Vali Pehlivan, Şehitler Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
10:14  HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALıŞTAYıNA HAZıRLANıYOR   09:59  ÇAKıR: “DEMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ”  09:49  “AVUKAT İÇİN DE ADALET!”  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI’NE İLK ADıMıNı ATTı  09:33  TOROSLAR’ıN YENI BAŞKANı YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı  09:31  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı  09:07  A.VAHAP ŞEHITOĞLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI’NE SEÇILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDıRıSıNıN DÜŞÜNDÜRDÜKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YıLDıZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJı  20:34  VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’  20:34  YENIŞEHIR YENIDEN ABDULLAH ÖZYIĞIT DEDI  10:22  ÖZBOZKURT VE YEŞILKUŞ’TAN İL EMNIYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZIYARET  10:20  KUVAYı MILLIYE RUHU FOTOĞRAFLARLA YENIDEN CANLANDıRıLDı  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEÇER’LE PAYLAŞTı  10:00  BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU  09:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “BALıK PAZARı SAYıSıNı ARTTıRACAĞıZ”  09:39  CEZAEVI AVUKAT GÖRÜŞME ODASıNDA YENILEME BAŞLADı  09:35  AVUKATLARA ‘SEÇIM VE SANDıK GÜVENLIĞI EĞITIMI’ VERILDI  09:32  81 BARO: CINSEL ISTISMARA HEP BIRLIKTE DUR DIYELIM 
Vali Pehlivan, Şehitler Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

 

Vali Pehlivan, Şehitler Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İlimiz Toroslar İlçesinde bulunan Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde yapılan "Şehitler Kütüphanesinin" açılışını gerçekleştirdi.

Mersin Valiliği himaye ve destekleriyle, Emekli Albay Atilla Güler, Toroslar Kaymakamlığı, Toroslar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası,Meslek Liseleri ve Anaokullarının katkılarıyla kurulan Şehitler Kütüphanesinin açılışında bir konuşma yapan Vali Pehlivan; "Bugün anlamlı bir açılış için bir aradayız. Her daim zihnimizde ve gönlümüzde var olan aziz şehitlerimizin adını verdiğimiz kütüphanenin açılışını birlikte gerçekleştireceğiz. Kütüphanemizin, Şehitlerimize atfedilmiş olması elbette ki büyük bir mana ifade  ediyor. Bu mananın bir kütüphanede somutlaşması da gene büyük bir anlam ifade ediyor. Çünkü biz inşallah gençlerimizi okumaya, öğrenmeye, kendilerini her daim geliştirmeye sevk etme gayreti içerisindeyiz. Devlet olarak da, millet olarak da onların okullara gitmesini, okumasını, bunun yanında da kendilerini geliştirmek anlamında kütüphanelerde zaman geçirmelerini çok önemsiyoruz. Bu kütüphanemizin şehitlerimize atfedilmiş olması gençlerimizi, çocuklarımızı ilgi alanlarına göre kitapları okurken, şehitlerimizin adını orada gördüklerinde inanıyorum ki şunu düşünecekler; burada resmi ve ismi bulunan, bulunmayan bütün şehitlerimiz memleketimiz, vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, ezanımız, milli ve manevi değerlerimiz için yüce Allah tarafından bahşedilen en büyük varlıklarını, en büyük kıymetlerini, canlarını bu vatana hediye ettiler, feda ettiler. Onlar canlarını feda ettilerse demek ki bize de bir nebze olsun onlara olan vefa borcumuzu ödemek için çok çalışmak düşüyor. Çok çalışmak da nerede bulunuyorsak oranın hakkını vermekte olur. Eğer okulda öğrenciysek en iyi şekilde öğrenciliğimizi değerlendirmek, kitaplarla haşır neşir olmak, kendimizi en iyi şekilde yetiştirmekle olur.

Onlar kanlarını akıttı. Biz de terimizi akıtmakla mükellefiz. Elbette zamanı geldiğinde hepimiz ülkemiz için birer neferiz. Canımızı seve seve feda etmeye, ecdadımızın yapmış olduğu gibi biz de her daim hazır ve nazır durumdayız.

Nitekim tarih sahnesine çıktığı andan itibaren necip milletimiz bugünlere şehitleri sayesinde, gazileri sayesinde gelmiştir. Bütün Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi şükranla yad ediyoruz. 

Bu mücadele bitmemiştir, devam etmektedir. Şu anda sınır boylarında, ötesinde, nöbette olan Mehmetçiklerimiz, Jandarmamız, Polisimiz, Korucularımız var. Bu vesileyle onlara da şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Allah onların yar ve yardımcısı olsun. 

Tarih boyunca olduğu gibi bugün de kahraman Mehmetçiğimiz nöbet noktasına yurdu  savunma adına giderken içinde iki duygu vardır. Ya şehit olurum, ya gazi. Kimine şehitlik nasip olur, kimine gazilik nasip olur. Bunlar en şerefli makamlar, rütbelerdir.

İlimiz genelinde eğitim, öğretim hizmeti veren özel okullarımız da dahil 1330'un üzerinde okulumuz var. Bunlar içerisinde Milli Eğitim Bakanlığımıza ait olan 1194 okulumuzda kütüphanemiz var. Çok şükür şu anda kütüphanesiz okulumuz yok. Bu kütüphanelerimiz içerisinde 38 kütüphanemiz bir Şehidimizin adıyla anılıyor. Bugün inşallah 39.'suna Şehitler Kütüphanesi dedik. Toroslar ilçesinde ikamet eden şehitlerimize atfen bu ismi verdik. Ayrıca ilimiz genelinde 118 okulumuza bir şehidimizin adını vermiş durumdayız. Bu okullarımız şehitlerimizin adıyla anılıyor. 

Hem Bayburt'ta, hem Şırnak'ta, hem de Mersin'e geldikten sonra sağ olsun ziyaretimize gelen Emekli Albay Sayın Atilla Güler komutanımız, yurt genelinde şehitlerimiz adına 200'ün üzerinde kütüphane açılışına vesile olduklarını belirttiler. "Muhakkak burada da vardır ama bir kütüphane de beraber kuralım mı?"  diye bir öneri getirdi. Ben de memnuniyetle dedim. Toroslar Kaymakamımız, Toroslar Belediye Başkanımız, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde adeta bir imece usulü ile herkesin katkısıyla böyle bir kütüphane vücuda geldi.

Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına, Toroslar Belediyesine, Ticaret Sanayi Odasına, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, sıfır atıktan elde edilen bir takım malzemeler üretmek suretiyle katkı sunan okullarımıza,emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu kütüphaneyi okulumuza, öğretmen ve öğrencilerimize hediye ediyoruz. İçinde şu anda 5 bin civarında kitap var. Yer durumuna göre o kitapların sayısı da inanıyorum ki artacaktır. 

Şehitlerimizin ismini okullara, kütüphanelere vermek suretiyle yaşatmaya inşallah devam edeceğiz. 

Bu duygularla bu törene teşrif eden siz değerli haziruna,böyle bir hayırlı işe vesile olduğu için Atilla Güler komutanımıza ve bugün bu törenimizi onurlandıran aziz şehitlerimizin saygıdeğer ailelerine, saygıdeğer gazilerimize de özellikle teşekkürlerimi sunuyor, kütüphanemizin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Programda Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Faruk Temel, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve Emekli Albay Atilla Güler de birer konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

İlçe Müftüsü Bayram Danacı'nın dua okuması ile kütüphanenin kurdele kesilerek açılışı yapıldı.

Kütüphaneyi gezerek incelemelerde bulunan Vali Pehlivan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. 

Vali Ali Hamza Pehlivan, katkılarından dolayı Emekli Albay Atilla Güler'e hediye takdim etti.

Programa, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Emekli Albay Atilla Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz, kurum müdürleri, sivil toplum teşkilatlarının ve siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA