUNUN 81. YıLDÖNÜMÜ: DOĞRU EĞITIMIN BEREKETI  18:54  CHP’LI GÖKÇEL BÜYÜKŞEHIRIN HAL PROJELERINI GÜNDEME GETIRDI  18:13   BAŞKAN YıLMAZ: MERSINIMIZI DÜNYA TANıMALı  17:24  KEMAL KILIÇDAROĞLU  21:10  2 BIN 812 AILEYE HOŞ GELDIN BEBEK PAKETI  21:10  BÜYÜKŞEHIR RAMAZAN’ıN ILK GÜNÜ ÖĞRENCILERI SEVINDIRDI  21:09  YAZAR SEVDA KAYNAR: ORHAN PAMUK, ATATÜRK ILE DALGA GEÇIYOR  17:24  CHP’Lİ GÖKÇEL: SAVAŞ DÖNEMLERİNDE BİLE BÖYLE BİR TABLO ORTAYA ÇIKMADI  17:20  KAPANAN ŞIRKET SAYıSı MARTTA YÜZDE 26.5 ARTTı  14:35  104 AMİRALİN BİLDİRİSİNİN ALTINDA YATAN GERÇEK NEDEN, NEDİR?   14:00  BİRİSİ "KRAL ÇIPLAK" DEDİ ÇIPLAKLAR KÜPLERE BİNDİ  09:24  BAŞKAN YıLMAZ, SAHA ÇALıŞMALARıNı INCELEDI   20:28  31 MART 1918’DE NE OLDU?  20:28    13:54  YENIŞEHIR BELEDIYESI VIRÜSLE MÜCADELEYE DEVAM EDIYOR  13:52  AKDENIZ ZABıTASı’NDAN FıRıN VE PATISERILERE RAMAZAN DENETIMI   14:57  KÖLELİK GERİ GELDİ PTT ÇALIŞANLARINA PATATES SOĞAN ZULMÜ  14:29  TOROSLARIN ZİRVESİNDE İKİNCİ KIR KÜTÜPHANESİ AÇILDI  13:55  BAŞKAN YıLMAZ: RAMAZAN AYıNı GÜZELLIĞINI HEP BIRLIKTE YAŞAYALıM, YAŞATALıM   13:55  ANADOLU AJANSı TÜRKIYE’NIN 100 YıLLıK SERÜVENINI KITAPLAŞTıRDı 

TGB: Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır

Türkiye Gençlik Birliği, emekli Amirallerin bildirisine ilişkin bir basın açıklaması paylaştı. Açıklamada "Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır" ifadeleri yer aldı.

---------------------

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 103 Amiralin yayınladığı bildiriye dair bir açıklama yaptı.

TGB bildiriye dair yaptığı yazılı açıklamaya ‘’Emekli amirallerin de öğretmenlerin de imamların da yanlış olsa bile fikirlerini özgürce açıklayabilmeleri anayasal güvence altındadır’’ diyerek başladı.

Bildiriye ve bildiri sonrası gelişmelerine dair fikirlerini belirten TGB açıklamasında ‘’Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır’’ dedi.

TGB’nin yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

Anayasamızın 25. ve 26. maddesi uyarınca her Türk vatandaşı düşüncesini açıklama ve yayma hürriyetine sahiptir.

Emekli amirallerin de öğretmenlerin de imamların da yanlış olsa bile fikirlerini özgürce açıklayabilmeleri anayasal güvence altındadır.

Yayınlanan bildiriye ve bildiri sonrası gelişmelere dair fikirlerimiz şunlardır:

1- Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur. Türk ordusundan 21 bin FETÖ mensubu temizlenmiştir ve temizlenmeye devam etmektedir. İrticanın kökü kazınmaktadır.

2- Montrö Sözleşmesi’nin kaldırılması gibi bir tehlike söz konusu değildir. Bu konu hükümet makamlarınca da net bir şekilde açıklığa kavuşturulmuştur.

3. Türk ordusunda yeni bir darbe yapılması tehlikesi asla yoktur. Çünkü Türk ordusu içinde darbe yapabilecek tek güç olan ABD Gladyosu FETÖ ezilmiştir.

Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır.

Siyasi yanlışları darbe tehlikesine yormak ve Türk ordusundan darbe gelecekmiş gibi bir gündem yaratmak da 2. İstiklâl Savaşımıza ve milli birliğimize zarar veren bir başka büyük yanlıştır.

Türk Devleti, Türk Ordusu ve Türk Milleti bütün cephelerde Türkiye’yi kuşatan ABD merkezli tehditlere karşı büyük bir mücadele vermektedir. Şanlı ordumuz, ABD’nin sınırımızdaki terör koridorunu yarmış, terör örgütü PKK’ya ağır bir mağlubiyet yaşatmıştır. Karabağ’da Ermenistan işgaline son vermiş, vatan topraklarını özgürlüğe kavuşmuştur.

Kahraman Deniz Kuvvetlerimiz Mavi Vatan’da egemenlik haklarımızı savunmakta, Türkiye’ye yönelen namlulara karşı aslanlar gibi göğüs germektedir.

Türkiye’nin vatansever kuvvetleri, suni gündemlerle ayrışmak yerine, somut tehditler karşısında Mehmetçiğin arkasında sıkı sıkıya kenetlenmeli ve mücadelenin başarısına odaklanmalıdır

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Melike Güler
TGB Basın Sorumlusu


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA