İŞ DÜNYASI ÖNÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
11:37  BAŞKAN SEÇER, TARSUS HALKIYLA BULUŞTU  11:28  HALKKENT ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ’NDE SEVGİ DOLU ETKİNLİK  11:20  ARSLAN: LAHEY ADALET DIVANı’NıN İLK İSRAIL KARARı  11:20  SEÇER’DEN KENTE SPOR TESISLERI VE SAHA MÜJDESI  11:15  CHP İL BAŞKANı ÖMÜR: YENI ZAFERLERE IMZA ATACAĞıMıZDAN EMINIM  11:11  ÖZYIĞIT, 5 YıLLıK HIZMET SÜRECINI DEĞERLENDIRIYOR, ÖNERILERI ALıYOR  11:05  CHP TARSUS BELEDIYE BAŞKAN ADAYı ALI BOLTAÇ: " SİYASETE DEĞİL HİZMETE ODAKLIYIZ"  10:59  “KADıNı DEĞERSIZLEŞTIREN SIYASI ANLAYıŞA KARŞı MÜCADELE EDECEĞIZ”  10:47  BAŞKAN ÖZYIĞIT,“TARıM ALANıMıZ KıSıTLı ANCAK BILIMI KULLANıYORUZ”  10:31  BÜYÜKŞEHIR ÖYKÜ YAZARLARıNı UNUTMADı  13:20  BIR MERSIN SEVDALıSı ŞINASI DEVELI…  13:01  KIŞ: “ZEYTİNYAĞI FABRİKASINA BİLE SEÇMEN KAYDI YAPILMIŞ”  12:14  ÜRETİMDE VERİMSİZLİK TÜRKİYE’NİN TEMEL SORUNU OLMAYA DEVAM EDİYOR  11:53  BÜYÜKŞEHİR’İN AKILCI PROJELERİ DOĞA DOSTU SONUÇLAR DOĞURUYOR  20:49  KıŞ: ÇUKUROVA BÖLGESI, TARıM VE SANAYIDE TEŞVIK BEKLIYOR  20:43  SEÇER’DEN BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKÇİLERİNE ZAM MÜJDESİ  11:32  NATO’YA HAYIR!  11:05  “EVİMİZ ATÖLYE” PROJESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR  20:42  KıŞ, TICARET BAKANı’NA ZAM YAĞMURUNU SORDU  20:29  BAŞKAN SARı, “PLAKALARDA KAREKOD UYGULAMASı BAŞLADı” 
İŞ DÜNYASI ÖNÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR

 

İŞ DÜNYASI ÖNÜNÜ GÖRMEK İSTİYOR

ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, 2024 yılından beklentileri açıkladı

“Çukurova, Türkiye’nin dünyaya açılan bölgesi olabilir”

İş dünyası, 2024 yılında önünü görmek istiyor

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, 2024 yılının Adana, Mersin ve Türkiye açısından ekonomik ve yapısal reform yılı olması gerektiğini vurguladı.
Limanları, uluslararası ticareti, tarım, sanayi, ticaret, sağlık, turizm kültürü nedeniyle hak ettiği değere bir türlü ulaşamayan Çukurovalı iş insanlarının özellikle yüksek enflasyon ve finansmana erişimde yaşanan zorluklar nedeniyle sıkıntı yaşadığını belirten Hüseyin Kış, “Türkiye’nin güvenli yarınlarında önemli bir rol üstlenecek Adana ve Mersinliler olarak belirsizliklerin ortadan kaldırılmasını bekliyoruz. Merkezi idarenin desteğiyle, belediyelerimizle, üniversitelerimizle, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarımızla yeni bir döneme, yeni bir sürece, olumlu bir değişime imza atmak istiyoruz. Başlatılacak topyekün kalkınma hamlesinde, uygulamaya konulacak yeni reform paketlerinde üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.
ÇUKUROVA BÖLGESİNİN ÖNEMİ
Verimli tarım arazileri, geçmişten gelen sanayi kültürüyle, kalifiye personel avantajıyla gelişim, üretim, istihdam ve ihracatta en avantajlı bölgenin Çukurova olduğuna dikkat çeken Başkan Hüseyin Kış, para ve maliye politikalarıyla birlikte enflasyonla etkin mücadele, finansmana erişim kolaylığı sağlanması ve yapısal sorunların da giderilmesiyle iş dünyasının da vatandaşların da önünü görebileceğine vurgu yaptı.
Türkiye’nin tüm bu  alanlarda sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını gönülden arzu ettiklerini ifade eden ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, yüksek üretim maliyetleri ve tedarikte yaşanan sıkıntıların da çözüm beklediğini belirtti. Vatandaşların satın alma gücünün de düştüğünü ifade eden Başkan Hüseyin Kış, “İş dünyası olarak birlikte çözüm üretmeye, birlikte hareket etmeye ve uygulamaya geçmeye hazırız. Gerek iş dünyasının gerekse vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi hem bölgemize hem de ülkemize derin bir nefes aldıracaktır. Çukurova Bölgesi, geniş olanaklara sahip, dünya ile eş zamanlı üretim tekniklerini uygulayabilen, yatırım alanları ve yatırım çeşitliliği olan bir bölge. Tüm bu avantajlarımızı hem insanlarımız için hem de ülkemiz için kullanmak zorundayız. Yerli ve yabancı yatırımcının rahatlıkla tercih edebileceği Çukurova Bölgesi, Türkiye’nin dünyaya açılacak en önemli yerlerinden biri olmaya adaydır” diye konuştu.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA