DワNYA TEMンZLンK GワNワ誰DE SAHンLDEN KAMYONLAR DOLUSU ヌヨP ヌIKTI | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
11:05  貸LHAM VEREN ADMLAR KITAB GAZI ヌIFTLIミI誰DEKI ヌOCUKLARLA BULU゙TU  11:05  ンNSAN BEYNI 3 BIN YL ヨNCESINE GヨRE KワヌワLDワ:  10:29  AKDENIZ’DE 敵EZEN SINEMA GワNLERI BA゙LYOR   19:38  CHP’Lン GヨKヌEL ORMAN KIYIMINA ンSYAN ETTン  15:19  TOROSLAR CUMHURIYET BAYRAM誰 ’BURAY’ KONSERI ILE KUTLAYACAK   11:58  TGF’DE BA゙KAN VEKンLン CAFER ESENDEMンR  11:28  MEZITLI誰IN GヨNワLLワLERI BARSELONA奪A ANLATLD  11:18  SAVUNMA SANAYII BA゙KAN DEMIR MTOSB奪E INCELEMELERDE BULUNDU  16:12  GヨKALP ZIYA BEY HAKKNDA HATRA VE MワLAHAZALAR  15:39  TOROSLAR奪A ヌOCUKLAR 竪EZEN SINEMAYLA TAN゙T   11:08  MERSンN奪E DワNYA ヌンFTヌン KADINLAR GワNワ BULU゙MASI  10:44  CHP’LI ANTMEN: TワGVA 80 MILYONUN KI゙ISEL BILGISINI ヌALD  19:49  YENI゙EHIR BELEDIYESININ 2022 YL BワTヌESINDE DENKLIK SAミLAND; BワTヌE 281 MILYON TL  19:36  EKONOMI ZIRVESI I゙ DワNYASNA ゙K TUTTU   19:18  MGC BA゙KAN TEPE, TGF YヨNETIMINE SEヌILDI  09:13  BA゙KAN SEヌER, 9 BンN YILLIK YUMUKTEPE HヨYワミワ誰ワ GEZDン  15:14  BA゙KAN ヨZYIミIT, 3 KUPA HEDEFIYLE TEK YワREK OLALM  15:09  EミITIMCILER, ヨZEL OKUL TE゙VIKLERININ YENIDEN BA゙LAMASN ISTIYOR  15:09  KKTC’DEN GELEN MUHTARLAR TOROSLAR’ ヌOK SEVDI   15:04  MTOSB炭E ILGI ARTYOR 

DワNYA TEMンZLンK GワNワ誰DE SAHンLDEN KAMYONLAR DOLUSU ヌヨP ヌIKTI

BÜYÜK゙EHンR’DEN ADANALIOミLU SAHンLン’NDE TEMンZLンK SEFERBERLンミン

Mersin Büyükehir Belediyesi, “18 Eylül Dünya Temizlik Günü”nde anlaml bir etkinlie imza att. Büyükehir’in 250 temizlik personeli ve vatandalarla ortak yürüttüü Adanalolu Sahili’ndeki çevre temizliinin sonunda kamyonlar dolusu çöp çkt.

Etkinlie katlan Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, temizlie giden yolun önce ‘kirletmemekten’ geçtiine dikkat çekerek; “Vatandalarmzn temiz bir çevrede yaamas gerekiyorsa önce kendilerinin temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi.

Mersin Büyükehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, “18 Eylül Dünya Temizlik Günü” nedeniyle “Tertemizsin Mersin” sloganyla Akdeniz ilçesine bal Adanalolu Sahili’nde bir farkndalk etkinlii düzenledi. Etkinlikte, Büyükehir’in 250 temizlik personeli ve gönüllü vatandalar sahildeki çöpleri temizledi.

Sahilde adm adm ilerlediler

Etkinlikte, Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok ile Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakan ゙erife Hasolu Dokucu da yer ald. Kentin 5 farkl noktasndan kalkan servislerle Adanalolu Sahili’ne gelen vatandalar ve Büyükehir’in 250 temizlik personeli bir noktadan balayarak sahilde adm adm ilerledi.

Ortaya kamyonlar dolusu çöp çkt

Katlmclar; plastikten metale, yemek atklarndan sigara izmaritlerine kadar gördükleri tüm çöpleri ellerindeki çöp poetlerine doldurdu. Etkinlik öncesi çöplerin oluturduu tabakadan ibaret olan sahil, etkinlik sonras yerini tertemiz bir kumsala brakt. Etkinlik sonunda ortaya çkan onlarca poet dolusu çöp, kamyonlara yüklenerek bertaraf edilmek üzere yola çkt.

“Farkndalk yaratp, daha sonra sürdürülebilir bir temizlik için çalma yapacaz”

Mersin Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Adanalolu Sahili’nde yaplan etkinliin bir çevre farkndal amacn tadn vurgulad. Tok, unlar söyledi:

“Dünyann birçok yerinde ve Türkiye’de bu ekilde etkinlikler yaplyor. Bu etkinliin amac daha çok farkndalk yaratmak ve temiz bir çevrede yaamak. Biz de bu sefer farkndalk etkinliini çok kirli olduunu düündüümüz Adanalolu Sahili’nden balatyoruz. ゙u anda Büyükehir Belediyesi’nin temizlik görevlilerinin büyük bir çounluu ve vatandalarmzn katksyla burada bir farkndalk yaratacaz. Yaz sezonu boyunca vatandalarmz buray kulland, pikniklerini yaptlar fakat tüm pislikler u anda alanda. ゙u anda farkndalk yaratp, daha sonra da sürdürülebilir bir temizliin nasl olmas gerektiiyle ilgili çalma yapacaz.”

“Önce vatandalarmzn temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor”

Temizlie giden yolun önce ‘kirletmemekten’ geçtiine de dikkat çeken Tok, “Bakanmz demeçlerinde önce vatandalarmzn bu konuda duyarl olmas gerektiini söylüyor. Vatandalarmzn temiz bir çevrede yaamas gerekiyorsa önce kendilerinin temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi.

“Çöpten bir da oluturduk diyebilirim”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan ancak yapt ii “Mersin’in her köesini seve seve temizlemek” olarak tanmlayan Fatma Aras ise “ンnanlmaz bir çöp çkt. Hatta çöpten bir da oluturduk diyebilirim. Tabi biz bunlar temizleriz, görevimiz. Elimizden geleni de yaptk. ゙u an sahilimiz tertemiz. Fakat bu bizle bitmiyor. Halkmzn duyarl olmas, kendi sahiline sahip çkmas gerekiyor” diye konutu.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan Hatun Erden de geldiklerinde bir çöp ynyla karlatklarn vurgulayarak, “Ama u anda çok güzel oldu. Çöpleri temizledik. ンnsanlarn da buralar evleri gibi düünmeleri lazm. Kendi bahçelerini, evlerini nasl düünüyorlarsa gittikleri yerleri de öyle temiz braksalar daha güzel olur” ifadelerine yer verdi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンRン゙ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA