MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu İstanbul’daki örnekleri inceledi | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
10:14  HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALıŞTAYıNA HAZıRLANıYOR   09:59  ÇAKıR: “DEMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ”  09:49  “AVUKAT İÇİN DE ADALET!”  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI’NE İLK ADıMıNı ATTı  09:33  TOROSLAR’ıN YENI BAŞKANı YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı  09:31  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı  09:07  A.VAHAP ŞEHITOĞLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI’NE SEÇILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDıRıSıNıN DÜŞÜNDÜRDÜKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YıLDıZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJı  20:34  VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’  20:34  YENIŞEHIR YENIDEN ABDULLAH ÖZYIĞIT DEDI  10:22  ÖZBOZKURT VE YEŞILKUŞ’TAN İL EMNIYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZIYARET  10:20  KUVAYı MILLIYE RUHU FOTOĞRAFLARLA YENIDEN CANLANDıRıLDı  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEÇER’LE PAYLAŞTı  10:00  BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU  09:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “BALıK PAZARı SAYıSıNı ARTTıRACAĞıZ”  09:39  CEZAEVI AVUKAT GÖRÜŞME ODASıNDA YENILEME BAŞLADı  09:35  AVUKATLARA ‘SEÇIM VE SANDıK GÜVENLIĞI EĞITIMI’ VERILDI  09:32  81 BARO: CINSEL ISTISMARA HEP BIRLIKTE DUR DIYELIM 
MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu İstanbul’daki örnekleri inceledi

 

MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu İstanbul’daki örnekleri inceledi

MTSO Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu Mersin’deki çalışmalara ışık tutması adına İstanbul’da bir dizi temasta bulunup yürütülen faaliyetleri yerinde inceledi. Yaptıkları incelemelerden bir rapor oluşturacak olan Çalışma Grubu Üyeleri, yerel seçimler sonrası hazırladıkları raporu belediye başkanlarına sunacak. Bir sonraki aşamada hedef, geniş katılımlı ‘Mersin Kentsel Dönüşüm Çalıştayı’ düzenlemek. 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 14 No’lu İkamet Amaçlı İnşaat, 15 No’lu Mühendislik ve Mimarlık, 16 No’lu İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti ile 40 No’lu Genel İnşaat Faaliyetleri Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu faaliyetlerini sürdürüyor. Mersin’in kentsel dönüşümüne ışık tutması adına kentsel dönüşümü doğru yapan illerde incelemelerde bulunmak amacıyla Çalışma Grubu Üyeleri 4-5-6 Mart günlerinde İstanbul’a gitti. Yerel yönetimlerle bir araya gelen Mersin Heyeti süreç sırasında yaşananlar, karşılaşılan sıkıntılar, çözümleri ve konuyla ilgili teknik bilgiler aldı. Sahada incelemelerde bulundu. 
İlk gün Kağıthane Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ziyaret edildi. Ardından Kağıthane Belediyesi’nin son bir yılda yaklaşık 21 dönüm alanda, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği konut projeleri yerinde incelendi. Heyet ikinci gün Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile belediyenin kentsel dönüşümünü gerçekleştiren Kenthaş Kent Hizmetleri A.Ş Yönetimiyle bir araya geldi. Toplantıda Şişli Belediyesi’nin kentsel dönüşüm sırasında yaşadığı sıkıntılar, bu sorulara üretilen çözümler, kat maliklerini ikna aşamasında geliştirilen yeni fikirler konuşuldu. Yetkililer Belediye olarak geliştirdikleri kentsel sigortanın detayları hakkında bilgi paylaştı. 
Mersin Heyeti son gün ise bu alanda faaliyet gösteren müteahhit firmalarla bir araya geldi. Ziyaret edilenler kişiler arasında inşaat sektöründen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Ertuğrul Yılmaz da yer aldı. Yılmaz Oda bünyesinde bu alanda yürütülen çalışmalar ve kentsel dönüşüme yönelik firma olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı.
Gerçekleştirilen tüm incelemelerin önümüzdeki süreçte raporlaştırılarak seçimlerin ardından yerel yöneticilere sunulması planlanıyor. Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA