HALKKENT SOSYAL YA゙AM MERKEZン誰E DワNYA BANKASI誰DAN HンBE DESTEミン | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
18:19  BA゙KAN SEヌER, CHP LンDERン KILIヌDAROミLU ンLE DEPREM BヨLGESンNDE  14:51  MERSンN BワYワK゙EHンR吊N ンTFAンYE EKンPLERン GヨヌワK ALTINDAN 16 Kン゙ンYン KURTARDI  14:16  TOROSLAR TEK YワREK, DEPREMZEDELER ンヌンN SEFERBER OLDU  13:54  YENI゙EHIR BELEDIYESININ YARDM TRLAR BヨLGEYE GヨNDERILDI  19:40  DEPREM ヨLDワRMEZ!..  16:53  MERSンN EKMEミンNン PAYLA゙IYOR  16:30  DEPREMDEN KAヌT MEZITLI奪E GヨNワLLワ EVINE SミND  13:32  BA゙KAN ABDULLAH ヨZYIミIT, GECEYI VATANDA゙LARLA GEヌIRDI  13:20  AKDENンZ BELEDンYESン YARDIM KAMPANYASI BA゙LATTI  08:16  DEPREM BヨLGELERINE YARDM  17:10  SEヌER: 釘U AFETン BンRLンK ンヌERンSンNDE BERTARAF ETMEMンZ LAZIM  13:00  MERSンN BワYワK゙EHンR奪EN DEPREM BヨLGELERンNE ACンL DESTEK  12:36  BA゙KAN TARHAN, ILK DAKIKADAN ITIBAREN VATANDA゙NN YANNDA  12:22  BA゙KAN YLMAZ’DAN DEPREM MESAJ: DESTEK IヌIN TEYAKKUZDAYZ   12:14  AKDENンZ BELEDンYESン, DEPREM BヨLGESンNE PERSONEL VE ン゙ MAKンNELERン GヨNDERDン  11:46  YENI゙EHIR BELEDIYESI VATANDA゙LAR YALNZ BRAKMAD  19:52  BワYワK゙EHンR吊N KARLA MワCADELE EKンPLERン KARA GEヌンT VERMンYOR  13:26  TOROSLAR奪A ゙UBAT AYI MECLンS TOPLANTISI YAPILDI  13:11  TARMSAL ワRETICILERDEN BA゙KAN TARHAN但 ZIYARET  13:07  TOROSLAR BELEDIYESI, KARLA KAPANAN YOLLAR AヌYOR 
HALKKENT SOSYAL YA゙AM MERKEZン誰E DワNYA BANKASI誰DAN HンBE DESTEミン

 

HALKKENT SOSYAL YA゙AM MERKEZン誰E DワNYA BANKASI誰DAN HンBE DESTEミン

BÜYÜK゙EHンR BELEDンYESン’NンN PROJELERン HンBE ALMAYA DEVAM EDンYOR

Mersin Büyükehir Belediyesi tarafndan 22 Aralk 2022 tarihinde hizmete açlan Halkkent Sosyal Yaam Merkezi’ne Dünya Bankas tarafndan hibe destei geldi. Halkkent Sosyal Yaam Merkezi’nde kadnlara yönelik, güzellik, açlk, diki ve biliim atölyesi açlmasn hedefleyen projenin onaylanmasnn ardndan, Mersin Büyükehir Belediyesi ile Çukurova Kalknma Ajans arasnda Dünya Bankas fon desteiyle 150 bin Euro tutarnda alt hibe anlamas imzaland.

Mersin Büyükehir Belediyesi D ンlikiler ve Projeler ゙ube Müdürlüü’nün farkl konularda gelitirdii projeler hibe destei almaya devam ediyor. Son olarak 22 Aralk 2022 tarihinde açl yaplan Halkkent Sosyal Yaam Merkezi içerisinde kurulmas hedeflenen güzellik, diki, açlk ve biliim atölyeleri projesi, Dünya Bankas yetkililerinden 150 bin Euro’luk hibe almaya hak kazand.

Halkkent Sosyal Yaam Merkezi, Avrupa Birlii uyum programlarndan biri olan FRIT II kapsamnda açlan ve Dünya Bankas yürütücülüünde hayata geçirilen SEECO (Sosyal Giriimcilik Güçlendirme ve Uyum Projesi) program kapsamnda deerlendirildi. Projeyi inceleyen Dünya Bankas ve Çukurova Kalknma Ajans yetkilileri projeyi uygun bularak Mersin Büyükehir Belediyesi’ni pilot belediyelerden biri olarak belirledi.

Yldrm: “Mersin Büyükehir Belediyesi cazibe merkezi olmaya devam edecektir”

Sosyal Hizmetler Dairesi Bakan Engin Yldrm, çalmalar D ンlikiler ve Projeler ゙ube Müdürlüü ile birlikte yürüttüklerini söyleyerek, Mersin Büyükehir Belediyesi olarak yürütmü olduumuz sosyal projelerimizin bir cazibe unsuru oluturmas sebebiyle Halkkent Sosyal Yaam Merkezimize Dünya Bankas fon desteiyle Çukurova Kalknma Ajans ile birlikte yürütülen bir destek projesi vard. Biz bu projeyi D ンlikiler ve Projeler ゙ube Müdürlüü birimi ile ortak yürütüp kentimize, belediyemize, halkmza faydal olacak atölyeler üretmek istiyoruz. Dünya Bankas, bu cazibe alanlarnda güzellik, biliim, açlk ve diki atölyesi olmak üzere 4 atölyeye fon destei yapt. Biz de bu balamda sosyal projelerimizi daha güçlü halde sunuyoruz vatandalarmza. Bunun için tüm paydalara teekkür ediyoruz. Mersin Büyükehir Belediyesi cazibe merkezi olmaya devam edecektir” dedi.

Karabudak: “Projenin en temel amac evde gizli kalm kadn i gücünün aça çkarlmas”

D ンlikiler ve Projeler ゙ube Müdürlüü Proje Uzmanlarndan ゙adiye Karabudak, projenin içerii hakknda bilgi vererek, “Bu proje kapsamnda Halkkkent Sosyal Yaam Merkezi’mizde güzellik, diki, biliim ve açlk atölyelerinin yan sra orada bir çocuk oyun alan, bir toplant merkezi kurulmas ve sosyalleme köesi kurulmas hedefleniyordu. Hazrlklar devam ettirdik ve ajans yetkilileriyle görütük. Projemiz baarl bulundu ve hibe almaya hak kazand. Yaklak 150 bin Euro’luk bir hibe aldk ve merkezimiz için çalmalar devam etmeye baladk” diye konutu. Projenin onaylanmasnn ardndan Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer ile Çukurova Kalknma Ajans Genel Sekreteri Ahmet Rifat Duran arasnda alt hibe sözlemesinin imzalandn ve projenin baladn aktaran Karabudak, “Aslnda bu projenin en temel amac, evde gizli kalm kadn i gücünün aça çkarlmas, bu kadnlarn giriimcilik alannda kendilerini gösterebilecekleri, kendi yeteneklerini gelitirebilecekleri kurslara katlmasn salamaktr” diye konutu.  

Kurslarn tamamlanmasnn ardndan katlmclara sertifika verileceinin altn çizen Karabudak, “Kadnlar bu sertifika ile ister bir yerde ie balayabilecekler isterlerse kendi ilerini kurmak için ilk adm atm olacaklar. Bu merkezde bir çocuk oyun alan kurmamzn en temel amac kadnlarn çocuklarn bir yere brakmadan onlar da yannda getirerek aslnda bu i gücüne katlabilmelerini salamakt. Bu çok uzun vadeli bir programn ilk aamasyd. Bu giriimcilik merkezlerinin desteklenmesi programn ilk hedeflerinden biriydi. Daha sonra bireysel hibeler gibi ve daha baka alt hibeler gibi çalmalarla programn devam etmesi planlanyor” ifadelerini kulland.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンRン゙ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2023 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA